Cosmos (Carl Sagan) & Cosmos: Space and Time Odyssey (Neil deGrasse Tyson)

Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Нема баш многу нови работи што не си ги знаел, ако си се интересирал пред тоа, но сепак има доволно работи кои ги гледаш појасно, пример како што беше за окото* во последната епизода.






*не си одам.
Ја се надевам допрва дека ќе распали за квантна механика, теорија на струните па најнови откритија во X-ray космологија...
Уживанциии :-D

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
дали има некој каде може да најдам титл на македонски јазик за Cosmos а SpaceT ......
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
дали има некој каде може да најдам титл на македонски јазик за Cosmos а SpaceT ......
Каде имаш барано до сега и мене ме интересира истото...

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Сигурно има и на македонски. Го пренесуваат и на National Geographic кој сигурно има превод на мак. Ама треба да се најде начин како да се симне или најде официјалниот превод кој они го користат на нашиот макс тв . Ако знае некој како или има искуство нека каже...

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Cosmos.A.Space.Time.Odyssey.S01E03 е најдобрата епизода досега. Дефинитивно.
 
Ф

Флеш

Гостин
Cosmos.A.Space.Time.Odyssey.S01E03 е најдобрата епизода досега. Дефинитивно.
на мене многу ми се допадна втората епизода за еволуцијата и природната селекција ..... многу добро поставена и графички направена .... третата не беше лоша,но ми се допадна крајот кога Њутн ја пали сликата .... :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
симнав прва епизода, а не знам ништо за серијава. Некој да ми опише на кратко за што се зборува во неа? Ме мрзи да барам по нет сеа :P
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
симнав прва епизода, а не знам ништо за серијава. Некој да ми опише на кратко за што се зборува во неа? Ме мрзи да барам по нет сеа :P
Се работи за модерна верзија на Одисеј, кој наместо по морињата, патува низ космот за да дојде до дома. Затоа и се вика Cosmos: Space and Time Odyssey.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
На национал џеографик ја давале бре. Одлична е, ќе ја продолжам па ќе видам до кај ќе идам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.731
Поени од реакции
7.488
Дали ова е завршено на Nationa Geo и на Fox ? Знам они го даваа
Има некаде торент топтан кај што ги има сите епизоди HD/BluRay RIP некоја добра слика ? Ако има пишете ми во порака ,и дајте преводи .
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали ова е завршено на Nationa Geo и на Fox ? Знам они го даваа
Има некаде торент со сите епизоди HD RIP, ? Ако има пишете ми во порака ,и дајте преводи .
уште не е завршено колку знам, има едно уште да оди ,се на се има вкупно 13 eпизоди ... тие што одат на НатГео се со една епизода закаснување ако не се лажам , случајно фатив,целосно ги гледам на интернет ..... не верувам дека ќе најдеш торент пакет со сите досега ... потруди се да ги најдеш епизода до епизода ,досега 4 епизоди поминаа .... барај на KickAssTorrents или PirateBay ...... секако со HD :)

 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Na zamunda imas edna po edna, ne se site 4 vo HD
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.731
Поени од реакции
7.488
уште не е завршено колку знам, има едно уште да оди ,се на се има вкупно 13 eпизоди ... тие што одат на НатГео се со една епизода закаснување ако не се лажам , случајно фатив,целосно ги гледам на интернет ..... не верувам дека ќе најдеш торент пакет со сите досега ... потруди се да ги најдеш епизода до епизода ,досега 4 епизоди поминаа .... барај на KickAssTorrents или PirateBay ...... секако со HD :)

Ќе чекам нека заврши на телевизија па тек ќе го симнам ,тогаш ќе ги има сите во пакет епизоди ,сега некако не ми се симнуваат една по една.

Јас никад не сум гледал ова .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom