Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ајде на кирилица ќе пишувам сега да не им бодам на модераторите и тоа во очи .

Денес и на работа и кога се вратив два пати го прегледав натпреварот . Ако ја повториме играта од Манчестер идеме комотно во полуфинале , Јунајтед не створи ама буквално ниту една асална шанса за гол ... ќе се бранат до 70 минута и после ќе се обидат да напраат некоја шашма , нашите мора да дадат гол прво полувреме , не треба многу само да имаме ист број на шанси како во Манчестер и завршена работа не мора повеќе , не мора да се напнуваат треба само опуштено да влезат во мечот и да уживаат во перфекцијата која ја обожаваат ... ако го минеме Јунајтед , а се надевам дека нема да има никаков проблем околу тоа тогаш имаме големи шанси за одбрана на титулата бидејки денес ги гледав и Реал и ПСЖ кои моментално немаат теоретски шанси против нас , мислев дека Реал ќе ни биде проблем но и против ваков десеткуван Дортмунд не изиграа кој знае што дадоа три гола од три шанси од кои две беа поради грешки на одбраната . Ако Дортмунд даде до 20та минута гол во среда може и да го повториме финалето од лани , но сепак мали се шансите за тоа .
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ама брзо од кога го примивме голот,Пеп одма реагираше,и после неколку минути од кога почнаа вистински да притискаат дојде и израмнувањето...

Што не води до заклучок дека се што требаше да напраат е од старт да стартуваат така и да не дозволат да се влече 0:0 резултат...

Али вероватно тактика на Пеп е на гостински утакмици да игра поконзервативно и изгледа досадно.
Точно.

Само зошто требаше МанЈу да дадат гол за да се воочи очигледното?

Дека тактиката на гости ни е таква не знам, не ми држи тогаш си игра Пеп како што си игра Мурињо веќе 4-5 години наназад и редовно неговите екипи го јадат во подоцните фази од нок-аут (од полуфиналето со Реал пред 3-4 сезони па до денес не гледам дека ја научил лекцијата).

Вака ако се поставиме со Реал мислам дека ќе не наполнат сред Мадрид... Треба да си го играме нашето од прва минута мислам. Доминантно, директно, крила и вкрстувања. Робен и Рибс на една страна чат - пат е ОК. Цело време истата фора НОТ ОК.

Озбилно, се губи силата на вкрстувањата кои ги имаа Робен и Лам односно Рибс и син му.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Точно.

Само зошто требаше МанЈу да дадат гол за да се воочи очигледното?

Дека тактиката на гости ни е таква не знам, не ми држи тогаш си игра Пеп како што си игра Мурињо веќе 4-5 години наназад и редовно неговите екипи го јадат во подоцните фази од нок-аут (од полуфиналето со Реал пред 3-4 сезони па до денес не гледам дека ја научил лекцијата).

Вака ако се поставиме со Реал мислам дека ќе не наполнат сред Мадрид... Треба да си го играме нашето од прва минута мислам. Доминантно, директно, крила и вкрстувања. Робен и Рибс на една страна чат - пат е ОК. Цело време истата фора НОТ ОК.

Озбилно, се губи силата на вкрстувањата кои ги имаа Робен и Лам односно Рибс и син му.
Па ако се навратиш на времето кога Пеп беше у Барса имаше доста утакмици во нокаут фазата кои беа тесни....Па титулата у 2009 ја спасија у последна секунда со голот на Иниеста,иначе све ќе отидеше у курац...

Долго натпреварување е,разбирам дека треба и тактизирање итн,али некогаш може да ти се удри тоа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Искрено ефикасноста не ебе преку цела сезона више.Даваме голови,ама притоа имаме мизерна реализација.За разлика од оваа година,минатата многу поуспешни реализатори беа.Затоа и резултатите беа пострашни и делуваше дека нема спас од нас.

Со Манчестер имавме еден тон шанси,но тие не прераснаа во нешто повеќе од полу-шанси.Идеа до в гол,и потоа грешен пас или ќе направеа потез више.Доста слични работи имаше во финалето против Челзи во регуларниот дел со последниов натпревар.Тогаш и тие имаа бедем во одбраната и нон стоп блокираа.Гледам статистика,осум блокирани шутови.Стварно многу се.

За реваншот ќе треба да се пазат од прекршоци и корнери,бидејќи Руни има убитачен 'крос':P. Дефинитивно нема да издржат под притисок доколку нападнат крилата а ќе биде тоа.Рибери беше ван форма вчера,на гости и на домашен терен неговиот перформанс е земја ваздух. Робен да си игра стриктно крило ќе биде 100 пати подобро.Онаа позиција што ја играше вчера само ја намали неговата убитачност.

Со Арсенал баравте Милер да игра,а играше Манџо.Испадна дека Милер беше вистинското решение.
Сега со Манчестер истото пак го посакувавте(сигурен сум) ама Манџо испадна поефективен. Значи стварно е во незавидна позиција Пеп кого да бира за следниов дуел.По мене повторно со Милер,бидејќи на домашен терен е тивки убиец.Доколку се игра преку крила а не преку средина,Милер ќе биде многу опасен.

А смешно е да се плашите од Реал.Единствено што ме плаши од нив е што се праени в гз и ги сака многу среќата.Им се одбива топката и си даваат нон стоп безвезе голови.Сега со Дортмунд така го отворија натпреварот,со Шалке исто.
Дортмунд имаше мал милион шанси,ама тие бетер од нас испаднаа.Левандовски испадна мисир со безвезе жолтиот,ги кошташе многу. Во една прилика Пепе се погоди на местото,тоа требаше да биде чист гол.
Искрено делуваа како да играа со 20 играчи,на секое ќоше излагаа како мртовци.

А играта не им е којзнае што,секако дека шансите би биле на наша страна.Кога не со во ПМС шутираат добри слободни,а денеска им беше денот.Барем не треба да се плашиме од офанзивна игра,од дефанзивна да.

Сликата за полуфинале полека се оформува,така да Реал и ПСЖ кои се со две нозе внатре,би можеле да ни бидат противници.Атлетико физички силна екипа и би сакал и тие да одат понатаму,бидејќи се наполнија со жолти па ќе имаат проблеми.Барса е истата од лани,повторно со проблеми.

Ќе нема поголема бламажа Баерн ако отпадне од Манчестер,тоа ќе биде рамно на катастрофа.Да не се повтори само тој неверојатен натпревар со Интер кога од нигде никаде дадоа 3 гола,а Баерн до полувреме требаше да даде 5.Рибери играше курот тогаш,додуша сите.
Блиску е тронот,а Пеп е праен в гз и цела сезона има доста среќа,така да се надевам не му се потроши кога треба највише.:noze:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
image.jpg

Еве ви го Игорче мудрецот и реалистот со што се слага. Поборникот на германски фудбал и као човек што го разбира работите таму. БЕГАЈ БЕ
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.476
Поени од реакции
22.078
Pisi i vo temata na Dortmund da vidat i tamu. :ROFLMAO:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Нема потреба, таму не замараш за тотално неповрзани работи како данокот на Хенес
 
M

Mario Gómez

Гостин
STEALTH, i ti mnogu nezen stana sto e rabotata? Lajk - Ne-Lajk golema rabota. Dobro pominavte ko dominirase Dortmund nad Bayern, da bea drugi forumdzii dosega ke se odpisevte od forumot posle petardite. Zatoa malce poleka so obvinuvajnata za dvolicnost a i malce poleka so oportunizmot za nadmokniot Bayern oti ima lugje edvaj cekaat za seir ama toa poradi odnesuvajneto na nekoj (ne site) Bavarci na forumot. ;)
Ako edvaj cekaat mene mi e zal za niv. Se nadevam ti ne cekash Baern da ispadnat od LS za da fakjas seir na nas. Mene mi e jasno deka ke se jadat gomna ako Baern ispadne duri i nie da bevme kako angeli tuka. Ima timovi koi sme gi demolirale proshlive godini, ima timovi koi imaat koshmari od Pep i Barcelona. Jasno e deka Pep + Baern + kupuvanjeto igraci od bundesligata e kombinacija koja site ja mrazat. Jas ke uzivam vo titulata vo bundes i kupot pa ako ispadneme vo LS samo ke se uklucham na temata i ke se smeam kolku se napateni del od clenovite tuka.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.476
Поени од реакции
22.078
Ako edvaj cekaat mene mi e zal za niv. Se nadevam ti ne cekash Baern da ispadnat od LS za da fakjas seir na nas. Mene mi e jasno deka ke se jadat gomna ako Baern ispadne duri i nie da bevme kako angeli tuka. Ima timovi koi sme gi demolirale proshlive godini, ima timovi koi imaat koshmari od Pep i Barcelona. Jasno e deka Pep + Baern + kupuvanjeto igraci od bundesligata e kombinacija koja site ja mrazat. Jas ke uzivam vo titulata vo bundes i kupot pa ako ispadneme vo LS samo ke se uklucham na temata i ke se smeam kolku se napateni del od clenovite tuka.
Ja ne fakam seir za nikogo (osven za Schalke i plasticnite klubovi) a i sto pati kazav deka sum za Germanski timovi po kupovite. Inace ne e rabotata samo da se uforuvas ko ke tepa tvojot tim (opsto kazano) pa posle vo porazi da te snema. Nema potreba od toa, i vo poraz i pobeda treba da drzis ista linija, vo sportskiot duh, neli.

(Forumot nesto ne vo red - i vo drugana tema se objavi :D)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Игорче сега ти е предавник број 1 , аман жити се што толку те повреди еден лајк на навивач од ривалска екипа. Смешно.
Тоа е исто како јас на навивачите на Реал да им викам дека биле предавници затоа што не ја поддржувале Барса. :icon_lol:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Игорче сега ти е предавник број 1 , аман жити се што толку те повреди еден лајк на навивач од ривалска екипа. Смешно.
Тоа е исто како јас на навивачите на Реал да им викам дека биле предавници затоа што не ја поддржувале Барса. :icon_lol:
Трескаш глупости и споредуваш баби и жаби.
Исто би било ако навивачи на Барса би викале оти Барса имала слаба сезона и играла многу послабо затоа што Фиго отишол во Реал. И тоа станува збор за еден играч (Геце). Ако една екипа толку зависи од еден играч, тогаш да ти се плукнам во екипата.
Не го сфаќаш муабетот очигледно...
 
R

Rigel Kent

Гостин
Трескаш глупости и споредуваш баби и жаби.
Исто би било ако навивачи на Барса би викале оти Барса имала слаба сезона и играла многу послабо затоа што Фиго отишол во Реал. И тоа станува збор за еден играч (Геце). Не го сфаќаш муабетот очигледно...
Очигледно само ти си го сфаќаш :icon_lol:. Ако е Игорче поборник за германски фудбал треба да не поддржува напаѓање на Баерн? Бесмислено. Преиспитај се .
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Не сфаќаш што е муабетот со германскиот фудбал очигледно, не се мешај. Не знам кој треба да се преиспитува.

Да ти скратам - читај погоре тој што напишал дека Баерн правел клупчиња од цела Бундес и сите подобри играчи биле во Баерн. А тоа што Дортмунд го купија Гундоган, Ројс и еден куп германски таленти е ОК, за Геце не е. Ама Игорче пошто е лицемер само Геце го збори, а јас и другите што му зборевме дека е истото со Ројс и со другите германци во Дортмунд, се прави дека не чита. Ако беше поборник за германски фудбал ќе признаеше дека еден куп јаки германци-таленти играат во други екипи, а не да става лајкови на таков пост. Ама не, за него ослабување на еден тим е купување на играчи од Дортмунд во Баерн, а од Нирнберг или Менхенгладбах во Дортмунд не се важи, тоа не е ослабување на тие екипи за да бидат конкурентни во Бундес. На Игорче му смета купување од неговиот тим, ама кога неговиот тим купува тогаш е одлично. Епа не иде тоа така.

Тоа е поентата, а не кој навивал за Баерн, кој не навивал.

Игорче е уште butthurt за Геце и мисли дека му го уништивме тимот...
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Да бидеме реални, на сите ни смета кога некој добар играч ќе го напушти тимот за кој навиваме.
Мене друго не ми е јасно. Како цел форум овде се фатил за купувањето на Геце ко да е најкриминалното дело ever. Пред некоја година Јунајтед го купува Кагава, еј супер замина во перспективен тим, да напредува со кариерата и сл. Реал го купува Сахин, одличен потег блаблабл...Баерн го купува Геце, апокалипса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom