Насилства во Македонија

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Сега беше шансата СИТЕ да искочиме сите надвор, па да видат што е сила на народот.
кој бре брат сите абе овие "патриотивe" не одат ни да мочат ако не прашаат во штаб
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Истепан полицаец и поголем број на луѓе се шпекулира. Некаде кај 4ти јули улицата е, веројатно.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Сега беше шансата СИТЕ да искочиме сите надвор, па да видат што е сила на народот.
Абе ајде...И јас сум ЗА,ама работата е што на пр.тука не ни се знае што се вика за настанот,не па некој да оде во Скопје да протестира...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.121
Поени од реакции
13.206
па оди види
Па ако читаш се е блокирано, и да одам ништо нема да направам освен што ќе се вратам. А и гледаш има многу повредени, во случајов полицијата својот гнев од што им е кејф го исфрла на луѓето, а не луѓето на полицијата затоа што не спречила ништо за да се спречи немилиов настан од вчера... Неможеш и против шпоните, и против власта, и против нивните платеници - полицијата, што е премногу, премногу е...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Пак ќе повторам како и вчера,дека ги мразам и јас албанците ги мразам, но ова што го правиме е ГЛУПО, секогаш мотивот е битен фактор, така да ова е црна хроника, односно криминална работа, од крадење се случи убиство,ова не држи вода бре луѓе ви реков 100 пати, џабе што креваме толку тензии, нема услови за тоа..
Единствен ресурс кој ни фали е кичма. За жал, Македонецот кубурот си го чува под перница за недајбоже. Како може да се собере пола Македонија и да гласа за ВМРО а не може да се спротистави на племе орки? За кого работи државава? Дали ние ги поставуваме на власт? Дали не сме заслужиле за возврат барем мирно да живееме во сопствените домови? До кога ќе бидеме малтретирани, тепани, понижувани и третирани како кучиња?
Зошто е толку тешко за полицијата објективно да ја спроведува својата дејност? Ви велам, само кичма фали.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
3 dusi istrelani..
Pred malce stignale vo Bolnica
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Па ако читаш се е блокирано, и да одам ништо нема да направам освен што ќе се вратам. А и гледаш има многу повредени, во случајов полицијата својот гнев од што им е кејф го исфрла на луѓето, а не луѓето на полицијата затоа што не спречила ништо за да се спречи немилиов настан од вчера... Неможеш и против шпоните, и против власта, и против нивните платеници - полицијата, што е премногу, премногу е...
не мислев да одиш да се тепаш туку да донесеш информации од прва рака
 
R

Rigel Kent

Гостин
Не знам колку е точно, на сајтот на Плусинфо пишуваше дека имало околу 50 повредени граѓани меѓу кои и жени и деца, ама сеа не ми ја отвара страната.
Мене ми ја отвори , еве што пишува.





Кликнете на сликата за поголема верзија.

Најмалку 50 повредени во Ѓорче, полицијата употребува шок-бомби
  • Објавено: пред 24 минути
  • Прочитано: 4182
  • Печати

Горан Наумовски
Сподели со твоите пријатели!
Најмалку 50 повредени има во моментов во Ѓорче Петров, меѓу кои и повозрасни граѓани, а не можат да побараат помош од лекар зашто се затворени сите улици од полицијата која против граѓаните почна да употребува и шок бомби кои ечат на секои 10 секунди на главната улица која наликува на воена зона.



МВР против граѓаните кои мирно протестираа испрати дополнителни единици од блиските полициски станици.



Како што дознаваме, вистинска „војна“ се случува на потегот после бурекџилницата „Цујо“, од каде немирите се преселија на локалните маалски улици.



Првичните проценки се дека во Ѓорче има повеќе од 700 припадници на МВР.
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
3 dusi istrelani..
Pred malce stignale vo Bolnica
истреални или истепани??????????????[DOUBLEPOST=1400611921][/DOUBLEPOST]
Мене ми ја отвори , еве што пишува.




Кликнете на сликата за поголема верзија.
Најмалку 50 повредени во Ѓорче, полицијата употребува шок-бомби
  • Објавено: пред 24 минути
  • Прочитано: 4182
  • Печати

Горан Наумовски
Сподели со твоите пријатели!
Најмалку 50 повредени има во моментов во Ѓорче Петров, меѓу кои и повозрасни граѓани, а не можат да побараат помош од лекар зашто се затворени сите улици од полицијата која против граѓаните почна да употребува и шок бомби кои ечат на секои 10 секунди на главната улица која наликува на воена зона.



МВР против граѓаните кои мирно протестираа испрати дополнителни единици од блиските полициски станици.



Како што дознаваме, вистинска „војна“ се случува на потегот после бурекџилницата „Цујо“, од каде немирите се преселија на локалните маалски улици.



Првичните проценки се дека во Ѓорче има повеќе од 700 припадници на МВР.
оди на курир да видиш како брзо отвора ама нема никаква вест за ова
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.708
Поени од реакции
36.678
Ало бе што правите аналитички дискусии бре ненормални. Надвор се пука полиција на свој народ МАВА!!!!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Искрено, мислам дека и детево избрзало со постапките и тоа многу, го коштало живот, сепак е 18 години. Никој поискусен (освен оние улични багри или некои дечки што тренираат боречки вештини) би зел да брка крадец со голи раце, без ништо со себе да може да се одбрани или нападне. И тука не е прашање на муда или храброст или бранење на своја сопственост и слично. Јебеш точак ако не знаеш што те чека или што крие тој што го бркаш. Али џабе е сега секакво мудрување...
Колку точаци има украдено бе?Колку од нив се најдени?
Свињите кои од нашите пари живеат за да не чуваат од криминалците не се ни замараат.Голема работа точак ти украле.Оди купи си нов и завршена работа.
Кога оваа скапана банана држава би функционирала како што треба а убиецот со претходно безбројни тешки кражби навреме бил сместен каде што треба,трагично загинатото момче не би било принудено заедно со неговиот родител да го браани својот имот.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
"Албанецот го украл точакот за го препродаде или зашто немал свој"
Да ти ебем матер и на тебе и на тој што немал точак па утепал дете за да има
И ја немам точак. Еве немам пари да си купам...Тоа ме прави потенцијален убиец? Што све ќе прочитам:facepalm:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Ало бе што правите аналитички дискусии бре ненормални. Надвор се пука полиција на свој народ МАВА!!!!
Тоа е тоа како што реков дека полицијата им помага на криминалците...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Значи утре треба во Центар протест за полициска бруталност?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom