НБА Сезона 2013/2014

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14?

  • Бостон Селтикс

    Гласови: 2 2,5%
  • Њујорк Никс

    Гласови: 2 2,5%
  • Чикаго Булс

    Гласови: 17 21,5%
  • Мајами Хит

    Гласови: 17 21,5%
  • Сан Антонио Спарс

    Гласови: 9 11,4%
  • Индијана Пејсерс

    Гласови: 1 1,3%
  • Хјустон Рокетс

    Гласови: 1 1,3%
  • Оклахома Сити Тандер

    Гласови: 8 10,1%
  • Денвер Нагетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Лос Анџелес Клиперс

    Гласови: 5 6,3%
  • Лос Анџелес Лејкерс

    Гласови: 6 7,6%
  • Голденс Стејт Вориорс

    Гласови: 0 0,0%
  • Бруклин Нетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Атланта Хоукс / Перо Антиќ

    Гласови: 6 7,6%
  • Мемфис Гризлис

    Гласови: 1 1,3%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Далас мајстори :cuc:

Позитивно изненеадуваат, дури можат и да ги елиминираат Спарси ако продолжат вака мотивирано. Најсимпатичен тим ми се од Западот, ќе ми биде мерак да стигант што е можно поделеку.

А да fuck Brooklyn ![DOUBLEPOST=1398307952][/DOUBLEPOST]
Абе ако им крене шутот на Далас, може метла на САС да се случи.
Ако не се лажам, оваа година Далас поставија нов рекорд на погодени шутеви во една четвртина 96%. Мислам дека само еден шут имаа утнато. :D
Не може бидејќи Сан Антонио веќе го тепаа првиот дуел :D
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
895
Поени од реакции
1.060
Далас мајстори :cuc:

Позитивно изненеадуваат, дури можат и да ги елиминираат Спарси ако продолжат вака мотивирано. Најсимпатичен тим ми се од Западот, ќе ми биде мерак да стигант што е можно поделеку.

А да fuck Brooklyn ![DOUBLEPOST=1398307952][/DOUBLEPOST]
Не може бидејќи Сан Антонио веќе го тепаа првиот дуел :D
Фала ти што имаш симпатии кон мојот тим. До плавото ќе да е. :D
Ако земеме во предвид дека сите очекуваа сигурна победа на САС, тогаш било каква победа на Далас ќе биде метла. :cool:
 
G

grande-juve

Гостин
Ашик и Хауард у постава. Гревчиња Портланд, неможе еден скок да добијат :D
Скоковите на крај испаднаа 43-42 за гревчињата :)
Хауард го снема во второ полувреме, Харден се изгуби во брадата... Уште 2...
ОЛДРИЏ :cuc:
Through two playoff games, LaMarcus Aldridge has scored 89 points, grabbed 25 rebounds and made 35-59 shots (59%).
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Браво Далас, Спарси ако не се разбудат од сонот во кој спијат ништо и сезонава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.685
Скоковите на крај испаднаа 43-42 за гревчињата :)
Хауард го снема во второ полувреме, Харден се изгуби во брадата... Уште 2...
ОЛДРИЏ :cuc:
Through two playoff games, LaMarcus Aldridge has scored 89 points, grabbed 25 rebounds and made 35-59 shots (59%).
Реков ја уште на почеток на сезоната, најпотценетиот играч во лигата!!! Страшен играч е Ламаркус, а не си свесен колку ми е мерак што баш на Хјустон им објаснува некои работи. Инаку да не испадне метлава за Хјустон да биде, а не за Портланд, како што предвидуваа некои а? :D
Тим составен од многу смешници никогаш не може да додели метла! Со Филаделфија да играа ќе изгубеа бар една утакмица, ебате вештачкиот тим.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
одлични се Портланд, нема што.
ама јас уште верувам дека Хјустон може да помине, така и лани со Окламоха кога серијата дојде до 0-2 тогаш Рокетси почнаа да се будат..
незнам зошто никој не го спомна чистиот фаул над Хауард во првата утакмица на 10 секунди до крај (и од НБА признаа дека било фаул).

јбг, ова можеше да донесе победа на Хјустон и целосно различен тек на серијата, сепак и самите се криви зошто мораа да изиграат подобро, а сега идат по потешкиот пат.
 
G

grande-juve

Гостин
одлични се Портланд, нема што.
ама јас уште верувам дека Хјустон може да помине, така и лани со Окламоха кога серијата дојде до 0-2 тогаш Рокетси почнаа да се будат..
незнам зошто никој не го спомна чистиот фаул над Хауард во првата утакмица на 10 секунди до крај (и од НБА признаа дека било фаул).

јбг, ова можеше да донесе победа на Хјустон и целосно различен тек на серијата, сепак и самите се криви зошто мораа да изиграат подобро, а сега идат по потешкиот пат.
Не знам дали си ја гледал првата цела, али десеттици лоши одлуки имаше и на двете страни, смешно е што нба само за една одлука се изјасни... Лопез го исфрлија за смешни работи, на Хауард намерниот лакт во стомакот на Лопез не го судеа... Така да ако судеа чисти фаули, дуелот од видеото ќе беше Лопез-Ашик.

Иначе севкупно, супер плејоф гледаме до сеа(y)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.157
2-4
Премногу го понижувате и деградирате Портланд, премногу.... Кој ќе му се бапне Батум на Харден нема бел ден да види, па уште прочитав некој пишал и Беверли ќе го изеде Лилард:pos::pos:
:свиркам:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.316
Поени од реакции
6.558
Мала споредба:

Минатата сезона после првите 2 кола гостите (послабо рангираните) имаа скор 2-14, оваа сезона 9-7. Немам проверено, ама ова е сигурно рекорд. Звучи незамисливо, но засега тимовите кои беа рангирани 5-8 се далеку појаки од фаворитите.
 
G

garthok

Гостин
Од 2000 и некоја е дресов, до ден денес ми е омилен играч и баш ќе ми биде криво ако ги исфрлат моите Сан Антонио. :)

Јас би го урамил (ако не го носиш), од носталгични причини
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Што кур судат петардиве бе? нека се ебат у гз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom