Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Ne sakam da se mesam vo vasa rabota, dobro kaza Becks za dzabe vie diskutrate ovde, vaka me mozete da najdete sponzor nikogas, i sponzorot sami ja najdovme bez nikoj, i dobro sto najdovme sponzor sto go saka Shkendija i sto e Tetovcanec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Абе не кажвајте приказни...Цела работа кај вас одеше преку Теута Арифи исто како шо за Вардар одеше преку Коце...и во двата случаеви со амин на ДУИ и ДПМНЕ...Се знај едните имат интерес во Тетово другите во Скопје , а за сите останати к.. не ги боли...
Така да сте во право само за едно дека кога сме во ситуација оставени сами на себе и нема интерес на државата за Битола треба да се премине со битка на друго поле...Но за таму е многу тешко и то најубо @Дуле Пацов објасни.
 
B

Beck's

Гостин
Абе не кажвајте приказни...Цела работа кај вас одеше преку Теута Арифи исто како шо за Вардар одеше преку Коце...и во двата случаеви со амин на ДУИ и ДПМНЕ...Се знај едните имат интерес во Тетово другите во Скопје , а за сите останати к.. не ги боли...
Така да сте во право само за едно дека кога сме во ситуација оставени сами на себе и нема интерес на државата за Битола треба да се премине со битка на друго поле...Но за таму е многу тешко и то најубо @Дуле Пацов објасни.

Колку глупости успеа да тресеш во само еден пост :cuc: Абе ти врска немаш во твојот клуб што се случува ќе си знаел кај нас како што било :pos:

Извинете што упаднав вака ама очигледно ви нема спас на некои, поздрав и со среќа на пролет
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Текстој се пишат,колумни,фрчат статуси на ФБ,а управата(ако ја имаме воопшто) сеуште ја чекаме да одговори на следните клучни прашања:
1.За колку пари се шитнаја играчите?и колку пари зеде Пелистер како клуб?
2.Дали мислат уште нешто да (до)шитнат?
3.Кои се амбициите на клубот??
4.Шо се дешава со тие(фамозни)спонзори?де Василев,де Лозар,де Стопанска...дрн,дрн...еден куп шпекулации се појавија,сериозна управа мораше да ја разјасни работата...
5.До кога мислат да терат вака?по принципот КУПИ ДЕН ПОМИНИ...:tapp:
6.Кој одлучва за Пелистер?кој е тој шо ги влечи конците?
7.Зошто не се замина на припреми?
8.Зошто не се донесат адекватни замени на тие шо ги шитнаа?

Има уште многу прашања,овие се некако најважни...
Ама никако да дочекаме да ни одговори некој..:cenzura:

Ај да пробам јас да одговорам на барем дел од нив

1. За мацата динар не се зеде, со незнам какво лице му барал на Монголот 5.000 евра на рака ако сакал да остани (треба да си луд да дајш толку пари за играч кој е далеку од форма и кој е само како фигура на теренот) и Гоце видно разочаран затоа што тој го врати за да го врати во форма во живот и на крај грб му врти го пушти без динар да земи (и не му го дал борчот шо го имал кон него), за Томе не сум сигурен ама мислам дека 10.000 евра,а можи и помалце, за Жуниор 50.000 евра (25.000 евра за Пелистер).
2. Значи како шо имам инфо јас од прва рака секој фудбалер е на продажба секако доколку се плати потребната оштета,а потоа од тие пари клубот да преживува и да носи секако нови фудбалери поефтини, подобри ... За Владица до клубот НИКАКВА понуда нема стигнато, а ако платат Пандури 100.000 евра ќе го пуштат (и тука пола одат за Работнички така мислам дека му стој во договорот)
3. Амбициите на клубот се излез во Европа, колку и да не свучи во моментот ова прифатливо но тоа се амбициите и можат да се остварат јас мислам безразлика што изгубија од Јавор и од Победа не е мерило пријателска утакмица на која сите добиваат шанса (22 играчи) и каде нема потреба од максимум (дајбоже и од Новаци и од сите да изгубиме во првенството да тепваме)
4. Василев не е уште по натпреварот со Ренова на домашен терен што го загубивме со 0:4 :свиркам: од тогаш рекол јас не сум повеќе во Пелистер како "финансер", за потоа да тргниме во одлична серија победи и нерешени па побарал пак да се врати ама за жал налетал на затворени врати.
Ни Лозар, ни Стопанска Банка во опција е само Пелистерка и се во преговори и два пати во владата биле и сите работи ама некој очигледно кочи и тоа многу, токму тие од Пелистерка го закажаја натпреварот во Охрид со Јавор сакале да ги гледат Пелистер итн. итн. и безразлика што изгубиле нивната заинтересираност за клубот е уште на високо ниво, како што знам не оделе се така лесно во процедура било и најверојатно до пред крајот на првенството требало да го превземат клубот (Ако го превземат)
5. За тоа до кога мислат да терат вака ќе го прашаш Двојче и неговите луѓе во клубот
6. Сигурно не јас или ти или сите шо сме тука по форуми, фејсбуци итн... Конците ги влечи пак Двјоче бе луѓе незнам шо е нејасно... Тој ги има 100% акциите на клубот, шо значи клубот е на општината не е ни на Монголот, ни на Пелистерка ни наш...
7. На припреми одат на 5ти Февруари како и што беше планирано 20 дена по почетокот на припремите, со тоа што ќе одат Охрид наместо Анталија ќе се заштедат од 10.000 до 15.000 евра што во моментот за клубот е и добра опција во една ваква катастрофална ситуација.
8. Замина Томе - дојде Динчев, замина мацата - тука е главевски, замина Жуниор - дојде Мичо (иако колумбиецот требаше да биди замената за Жуниор ама то е и среќата ко ќе ти го сврти грбот), се вратија и Диме врапчето и Тони маглата шо значи нема некој драстични промени сега ќе имаме и повеќе фудбалери можи не скрос адекватни замени но горе - долу тука негде сме.

Овие одговори ти ги дадов според се она инфо шо имам од прва рака, значи зад ништо не стојам со 100% сигурност, во денешно време не е сигурно утре дали ќе се обдени,а не пак се ова, ако мене ме излагале и јас тебе и сите овде ќе ве излажам ама до сега за 80% сум добивал точни ифнромации...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не ми е јасно како се надеват на Главевски и Врапчето :coffee:. Првиот нема играно фудбал една година ако не и поќе, Врапчето 7-8 месеци и ние со нив ќе играме ? Се донесе Чаки кој исто нема играно фудбал 5-6 месеци. На списокот му се приклучва и Мичо со 5-6 месеци не играње. Дадовме здрави фудбалери, донесовме (вративме) повредени.
Ќе дат гол и Чаки и Дуков и Главевски. Ако не ова сезона, другата сигурно.

И само за нас е долга процедурата да се препиши клубот на друг газда. За Шкендија и Вардар не е. :facepalm:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Колку и да звучи оптимистички ако гледаш костурот го задржавме, единствено некако би фалел Жуниор ама и без него одигравме добро.
И мене ми се менва сликата де ќе испаѓаме де можиме да издржиме во први 5, единствено шо е проблем е шо не се знај кој јади кој пие, не се знај дали утре и овие играчи шо се ќе земат плата, не се знај кој е во управата, не сум сигурен дали играчите се сериозни или си играт курташак... со одењето Анталија и тие се залажале малку ко му ветиле ама после ко не испадна ништо од то се разочарале. Исто читам Боче не бил на утакмица, на свадба бил...која професионалност е то?
За засилувањата, ко разбрав дека Колумбиецот е 19 години одма сватив дека од него играч нема да биди, која будала би ни пуштила толку млад играч од Колумбија ако чини?
Динчев, првите гласини шо се шират не се добри ама и другите ко дојдоја велевме не чинат па ете се погодија Христов и Ковачев.
Мацата замина, многу малце корисен беше цела полусезона се пцуеше по него, јас вервам дека Главевски можи поарно да го замени ама ете гледам го нема никаде, не игра.. ДЕКСИ те прашав ти си подобро информиран, зошто не добива шанса?
Томе не беше незаменлив, имаше неколку црвени и не трпевме многу маки и без него.
Е сега плус Врапчето, искусен е колку толку можи да биди корисен.
Исто добивме и двајца млади кои според мене по грешка беа на позајмица, Буки и Тони маглата.
Почетокот на припремите не ветува ама се надевам ќе се подсреди за да не се брукаме.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Мацата замина, многу малце корисен беше цела полусезона се пцуеше по него, јас вервам дека Главевски можи поарно да го замени ама ете гледам го нема никаде, не игра.. ДЕКСИ те прашав ти си подобро информиран, зошто не добива шанса?
Ако ме прашваше за Главевски оти неигра, уште тренира под посебен третман, можи да изигра малце со Новаци ама можи ! Неколку пати го гледам в спортска по скали тренира ради ногата со некој посебни вежби :))
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.775
има некој сознанија дале ќе се менува формацијата ? без брзиот Жуниор многу потешко ќе се излегува од сопствената половина,ќе нема толку голема опасност по противничкиот гол,противничките одбрани ќе бидат многу порелаксирани..........

Мацата не се врати во добра форма(прашање е дали некогаш ќе заигра ко шо треба),па оттука самиот нека се запраша дали ќе игра фудбал или да матка кај грците за некое евро +,со среќа нека му е на дечкото,талентиран е,но многу треба да работи на физичката подготвеност за да покажи вистинско лице,вака ко неухранет нема да може да игра добар фудбал
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Ova seto sto se slucuva vo klubot mi izgleda kako dezavu, taman ke se kreni euforija ke izlakomi nekoj i odma na nula. Ne se zalazuvajte so evropski ambicii ednostavno vo Pelister imase samo nekolku igraci koi pravea razlika od vtoroligaska ekipa, i tie se prodadoa osvenmacata koj i ne zasluzuvase da bide vo Pelister,a se donesoa igraci koi nemaat kvalitet za evropski ambicii. Namesto ekipata da se pojaca kade bese najtenka golman, centrale odbraben,sred i napagac Pelister prodade se sto vredi. Mislev deka Mongolot ke poceka do krajot na sezonata za da se ofajdi no ovoj na polusezona go rasprodade timot.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Како шо тргна работата, да опстаниме во лигата за нас е полна капа, каква Европа какви црни камења...
Ако успејме на крај да бидиме 6-7 место е супер за нас, со оглед на тоа што 4 екипи испаѓаат дирек, па следната сезона шо ќе биди нека биди, ама ќе биди уште полошо изгледа, како прво немаме доволно буџет, ќе влезат Силекс и Тетекс ќе бидат стабилни прволигаши, Вардар, Шкендија, Работнички, Металург, Ренова се пред нас секако и кога ќе видиш на крај пак ќе го испуши Пелистер !
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Колку глупости успеа да тресеш во само еден пост :cuc: Абе ти врска немаш во твојот клуб што се случува ќе си знаел кај нас како што било :pos:

Извинете што упаднав вака ама очигледно ви нема спас на некои, поздрав и со среќа на пролет
Да бе да вие најдовте спонзор , извини :facepalm: . Да ми кажваше за во Англија можи ама можи ќе ти повервав,ама за овде :LOL: се знај како се работите.
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Абе која европа бе деца мили....да си останиме ние па после на лето пак да си пејме бајки вака ке биди онака ке биди...сите екипи одат на горе ние в бунар...Сите сакат да создрават млади кај нас ги плукаме и ги пустаме кој за без пари кој за 10000 евра смешно.Па за томе само тренинг компезација по правила на Уефа ке се земеше 5-60000 евра ако го сакаше некој добар клуб.Мацата не чинел ?Реално слабо одигра ама за нашите деца треба и толеранција да го изградич и да го вратиш во форма.Екипа се гради 2-3 години а не 5 месеци .... ах мори мајко за то нема фудбал кај нас...КАТАРАКТА...Ако ги изгубиме првите две утакмици знајте кај ке бидиме?
Во право се дечките од тетово со транспаренти спиеа пред канцеларијата на Еколог а кај нас тие шо треба да потикнат таква иницијатива си работат како партиски овци.Е за то нема клуб бе деца ...треба 10 дена пред општина по 500 души...па ке видите резултат ама војна без команданти нема бе деца .....СВЕ Е ПРОДАЕНО од Чкембари до Управи и тн
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Сме ги тепале Новаци 0:2 :) Стрелци Миленковски и Трајковски.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
И на албанциве им е преку .... од цмиздрењето на симпатизерите на ФК Пелистер ! :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom