Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
9 октомври 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
За ова ли мислиш колега? И јас сакам за истото да прашам.. мора ли од СП да се извади или може да им се однесе копиран документ.. И таму кај шо пишува доле продекан за настава.. треба лично тој да се потпише или исто од СП ке средат..
Можиш овај да си го испечатиш и да ти го заверат во студенски прашања, или таму да ти го дадат и да го пополниш рачно.

Мене прашањето ми беше за вадење доументи преку системот iknow (кај што ни се оценките).
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Можиш овај да си го испечатиш и да ти го заверат во студенски прашања, или таму да ти го дадат и да го пополниш рачно.
Изгледа тоа со Iknow не им функционира. На студентски ке ти ги дадат уверенијата. За уверени за положени испити ти треба 100 денари уплатница и 50 денари таксена марка, а уверение за редовен студент не се наплаќа. Инаку тоа за положени испити ке ти стават печат и потпис таму не ти го треба продеканот за настава.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
4 година сум средно во гимназија и сеа кога ќе завршам сакам да одам да се запишам на Финки или пак на некој друг факултет за информатика така да ме интересира кој предмети треба да ги полагам за матурата?

Земав информатика за проктна и ако може некој кој веќе го поминал ова да ми каже пример за наслов на проектна и да ме упати како.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
4 година сум средно во гимназија и сеа кога ќе завршам сакам да одам да се запишам на Финки или пак на некој друг факултет за информатика така да ме интересира кој предмети треба да ги полагам за матурата?

Земав информатика за проктна и ако може некој кој веќе го поминал ова да ми каже пример за наслов на проектна и да ме упати како.
За да имаш максимум поени треба екстерно Македонски Математика - основно ниво (ако имаш напредно ниво те земаат во обзир исто како да имаш основно ниво), интерно Информатика и уште еден предмет по твој избор.
Проектната нема врска со никој факултет, не ја земаат во предвид која тема само поените шо си ги освоил на неа.
п.с. можеш и со англиски јазик наместо математика во екстерните предмети ама помалку поени ќе имаш на рангирањата.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.532
^^ Од оваа година имаат три екстерни предмети, бев јас на студентски да прашам за сестра ми и не знаеа "по ново" кој би бил третиот предмет.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Некој предлог за приватни часови по Структурно Програмирање?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Некој предлог за приватни часови по Структурно Програмирање?

Aман што ќе ти се СП приватни часови, лесен предмет е то. Седни сам размозгај малку што како, прашај некој колега нешто што не знаеш или општо концептот да ти го објасни и готов си. Не лупај пари за џаби и не се учи од одма на приватни часови, тешкото тек доаѓа.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
893
Поени од реакции
1.421
4 година сум средно во гимназија и сеа кога ќе завршам сакам да одам да се запишам на Финки или пак на некој друг факултет за информатика така да ме интересира кој предмети треба да ги полагам за матурата?

Земав информатика за проктна и ако може некој кој веќе го поминал ова да ми каже пример за наслов на проектна и да ме упати како.
Социјални мрежи ти е една од полесните теми , можеш да ја земеш.
Не зимај посложени работи , ке ти одземе многу време.На крај битни ти се само поените...
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Социјални мрежи ти е една од полесните теми , можеш да ја земеш.
Не зимај посложени работи , ке ти одземе многу време.На крај битни ти се само поените...
Е тоа е тоа фала на идејата.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.242
Среќа немам ништо на електро :D
Дали тоа значи дека пак ќе ги одложуваат испитите?
После 13 јануари ќе е испитна, е сега дали тоа значи на 14ти или 28 никој не знае :D
Мада не би требало да е проблем, ние цел семестар без парно го поминавме за една испитна проблем е.
Се молам да ја одложат само, ништо друго :D
Распоред на испити
Овој е v0... до конечниот v10.0, можеби ќе се предомислат :D
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Таман има време да заборавиме се што знаеме, па од 15ти одново на учење :icon_lol:
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Добар е сеа за сеа, штом Алгоритми е некаде накај последните.. ама до конечна верзија ништо не се знае :D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.532
Ова мрежи со дополнителниве материјали на 2 дена пред колоквиум е некоја заебанција?
Не сфаќам пошо цел хумор го потрошив денес на интерактивни, многу заебанти на факултетов наш.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Има некој учено Веб базирани системи, што ќе се падне на колоквиум од семантички веб anyone? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom