Фан Клуб: Пелистер

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.884
Чим него сте го вратиле мислам дека ја изгубив последната в надеж дека ќе ни бидете конкурентни пролетва :facepalm:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Царев Двор позвучни засилувања зеде од нас.

Инаку ај Декси кажи оти Главевски воопшто не настапил?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Чим него сте го вратиле мислам дека ја изгубив последната в надеж дека ќе ни бидете конкурентни пролетва :facepalm:
Какви конкуренти :facepalm: како шо одат работите со еурокрем ќе се бориме за опстанок,ако не замини никој поќе опстанокот е обезбеден:tapp:
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Царев Двор позвучни засилувања зеде од нас.

Инаку ај Декси кажи оти Главевски воопшто не настапил?
Главевски едвај оди бе брат , шо да настапи...
Незнам со кој ум мислат да го играт на пролет:confused:
Нека му дат шанса на Милевски поарно.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Главевски едвај оди бе брат , шо да настапи...
Незнам со кој ум мислат да го играт на пролет:confused:
Нека му дат шанса на Милевски поарно.
Мислиш дека е слаб или е повреден?
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Мислиш дека е слаб или е повреден?
Не е уште опоравен ко шо треба . Многу тешка повреда имаше.
Најпаметно ќе беше од другата сезона да почни да игра утакмици , ама ете пошо нема друг кој да игра изглеа.
Драган Димитровски да го вратат не ме чуди во ова ситуација.:)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Не е уште опоравен ко шо треба . Многу тешка повреда имаше.
Најпаметно ќе беше од другата сезона да почни да игра утакмици , ама ете пошо нема друг кој да игра изглеа.
Драган Димитровски да го вратат не ме чуди во ова ситуација.:)
Епа јас имав сознанија дека целосно ја санирал повредата..
А со Чаки, Дуков и Милевски уште од сега велам 8ми ќе завршиме. Поарно нека не играт исто ко си играч помалце да сме.
Инаку нормално 100%ниот секогаш можи да облечи копачки :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Најјако е шо Ѓуптино го вратиле во Колумбија на дополнителни тестој....:)
Тие таму дали аптека имат ќе го прегледвале дополнително,ако го имаја прегледано таму немаше да го остат да игра,ајде бе греој сме....
На ќоро играчи ко носиме така е...џабе пари се фрлија за авиони и за други работи...сега ќе чекаме Чаки да дај гол...:tapp:
А за стадионот,проектите,идејните решенија,за Европскиот Пелистер на Тројче еве шо мисли дечкото...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Очекуван пораз, не се надевав дека ќе ги тепаме овие...
Сабота со Победа ни е сигурна победа C1 играјте си, без да примиме гол :pos:

Незнам кај ќе одиме со овие напаѓачи моментално и онака се мачевме не можиме да дајме голој просек по 1 на утакмица имавме, па сега со овие ќе имаме 0,000001, Дуков е промашена инвестиција, Чаки 6 месеци топка нема видено, Главевски непотполно опоравен и највероватно ќе си играме со џокерите од клупата од првата полусезона Милевски и маестро Воденичаров :D
Нека не драпа мадиња Монголо, нека не се враќа поќе тука Морено, ни пуштија тука млади клинац шо играл по училишта таму, брз бил драпај си куро, сите црнци се брзи, нека пуштат нешто поасолно и тие Литекс нека не се прат ѓупци :)
Мора под итно напаѓач ! Иначе до крајот на сезоната 3 гола нема да дајме, ќе се радваме ако клат гол Врапчето и Миленковски :)
Арно напиша Prime, Царев Двор од Ресен во 3 лига со играт зедоја појаки играчи од нас, ги собраја сите битолчани таму :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom