Челзи - Ливерпул | 29.12.2013 | 17:00 | Стемфорд Бриџ

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    115
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Навивам за Хикс, или победа на Пул со 4 гола на Суарез (капитен ми е на фантази, не дека го сакам)! Било каква фрустрација и срам нанесена врз Моу е добредојден бонус.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
1 !
--- надополнето: 27 декември 2013 во 22:25 ---
Било каква фрустрација и срам нанесена врз Моу е добредојден бонус.

Wenger ne moze da mu pisne u 10 utakmici i na drugi kje se nadevash... :icon_mrgr: Kje ve iscepime site!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не знам зошто ама мислам дека нема да биде натпревар со многу голови. Се ме влече накај нерешено 1-1, или пак победа со 1-0 за некој од тимовите.

Ама се надевам дека грешам, па да изгледаме натпревар со многу голови. (y)
 
D

dagau

Гостин
Очекувам да создадеме 3-4 стопроцентни шанси за гол и одново да се мачиме со реализација како против Сити. Не би требало Мурињо да игра затворен фудбал на домашно дерби, а тоа ќе отвори простор.
Ако Стерлинг и Суарез ги сменат улогите на асистент и финишер од Етихад и ако ни се врати се она од вчера, може и петарди да се делат :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Иако за Арсенал одговара да заврши нерешено, искрено сакам и ќе навивам за Ливерпул во овој натпревар, да му лупне Суарез еден хетрик на сред тоа мостот, па да му ја видам таа тупавата фаца на циганот гомнојадачки.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Иако за Арсенал одговара да заврши нерешено, искрено сакам и ќе навивам за Ливерпул во овој натпревар, да му лупне Суарез еден хетрик на сред тоа мостот, па да му ја видам таа тупавата фаца на циганот гомнојадачки.

Чекај бе брат, јас не сум толку напален :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Се знае сценариото,социјалниот ќе постави тактика,брани се и убиј се.Ќе проба да се брани,и негде на пола утакмица ќе му лупнат голче,и после се знае ќе скока по судиете ко мајмун,све на све ништо ново нема да видимо.Ако ги отвори Ливерпул супер,ако не ќе гледаме мачни 90 минути.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Шала на страна, јас не знам кога Ливерпул вака од останатите бил сметан како фаворит во дерби па и на гости а тоа да не е против Евертон.

Чудно, страшно.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Навивачки гласав за Челзи нормално,иако не сум баш оптимист.Само едно е сигурно,Торес дава гол,време е. :cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Еве зошто Челзи ќе тепа



Предавник! На ден пред утакмица им ја кажува тактиката на противниците.

Шала на страна, јас не знам кога Ливерпул вака од останатите бил сметан како фаворит во дерби па и на гости а тоа да не е против Евертон.

Чудно, страшно.
Не дека ве сметаат за фаворит него се молат Мурињо да изгуби. Срцки :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom