Кладилница (Генерална дискусија)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Гледам овде се жалите на Сасуоло, а стварно добар тип беше денеска да се игра за Торино. Сасуоло е печен за во втора лига заедно со Ливорно и Катанија. Со Милан имаа среќа доста и се знаеше дека Берарди два натпревари по ред нема да може да блесне, додека неговиот партнер од нападот Заза беше казнет за денешниот натпревар. Ги изиграв сингл во Спортлајф 2&Т2 за 200 ден. добивка 700(штета немам појма слика како се става од компјутер на кајгана кога нема линк :X3: ) . Ситно, ама мора да се почне нешто во годината. Може да се каже дека прв пат уплатив оваа година, досега се заебавав само на неколку ливчиња по 20 ден...

Од наредните денови пак ќе се вратам во играчките води па може да очекувате овде по неколку добри анализи и предлози пред се за Сериа А и нешто Сериа Б.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Може некој да ми каже конечен резултат од хокејот:Sapa Fehevar-EC Dornbirn ? 2-0 бил резултатот после 2 третини

едит: Најдов изгледа 3-1 бил конечен ама Sapa Fehevar ги пишува како Alba Volan..хм..
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.591
Поени од реакции
3.608
Барса у напад, цел тим на Леванте на гол линија. Оди дади гол да те видам :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сега ли бе најдоа Каталонциве да кикснуваат?
нормално дека јас ја пишав..да не ја пишев ќе си одеше лесно 0-3 на полувреме како вчера Реал Мадрид(нормално не ја пишав таа)
 
F

Fl. Perez

Гостин
Многу сум нафуран ради Барса еве Атлетико и ПСЖ си водат фино лепо...лееелееееее ќе ги убијам леелеееее
--- надополнето: 19 јануари 2014 во 21:22 ---
Многу сум нафуран ради Барса еве Атлетико и ПСЖ си водат фино лепо...лееелееееее ќе ги убијам леелеееее
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.309
Поени од реакции
65.258
Би требало да падне гол кај Милан, доста напаѓаат...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Ебати скапаниот тим ебати.Меси најдобар у свет.Бегај бе две чисти шанси утна,Торес да беше ќе ги даеше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom