Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
СРЕЌНА НОВА 2010
На сите навивачи на ЦРВЕНА ЗВЕЗДА им ја честитам новата година со желби за дупла круна.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Среќни новогодишни и божиќни празници ви посакувам Звезадши. Идеме на дупла круна.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/veciti-rivali-se-oglasili-saopstenjem-12851.html

Само да потсетам дека истите тие Б92 (лажливци) кога е симнат од власт Слободан Милошевиќ навивачите по кој сега пљукаат ги сметаа како најзаслужни за падот на овој режим и на Делије им доделија награда за нај - личности за годината, а сега ги пљукаат и на разни начини пробуваат да ги уништат:tapp:

 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Било је то давно кад сам био мали, да волим Звезду многи нису знали. Било је то давно једно Бадње вече, волеќеш Звезду мени тата рече. Ево и дан - данас ја Звезду волим и свакога дана за њу се ја молим. Зато људи знајте да је она у моди, живи,здрави били и Христос се роди !!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Стеван Рејиќ е ново, последно зимско засилување на Звезда

http://www.crvenazvezdafk.com/reljic-potpisao-ugovor-2801-c13-video.htm

Инаку, се водат преговори околу заминувањето на Павле Нинков и се поверојатно е дека ќе ја напушти Звезда зимава:nesvest:
Исто така утре стартуваат зимските припреми кој ќе започнат во Белград, а потоа се заминува на вториот дел од припремите во Анталија и таму ќе се одиграат неколку пријателски утакмици.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Стеван Рејиќ е ново, последно зимско засилување на Звезда

http://www.crvenazvezdafk.com/reljic-potpisao-ugovor-2801-c13-video.htm

Инаку, се водат преговори околу заминувањето на Павле Нинков и се поверојатно е дека ќе ја напушти Звезда зимава:nesvest:
Исто така утре стартуваат зимските припреми кој ќе започнат во Белград, а потоа се заминува на вториот дел од припремите во Анталија и таму ќе се одиграат неколку пријателски утакмици.
Рељиќ.:smir:

Почнати се припремите, има видео на званичниот сајт (Лукиќ и Жонпи во соблекувалните).
Иначе, Нинков иде 99%, само останува да се надеваме дека ќе извадиме барем 3 милиони. Повеќе ме плашат најавите дека и Перовиќ може да оди и тоа секако би било страшно. Да се разбереме, никој не сака да си оди ни Нинков, ама тоа е неминовност. Треба да сме среќни ако изгубиме само по еден првотимец на еден преоден рок.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Рељиќ.:smir:

Почнати се припремите, има видео на званичниот сајт (Лукиќ и Жонпи во соблекувалните).
Иначе, Нинков иде 99%, само останува да се надеваме дека ќе извадиме барем 3 милиони. Повеќе ме плашат најавите дека и Перовиќ може да оди и тоа секако би било страшно. Да се разбереме, никој не сака да си оди ни Нинков, ама тоа е неминовност. Треба да сме среќни ако изгубиме само по еден првотимец на еден преоден рок.
И мене ме плашат истите најави, но мислам дека тоа нема да се деси :smir:
Инаку, Нинков веќе следната недела би требало да замине,а најупорни екипи се Москва каде што тренер е Миодраг Божовиќ - Гроф и екипата на Тулуз:smir:
Исто така Висла Краков е упорна во намерата во своите редови да го види Лекиќ, но од управата велат дека тоа е невозможно а и самиот Лека изјави дека нема намера да оди од Маракана.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
И мене ме плашат истите најави, но мислам дека тоа нема да се деси :smir:
Инаку, Нинков веќе следната недела би требало да замине,а најупорни екипи се Москва каде што тренер е Миодраг Божовиќ - Гроф и екипата на Тулуз:smir:
Исто така Висла Краков е упорна во намерата во своите редови да го види Лекиќ, но од управата велат дека тоа е невозможно а и самиот Лека изјави дека нема намера да оди од Маракана.
ОК Нинков си оди немам зборови за неговите квалитети можеме само да му кажиме едно голем фала, а за Лекиќ не верувам дек ке си оди као што кажа и он ако продолжи вака неговата цена и те како би пораснала има време за него. Најважно сега е овие новајлиите да видиме што ке покажат има време за да се прилагодат.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Oгњен Врањеш заминал на позајмица во Напредак, Среќковиќ во Млади Радник, голманот Бајковиќ во Борац, а близу заминување е и Владимир Гума Богдановиќ за кого заинтересиран е некој руски клуб, но не кажуваат кој и наводно трансферот е пред реализација, што ќе биде ќе видиме.
Доколку Нинков и Богдановиќ заминат, а тоа станува се пореално не би одело во наш прилог,но ситуацијата во клубот налага на такво нешто:kesa:
Сметката на Звезда е блокирана и за да се одблокира треба да се исплати три милиони евра долг кон играчи и тренери и некој бивши функционери, така да продажбата на Гума и Нинков е неопходна:toe:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Dobro, zaminuvanjeto na Guma voopsto ne e strasno. Kako prvo ima odigrano bezbroj nikakvi utakmici (mada ovaa sezona e za 200% bolji nego prethodnite), a kako vtoro i pobitno imame dosta igraci da go zamenat. Mugosa, Nikolic, Savio, Isah se sosem dovolni za dvete mesta na sredinata na terenot. Da ne zaboravame i deka Lazetic moze odlicno da odraboti i na ovaa pozicija.
Isto taka, Guma e defanziven vezen, pa ako sakame poofanzivna igra Guma------>Kadu.

Leviot bek Malovic i vezniot Marko "Nakata" Nikolic odat na pozajmica vo tretoligasot Sopot, koj e nasa filijala.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Crvena zvezda TV

Е ова и доликува на Звезда, како сите големи европски клубови, браво.
Само не ми се верува дека ќе ја има овде,но стварно е добар проектов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom