Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Го гледав 12 години роб.
Сега е на #4 после Wolf/BeforeMidnight/Blueisthewarmest.
9 го оценив на ИМДБ. Преголемиот хајп си го направи да не бидам воодушевен до небо.
Изобилува со ебено добра глума и цитати, Бред Пит има просечна епизодна улога, уживање Бенедикт да се гледа во вакво издање, а Фасбендер и Чиветел Ејиофор може да се тркат за Оскар, но за мене Лео и 'волците' уште никој нема да ги срони од тронот за годинава.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Во врска со Gravity, објаснување (ако го имаш гледано читај) :)

Мене едно не ми беше јасно во филмот, како успеа капсулата која што се движеше со голема брзина и со огромна температура која што гореше наеднаш да се изгасне при пристигнувањето кон земјата, одеднаш во пламен а потоа за 2-3 секунди се е нормално. Фактички ако капсулата гореше немаше шанса да преживее Ryan Stone, бидејќи ќе изгореше и падобранот и цела опрема за слетување. Ова ми е само замерката за филмот, можно е тоа според некои си физички закони и сл. ако знае некој нека каже, или пак се работи за голем филмски фејл?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
The Best Offer - Тотално немам зборови, филмчиште, одлична приказна која ме остави без зборови, само за мене имаше малце несватлив крај но сепак 10ката е на место.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Сега го догледав 12 Years a Slave, нежни се американците на темата може и премногу очекував ама мене филмот воопшто не ми остави впечаток дека е некое ремек дело. Емотивен но сепак очекуван крај и солидна глума и режија.

Ако може да го споредам со минатогодишниот фаворит со слична тема Lincoln мене тој филм ми беше неспоредливо подобар !

7/10
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Предлог за следна ѕвезда на тапет: Мики Рурк. За мене е навистина добар актер и ептен ми е криво што во последно време глуми во тапа филмови во кој што вообичаено глуми Дени Трехо..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Предлог за следна ѕвезда на тапет: Мики Рурк. За мене е навистина добар актер и ептен ми е криво што во последно време глуми во тапа филмови во кој што вообичаено глуми Дени Трехо..
ОМГ цитатот од Spiros :pos::vozbud:
 

Jolaks

"Keep your fiends close, but your enemies closer"
Член од
16 јули 2013
Мислења
53
Поени од реакции
50
Бомбастичен Дрогираш напиша:
кај го гледаше gravity?


DVDSCR спуштен од Замунда на лап топ и преку HDMI кабел го гледав на 40 инчен телевизор.. снимката не беше лоша..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom