Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Moze nekoj da mi objasni zosto na site reviews na internet nexus 4 go smetaat za eftin super telefon so odlichni performansi a ovde vo mk gledam e 300 evra?
Зошто во америци е поефтин плус на тој стандард им е смешка
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не бев сигурен во која тема да пишам ама пошто ми е потребна помош ке пишам тука :)

SAMSUNG GRAND DUOS (корејски, значи не е оргиналот)

Ако има некој да ми каже дали вреди да се купи, пофалби и поплаки во врска со телефонот...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Вака сеа, другар земал телефон quart T450, ама коа ќе проба дома да се конектира на вифи му се појавувало нешто authentication problem и нејќело да се конектира. Чаре ?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Вака сеа, другар земал телефон quart T450, ама коа ќе проба дома да се конектира на вифи му се појавувало нешто authentication problem и нејќело да се конектира. Чаре ?
Нека го избрише сетапот па поново нека ги внесе податоците ама манулно. Ако и вака несака нека се конектира со активиран airplane mode.
Можеби проблемот не е во телефонот, нека провери дали security protocol-от му е WPA или WPA2 и дали има лимитирано конекции на рутерот.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Вака сеа, другар земал телефон quart T450, ама коа ќе проба дома да се конектира на вифи му се појавувало нешто authentication problem и нејќело да се конектира. Чаре ?

нека проба со апликација вифи фиксер
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Нека го избрише сетапот па поново нека ги внесе податоците ама манулно. Ако и вака несака нека се конектира со активиран airplane mode.
Можеби проблемот не е во телефонот, нека провери дали security protocol-от му е WPA или WPA2 и дали има лимитирано конекции на рутерот.
На кој сетап мислиш ?
 
M

Moon Child

Гостин
Znae li nekoj kolku kje me kosta da raskinam dogovor na VIP? Znaci potpisav na 2 godini pred okolu 7 meseca ama ne sum u MK i nema da se vratam tamu da ziveam taka da brojot ne mi treba, a sekoj mesec mi ide da platam pretplata. I moze li toj dogovor da se raskine bez moe prisustvo?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Вака сеа, другар земал телефон quart T450, ама коа ќе проба дома да се конектира на вифи му се појавувало нешто authentication problem и нејќело да се конектира. Чаре ?
Веројатно се работи за погрешно внесена лозинка.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Mi treba pomos imam samsung S5260 Star II mi se pojavi crna linija na sred ekran!Dali moze nekoj da mi kaze sto e problemot!Fala odnapred !
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Baram mislenje za nekoj so Htc One SV.

Mi izleze update na verzija 4.2.2 i htc sense 5. Dali nekoj go ima probano, da znam dali do apdejtiram. Da ne koci cel ured posle?
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
со обнова на договор ми нудат Huawei Ascend Y210 - 2500 денари и Alcatel One Touch M'Pop за 3000 вреди ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom