Обложување на нет

Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Jas im pisav na email I seuste nema odgovor ,mozda vo narednive denovi ke odgovorat!
А зошто им пишуваш? Воодушевен со од нивната идеја и едвај чекаш да почнат?

Сериозно, имате два грама мозок во главите?
 
Член од
7 април 2014
Мислења
13
Поени од реакции
6
А зошто им пишуваш? Воодушевен со од нивната идеја и едвај чекаш да почнат?

Сериозно, имате два грама мозок во главите?
Jas sakam da se oblozuvam na net i pritoa da ne go krsam zakonot (1000e kazna), mgudrugoto vejke vo 2-ri mesec imase objaveno oglas za vrabotuvanja vo videolotarija taka da .....:гомце: !
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Abe kladete se online i ne mu ja mislite ic. Sto ste se uplasile. Nikogas nema da uspeat da go blokiraat toa a osobeno sto ke imaat sega i pritisok od EU za liberizacija na toa pole. Plus katastrofa ke se uslovite na nasava lotarija vo odnos na BET365, William Hill
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Не озбилно, онака од curiosity, да не знае некој до каде е работата?
 
Член од
7 април 2014
Мислења
13
Поени од реакции
6
Не озбилно, онака од curiosity, да не знае некој до каде е работата?
Mene se uste ne mi odgovorija, no pretpostavuvam deka toa ke se sluci bas koga nema da imame mnogu na sto da se kladime samo nekoe tenisce.. ova.. ona (toa da si pocnat so rabota vo pozitiva) no dokluku koeficientite se mizerni ....bojkot....patot pod noze I vo kladilca.. to e..
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
А кога ќе почне со работа кладилницава?
И ти почна? Па испрати им мејл, тие сигурно ги доживуваат таквите мејлови како знак на интерес и поддршка. :rolleyes:[DOUBLEPOST=1400908050][/DOUBLEPOST]
Mene se uste ne mi odgovorija, no pretpostavuvam deka toa ke se sluci bas koga nema da imame mnogu na sto da se kladime samo nekoe tenisce.. ova.. ona (toa da si pocnat so rabota vo pozitiva) no dokluku koeficientite se mizerni ....bojkot....patot pod noze I vo kladilca.. to e..
Ќути, цела среќа нивна ако почнат кога нема многу лиги, инаку ти во тежок зијан ќе ги ставеше. :pos:

Со коефициентите кои ги имаат, апсолутно е невозможно да бидат во минус. Еве ти пример на два меча за денес:

http://www.tipp3.at/html/pro.jsp?uepSessionToken=579956a356e5a1c2d3e12c7b31a19586

Коефициентот на Пуиг секаде се движи околу 1.50, кај нив е 1.35. Коефициентот на Гулбис се движи помеѓу 1.35 и 1.40, кај нив е 1.30.

Секој што ќе уплати еден единствен денар во овааа кладилница, може да се смета за КОМПЛЕТЕН РЕТАРД, кој заслужува да умре во беда и сиромаштија.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
И ти почна? Па испрати им мејл, тие сигурно ги доживуваат таквите мејлови како знак на интерес и поддршка. :rolleyes:[DOUBLEPOST=1400908050][/DOUBLEPOST]

Ќути, цела среќа нивна ако почнат кога нема многу лиги, инаку ти во тежок зијан ќе ги ставеше. :pos:

Со коефициентите кои ги имаат, апсолутно е невозможно да бидат во минус. Еве ти пример на два меча за денес:

http://www.tipp3.at/html/pro.jsp?uepSessionToken=579956a356e5a1c2d3e12c7b31a19586

Коефициентот на Пуиг секаде се движи околу 1.50, кај нив е 1.35. Коефициентот на Гулбис се движи помеѓу 1.35 и 1.40, кај нив е 1.30.

Секој што ќе уплати еден единствен денар во овааа кладилница, може да се смета за КОМПЛЕТЕН РЕТАРД, кој заслужува да умре во беда и сиромаштија.
Тоа е точно, на пример еве Словенија има само државна лотарија и не смееш да отвориш локална мислам е забрането со закон. И тие што не играат на интернет се проморани кај нив само да играат, башка ти зимаат данок на уплата и на добивка над 400евра. Финтата е што можеш да си играш на интернет нема забранети ИП адреси и слично, за данокот знам и во Хрватска одма после нас сеа го воведоа а и кај нив врие од локални кладилници.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
И ти почна? Па испрати им мејл, тие сигурно ги доживуваат таквите мејлови како знак на интерес и поддршка. :rolleyes:[DOUBLEPOST=1400908050][/DOUBLEPOST]

Ќути, цела среќа нивна ако почнат кога нема многу лиги, инаку ти во тежок зијан ќе ги ставеше. :pos:

Со коефициентите кои ги имаат, апсолутно е невозможно да бидат во минус. Еве ти пример на два меча за денес:

http://www.tipp3.at/html/pro.jsp?uepSessionToken=579956a356e5a1c2d3e12c7b31a19586

Коефициентот на Пуиг секаде се движи околу 1.50, кај нив е 1.35. Коефициентот на Гулбис се движи помеѓу 1.35 и 1.40, кај нив е 1.30.

Секој што ќе уплати еден единствен денар во овааа кладилница, може да се смета за КОМПЛЕТЕН РЕТАРД, кој заслужува да умре во беда и сиромаштија.
Ајааааа стварно добро предвидев пред неколку месеци. Коефициенти тешка катастрофа, избор на игри мизерија. Некој убаво ќе се богати од кладилница ...
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
А кога ќе почне со работа кладилницава?
Никогаш :pos:
Тоа е точно, на пример еве Словенија има само државна лотарија и не смееш да отвориш локална мислам е забрането со закон. И тие што не играат на интернет се проморани кај нив само да играат, башка ти зимаат данок на уплата и на добивка над 400евра. Финтата е што можеш да си играш на интернет нема забранети ИП адреси и слично, за данокот знам и во Хрватска одма после нас сеа го воведоа а и кај нив врие од локални кладилници.
Не е точно дека играчите во Словенија мозат да се кладат само на дрзавната лотарија...имам пријател од Словенија кој што се клади на сите кладилници онлајн.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Никогаш :pos:

Не е точно дека играчите во Словенија мозат да се кладат само на дрзавната лотарија...имам пријател од Словенија кој што се клади на сите кладилници онлајн.
па читај го добро постот пријателе, пишав дека ИП адресата не ти е блокирана и можеш да играш онлајн, но нема локални кладилници како кај нас и на цел балкан имаш само државна лотарија и несмееш да отвориш ти на пример кладилница или било кој.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
па читај го добро постот пријателе, пишав дека ИП адресата не ти е блокирана и можеш да играш онлајн, но нема локални кладилници како кај нас и на цел балкан имаш само државна лотарија и несмееш да отвориш ти на пример кладилница или било кој.
Извини. како тоа на цел балкан имаш само државна лотарија? Во Босна,Србија Црнагора има локални кладилници
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Извини. како тоа на цел балкан имаш само државна лотарија? Во Босна,Србија Црнагора има локални кладилници
Во Словенија е така само државна лотарија и имаат кладилница и нема други локални, во останативе на балканов врие од кладилници на секој чекор има само што како и кај нас почнаа со данокот и кај нив на пример Хрватска од пред некое време имаат и они данок.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Значи, бидете паметни и не им испраќајте мејлови. А ако вече им испраќате мејл, напишете нешто во стилот,

да си ја земете видео лотаријата и да си ја напикате во газот, одвратни смрдливи гадови. Се надевам дека ќе испоцркате сите, со се фамилии до седмо колено.

Не дека ќе помогне многу, но барем да знаат дека не можат да ги лажат луѓето, и дека проектот ќе им биде пропаст.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Значи, бидете паметни и не им испраќајте мејлови. А ако вече им испраќате мејл, напишете нешто во стилот,

да си ја земете видео лотаријата и да си ја напикате во газот, одвратни смрдливи гадови. Се надевам дека ќе испоцркате сите, со се фамилии до седмо колено.

Не дека ќе помогне многу, но барем да знаат дека не можат да ги лажат луѓето, и дека проектот ќе им биде пропаст.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Во Словенија беше на кратко време ако не се лажам , донесоа државна лотарија , ги блокираа сите други сајтови, лугето беа незадоволни не им одговараше и ја најдоа најдобрата можна опција Државна Лотарија + Страснки сајтови Win Win ситуација се за народот да е задоволен ама тука такво нешто да излезе ......:place: :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom