Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.681
Победа ги казни промашувањата на битолчани


Знај некој оти не беше земен Драгарски?

Poradi prevencija oti ima sitna povreda sepak se igra po kaloj i na losi tereni plus sto fisizki ne se spremni igracite so toa uste poveke se zgolemeni sansite za povredi ...


Inaku od ova denes pak se potvrduva deka nema koj da daj gol kaj nas i pod ITNO ni treba kvaliteten spic no za porazot nema opravduvanje od pobeda be eeej pa ispod dve tri parcina ne smejme da gi ostajme aj so srbite ama so ovie ...trebase Boce denes da gi slezi Topolcani da mu gi zemi telefonite i da gi pusti peski da si odat do Bitola kako kazna !
--- надополнето: 1 февруари 2014 во 19:16 ---
p.s. jove mislam imase pisano deka miticot i surlata znaele samo da rabotata so klubot pa samo da spomenam deka miticot e covek od senka na mongolto i za site transveri prviot i posleden zbor go ima toj kako i toa deka e prisuten na 50% od trenizite na klubot so znaci toj e tuka a kolku gi pogode transverite e druga prikazna ;)
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Реков не пишам појќе ама неможам искрајно...

Дека ни треба шпиц ни треба ама нема да се донеси...

За Владица во Пандури тој можи и да се договори и се ама до клубот никаква понуда нема стигнато до сега и според муабетот со монголот вика клубот не е приватен на манаџерите па тие то шо сакаат да прават нека платат колку што треба и ќе го пуштиме ама понуда нема сригнато до нас :))

Боче не ни бил Прилеп на свадба бил :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Текстој се пишат,колумни,фрчат статуси на ФБ,а управата(ако ја имаме воопшто) сеуште ја чекаме да одговори на следните клучни прашања:
1.За колку пари се шитнаја играчите?и колку пари зеде Пелистер како клуб?
2.Дали мислат уште нешто да (до)шитнат?
3.Кои се амбициите на клубот??
4.Шо се дешава со тие(фамозни)спонзори?де Василев,де Лозар,де Стопанска...дрн,дрн...еден куп шпекулации се појавија,сериозна управа мораше да ја разјасни работата...
5.До кога мислат да терат вака?по принципот КУПИ ДЕН ПОМИНИ...:tapp:
6.Кој одлучва за Пелистер?кој е тој шо ги влечи конците?
7.Зошто не се замина на припреми?
8.Зошто не се донесат адекватни замени на тие шо ги шитнаа?

Има уште многу прашања,овие се некако најважни...
Ама никако да дочекаме да ни одговори некој..:cenzura:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.775
далеку била Анталија :pos: уствари утре е Понеделник..........
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Текстој се пишат,колумни,фрчат статуси на ФБ,а управата(ако ја имаме воопшто) сеуште ја чекаме да одговори на следните клучни прашања:
1.За колку пари се шитнаја играчите?и колку пари зеде Пелистер како клуб?
2.Дали мислат уште нешто да (до)шитнат?
3.Кои се амбициите на клубот??
4.Шо се дешава со тие(фамозни)спонзори?де Василев,де Лозар,де Стопанска...дрн,дрн...еден куп шпекулации се појавија,сериозна управа мораше да ја разјасни работата...
5.До кога мислат да терат вака?по принципот КУПИ ДЕН ПОМИНИ...:tapp:
6.Кој одлучва за Пелистер?кој е тој шо ги влечи конците?
7.Зошто не се замина на припреми?
8.Зошто не се донесат адекватни замени на тие шо ги шитнаа?

Има уште многу прашања,овие се некако најважни...
Ама никако да дочекаме да ни одговори некој..:cenzura:

Сите во едно:
Шо е проблемот шо не можиме да бидеме нормален клуб со високи амбиции?
 
B

Beck's

Гостин
Лесно ви е вас и на комити власта ви најде спонзори.

Излагајте и вие на улица секој ден, борете се за клубот, направете кампања слична на нашата па после ќе дискутираме вака џабе. Се додека спиете не може да се рамниме
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Лесно ви е вас и на комити власта ви најде спонзори.
Ne sakam da se mesam vo vasa rabota, dobro kaza Becks za dzabe vie diskutrate ovde, vaka me mozete da najdete sponzor nikogas, i sponzorot sami ja najdovme bez nikoj, i dobro sto najdovme sponzor sto go saka Shkendija i sto e Tetovcanec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Излагајте и вие на улица секој ден, борете се за клубот, направете кампања слична на нашата па после ќе дискутираме вака џабе. Се додека спиете не може да се рамниме
Напрајвте кампања да,ама дека Еколог влезе во Шкендија само заради вас тешко..
Сигурно имаше(партиско)мешање и ветар во грб за да се натера Еколог да спонзорира.....
Во Битола не одат така работите,локалните интереси(пред се оние поврзани со спортот) на нашите политичари не се толку приоритетни како на вашите..
Тука е разликата...кај нас нашите политичари гледаат само за сопствениот џеп...пробано е многу пати да се напрај нешто...
Еве и Комити излегоа со порака до Самсоненко,ама цела работа бидна зошто некој(висок функционер) од партијата даде зелено светло да се реши прашањето....
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Престанете да се борете за клубот преку ФБ
Не си во право...
Чкембари ја водат таа кампања за спас на спортот во Битола уште од 2008 година...
Ако си бил во Битола ќе заприметиш на сите побитни локации во градот , сите видни места има пароли кои се веќе години низ градот "САКАМЕ СПОРТ ВО БИТОЛА" .
Чкембарите лично одеа од врата на врата од фирма до фирма , правеа притисоци за да се најди спонзор за РК Пелистер (значи ова датира уште од 2008) . Од сите страни се добиваше негативен одговор , зато шо немаја никаков интерес да вложват во Пелистер.
Исто и за фудбалот Чкембари годнини лобираат и до властите и до локалните моќници да го спасат клубот , да има стабилен спонзор .
Последна активност е поврзана за стадионот . Сите ја видоја кампањата на Чкембари , сите ја знат нашата мака , на сите портали беше објавено , на фестивалот Манаки имаше парола , директно беше поставено прашањето за стадионот на премиерот и пратениците кога беа на трибина во Битола.
Е колкава кампања да се напрај ја не знам.
Единствено шо остана е протести пред општина и бојкотирање на натпреварите .
За некаков поголем протест не вервам дека можи да се напрај , зошто ?
Зато шо во ситуација на сиромаштија и голема невработеност , луѓето неможиш да ги извајш да протестират за сопствена егзистенција а не камоли за спортот во градот.
Значи џабе е се , дури не одлучат од власта да го решат прашањето со клубот никогаш нема да се реши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom