Извадете пасош за станот ако сакате да го продадете

F

FARANG

Гостин
Идејава е одлична, само што проценката наместо да чини 20-30 евра ќе чини 200-300 евра. А знаеме чии фирми ќе се офајдат од ова.


dupolo poskapo od avstralija... 200 -300e vo mkd edna mesecna plata. 150 dolari vo aus pomalku od edna prosecna dnevnica

Eve sansa za biznis, ako ima nekoj da go raboti ova moze da se zbrka
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.087
Поени од реакции
11.489
Eve sansa za biznis, ako ima nekoj da go raboti ova moze da se zbrka
Најпрвин треба да се види како е регулирано законски и какви лиценци се потребни. Мириса на добар бизнис.
Сепак има време до 2016, ако не го пролонгираат рокот.
 
F

FARANG

Гостин
Најпрвин треба да се види како е регулирано законски и какви лиценци се потребни. Мириса на добар бизнис.
Сепак има време до 2016, ако не го пролонгираат рокот.


Ke bide ko ovde, plati pa klati... 3 dena kurs e softverot, jas imam drugar sto go raboti toa ovde, moze da se napravi ko sirenje biznis vo MKD - eve vi firma so stransko iskustvo itn itn :)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.147
Ke bide ko ovde, plati pa klati... 3 dena kurs e softverot, jas imam drugar sto go raboti toa ovde, moze da se napravi ko sirenje biznis vo MKD - eve vi firma so stransko iskustvo itn itn :)
Имаш конекции со власта за да отвориш таков бизнис во Мкд? Да не мислиш дека само можеш онака да си отвориш канцеларивче и да работиш поштено? :pos:
 
F

FARANG

Гостин
Имаш конекции со власта за да отвориш таков бизнис во Мкд? Да не мислиш дека само можеш онака да си отвориш канцеларивче и да работиш поштено? :pos:

Имам. Не сакам јас да го работам, иначе друго можам да средам ;)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.691
Поени од реакции
4.439
Имам. Не сакам јас да го работам, иначе друго можам да средам ;)
Го зезна сега :pos:. Муабетот во МК испаѓа како врските да се пресудни за било што.(Не дека не се ама последниве години преовеличена е работата. За ептен крупни зделки можеби е и повеќе од вистина, но испаѓа дека и за неспособноста на поединци се они единствени кривци).

Инаку јас немам желба за вакво нешто ова кај нас испаѓа легален криминал и да сакаат да те фатат се е легално. :vozbud:

Дајте нешто да се испробаме „криминален “ криминал овој нашиов досаден е. Во хороскоп ми пишуваше дека ме бива за организиран криминал. :свиркам:

П.С Додека го пишувам ова Фаранг го уапсија ,од затвор ни пишува :icon_lol:

http://www.smh.com.au/travel/travel-incidents/thai-woman-found-hiding-inside-suitcase-on-usmexico-border-20140109-30j00.html
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Се јавија тука доброволно луѓе што ќе паразитираат на оваа глупост. Него нема да бидете вие сигурно во дел од тој паразитски бизнис.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.691
Поени од реакции
4.439
Се јавија тука доброволно луѓе што ќе паразитираат на оваа глупост. Него нема да бидете вие сигурно во дел од тој паразитски бизнис.
You must be fun at parties (y)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Eve sansa za biznis, ako ima nekoj da go raboti ova moze da se zbrka
хахаа се работи за МК друже, нек не се лажат луѓето зошто немаат шанси никакви.
некои убаво го намирисале тој бизнис скроиле стокмиле се’ кои ќе бидат веќе унапред знаат- (којзне можеби баба и‘ на Ивона) па отпосле пуштаат у јавност ко новина
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
А тие што имаат соларна енергија и се комплетно независни од ЕВН дали и за нив важи оваа регулатива за празнење на празните џебови на граѓаните.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Ова се вика,закукуљено,замумуљено....вечерва во вестите на сител,рекоа дека ке треба да се менуваат прозорците...а што ако некој сака да продава стан, а претходно си ги сменил прозорците;)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ke bide ko ovde, plati pa klati... 3 dena kurs e softverot, jas imam drugar sto go raboti toa ovde, moze da se napravi ko sirenje biznis vo MKD - eve vi firma so stransko iskustvo itn itn :)
ете бизнис (y) да отварам фирма-преставник за другар ти?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
сеа наредно ако сакате да купите или продадете кола на пример ке треба да ја носите на технички шо ке кошта само 2000/3000 за нели да биде се нормално да се уверат дека е исправо возилото инаку нема шиткање...
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Сакате Европа???
Еве ви ја Европа.
Мислам дека крајно време е народот јавно да каже дека не сакаме во ЕУ. Слободата ни ја одземаа, среќата ни ја одземаа, здравјето ни го одземаа, пари не ни дозволуваат да имаме и сега сакаат и душата да ни ја одземат. Ке дозволиме ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom