Hattrick - фудбалски онлајн менаџер

Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Треба да си земеш нов тренер. :wink:
Со ваков ништо не правиш, за 5 милиони земи си добар (solid) тренер со јадно (poor) водство.
Играчите многу побрзо ќе качуваат скилови, ама ќе ти паѓа тимскиот дух, ќе надокнадуваш со почесто играње PIC.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Епа ќе почекам малце за таков тренер у минус сум 3 милиона.Абе добро е и вака. А викаш коа ќе почнеш академија ептен добри младинци излагаат а???? А колку плаќаш неделно за младинска академија?????
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Абе другите викаат не излегуваат добри деца за тренирање во омладинска школа, ама на мене неколку ми излегоа.. На среќа.
Има 2 вида на омладинска, стара и нова.
Сега изгледа само нова може да се активира, се плаќа негде 200 000 МКД секоја недела и се влече директно играч, а со старата си имаш младински тим, си играш во лига, знаеш што играч и колку јак ќе извлечеш, се плаќа 300 000 МКД секоја недела.
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Абе другите викаат не излегуваат добри деца за тренирање во омладинска школа, ама на мене неколку ми излегоа.. На среќа.
Има 2 вида на омладинска, стара и нова.
Сега изгледа само нова може да се активира, се плаќа негде 200 000 МКД секоја недела и се влече директно играч, а со старата си имаш младински тим, си играш во лига, знаеш што играч и колку јак ќе извлечеш, се плаќа 300 000 МКД секоја недела.
Ne brat starata bese taja so izvlekvanje igraci na sreka a nova e vo liga ti da si igras i da si vadis igraci a mozis i dvete da gi imas ama ne e preporaclivo oti so taja so trganje igraci treba da investiras 400 000 nedelno za da ti bidi odlicen skilot na mladinskata liga.Najubo vo ednata nisto ne investiraj vo drugata igraj si liga i zemajsi i treniraj pilci :cug:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Акаемија е срање за мене... ја идам на 400 илјадарки за школа... и си вадам секоја недела шо ми дојде... некад се погаѓа стварано... некад, камења. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И јас сум олд скул, не се префрлам на новата.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Ја сум на новата школа чекам едно крилце да искочи, ако се опарам од него супер, ако не ќе ти ебам школата ќе ја исклучам. :lut:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Значи во трета лига си ти.
Ај кога ќе испаднеме од купот ќе играме.
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Ok :).Daj kazi ti koj tim go imas ?Da vidam so si zagrean so kupot tolku mada ne vervam da go pominis 4-toto kolo :)

p.s bez navreda togas pocnuvat jakite da idat :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Да, во четврто коло доаѓаат јаките од трета лига, тимот ми е Kumanovo United. Ти до кое коло отприлика идеш?
Иначе не сум загреан по купот, гледам пари да си земам само...
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Odprilika 4 kolo ova godina samo do 5 stignav. za da odis podaleku treba da imas dobar tim i dobri rezervi :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom