Кладилница (Генерална дискусија)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Perumal's problem was that he developed a gambling habit of his own – and it turned out it is much harder to make money betting on games that are not fixed. It is estimated that in one three-month period he lost $10m.



Старво, ти си ? :eek:
Овој дури помалце од тебе става на спортска , за 3 месеца само 10 мил :D
 
А

Атомската мравка

Гостин
14:00 Рандерс - Есбјерг 2 @ 2.45 William hill

Редно време е да тепаат Есбјерг, партал прават во европа лига а во нивната лига моментално се предпоследни - изгледа приоритет им било гледајки ги поставите ама таму веќе ја поминаа групата така да ќе се посветат сега тука.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ај пак да прашам од вас мислење да ми ги објасните споредено со игрите во нашиве кладилници овие Asian Hendicep. Има еден поставува и гледам нон стоп му се добитни АH+0.25, AH 0 и тн и тн. Незнам што да ги одиграм во нашиве кладилнции а гледам добри коефициенти се за сингл, преку 1,9 се строго ваквите. Ви благодарам однапред
--- надополнето: 8 декември 2013 во 10:54 ---
http://www.betshoot.com/asian-handicap-betting/ се снајдов самиот, еве ги на линкот кој не ги разбира може да си прочитате добро се објаснети.
Онај азиски хендикеп од 0,5 е исто како дупла шанса..а препоставувам за 0,0 е најмал коефициентот бидејќи на нерешено парите ти ги враќаат..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дај нешо со поголем коеф. Не сум ја ставро па да уплатам милионче :D
дека ќе има сообраќајка 2.70 во Македонија до 12 часот на полноќ...со оглед на смрзнатиот асфалт насекаде и мислам вреди да се изигра сингл
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063

Kajgana Shop

На врв Bottom