Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Слушам имало превара со Жуниор (не се деталите за на форум) , колку и да се надевав дека нешто ќе биди на крајот пак пиши пропало :(
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Koga se parite vo klubot zosto ne gi isplatat igracite da ne se uroceni pa da ne smeat da gi gibat. Od Miljacot i Kaskavalot nikoj ne ocekuva da davaat pari vo klubot, tie treba da si ja rabotat rabotata, e sega tie sto se nesposobni e druga prikazna. Ako si sponzor vo klubot treba so dogovor da utvrdis kolku ke sponzoriras i kolku reklama ke dobies, Mongolot e tipicen profiter, vlezen e vo klubot da promovira negoj igraci da si gi prodaj, da namesti nekoja utakmica za da zemi vkladilnica, da se izguska so dvojce pred derbi natprevar i tolku. Sprema tebe Pelister ima dva sponzori Mongolot i Pelisterka ima pari od prodadeni igraci na smetka ama za plati se ceka da se smiluva dvojce da prefrli nekoja banka. Daj malku vidi sto pisis malku e neligicno da imas pari a da neisplakas i da ti bojkotiraat igracite.
Абе брат и 100.000 евра да продат играч тие парите одат во Општината, сметката на клубот е фактички оптшината има многу работи и процедури што очигледно не ги знајш, а да земам тука да пишувам треба 2 дена да пишам, а ти 7 дена да анализираш се шо е како е :P :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Da da nie so tri reda skolija sme pa ne razbirame. Pisi ako pisis, nemora da se uklucvas kolku da go branis Mongolo ili da go velicis Vladica.Se gleda kolku vredi ko igrac ne sme od vcera na stadion, batali na ta tvojata strana so go izglasaja za najdobar. Anketata poke deluvase na izbor koj ima poke prijateli na fb, a ne koj izigra najarno.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Да,да во Општина се легнати парите,нема грешка..:icon_lol:
Сигурно и данок имат платено...:)
Абе седете се знат како одат работите со трансферите...се се договорва и исплаќа во некоја кафана и под маса...
10% да останваја во клубот од парите шо се шиткаа играчи во овие 20 и кусур години немаше да дојдиме на ова дереџе,барем ќе имаше за редовни плати ако ништо друго....
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Дали навреме ќе се стигни ако се тргни во 13 часот ??
Колку шо знам јас до Скопје со воз се патува 3 и кусур саати , шо значи возот треба да пристигни во Скопје одприлика 16:30...:confused:
Се ми изглеа дека првото полувреме ќе се пропушти а недај боже ако има некој инцидент по пат до стадион , прашање дали воопшто ќе влезат на стадион.
Незнам кој го планирал ова , ама изглеа напрајл голем пропуст.
Требаше барем во 12:30 да се тргнува од Битола.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Дали навреме ќе се стигни ако се тргни во 13 часот ??
Колку шо знам јас до Скопје со воз се патува 3 и кусур саати , шо значи возот треба да пристигни во Скопје одприлика 16:30...:confused:
Се ми изглеа дека првото полувреме ќе се пропушти а недај боже ако има некој инцидент по пат до стадион , прашање дали воопшто ќе влезат на стадион.
Незнам кој го планирал ова , ама изглеа напрајл голем пропуст.
Требаше барем во 12:30 да се тргнува од Битола.

Во 5 часот почнува 100%?
И јас мислам дека ќе се доцни, бидејќи не е можно толкава толпа да се пренеси од железничка до стадион за помалку од 1 сат.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Во 5 часот почнува 100%?
И јас мислам дека ќе се доцни, бидејќи не е можно толкава толпа да се пренеси од железничка до стадион за помалку од 1 сат.
Може со авотбуси како шт отребало и предходниот пат. Ама работате е што ќе ве држат најверојатно на 10 минути пред да почне утакмицата, и ќе тргнете од Железничка, и најверојатно ќе влезете некаде 15 минута.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Може со авотбуси како шт отребало и предходниот пат. Ама работате е што ќе ве држат најверојатно на 10 минути пред да почне утакмицата, и ќе тргнете од Железничка, и најверојатно ќе влезете некаде 15 минута.

Не верувам, бидејќи минатиот пат баш прашав еден од џандарите за таквите муабети и ми вика дека сѐ се тоа измислици, дека никој не планирал така.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Дали навреме ќе се стигни ако се тргни во 13 часот ??
Колку шо знам јас до Скопје со воз се патува 3 и кусур саати , шо значи возот треба да пристигни во Скопје одприлика 16:30...:confused:
Се ми изглеа дека првото полувреме ќе се пропушти а недај боже ако има некој инцидент по пат до стадион , прашање дали воопшто ќе влезат на стадион.
Незнам кој го планирал ова , ама изглеа напрајл голем пропуст.
Требаше барем во 12:30 да се тргнува од Битола.
ако не застанувате никаде по пат од Битола (а нема да застанувате) може за нешто помале од 3 и кусур саати да стигнете,да заокружиме на 3 саати.Повеќе проблеми може да ви направи овдешната полиција поради нивната неорганизираност.
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Во 5 часот почнува 100%?
И јас мислам дека ќе се доцни, бидејќи не е можно толкава толпа да се пренеси од железничка до стадион за помалку од 1 сат.
Сигурно е утакмицата во 5 часот . Барем така е заведена освен ако нема промена на терминот утре...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Не верувам, бидејќи минатиот пат баш прашав еден од џандарите за таквите муабети и ми вика дека сѐ се тоа измислици, дека никој не планирал така.
Ако не ве носат со авотбуси, тогаш ќе дремете на стнаица, додека ние влеземе, значи ние ако тргнеме 4 со кортеото, вие од железничка ќе тргнете во 4 и 30, за 30-45 мин би требало да сте веќе пред стадион и да влегувате.
Ама пак мисалм дека ќе заебат нешо џанадариве и пак ќе имаат утки некој во организацијата.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ако не застанувате никаде по пат од Битола (а нема да застанувате) може за нешто помале од 3 и кусур саати да стигнете,да заокружиме на 3 саати.Повеќе проблеми може да ви направи овдешната полиција поради нивната неорганизираност.
Не биди сигурен


Koj беше претходниот пат знај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom