Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Beautiful Mind баш и не е тоа што го барав а другово ќе го проверам, фала :)

Па зависи, како гледаш на работите, за мене професорот беше мрачен на моменти, а неговата слава ја оправдувам во генијалноста. Малце подобро можда треба да објасниш што поточно сакаш :D
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Покрај сите овие блокбастери што ги дискутирате на претходниве страни јас имам препорака за македонски филм. Да одите да го гледате Балканот не е мртов во кино Милениум. 150 денари е карта. Јас не сум видела публика да се смее од срце така често. Голема пофалба за Ристановски. Немам зборови за човекот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Некој предлог за филм што ја прикажува по мрачната страна на славата ? Не мора да е базиран на вистински настан може да е и фикција а во моментов не ми текнува на некој таков филм.
Rock Star (2001)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да, ама што има тоа врска? :)

Дека ми рекоа глеј го пред Атлас, реков некој нов да не е - 2013та. Реков грешен филм да не симнувам, да си проверам на време :D.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.990
Gravity :cuc:

Кога би требало да одберам едно зборче за филмов налик на цитатите од рецензии што ги користат некои филмови во своите трејлери тоа зборче би било или "stunning" или "breathtaking"

Супер филм што дефинитивно заслужува да остане во топ 100 на сите времиња на IMDb подолго време. Ќе се осмелам уште од сега да предвидам дека филмов ќе земе Оскар за најдобар филм, главна женска улога, специјални ефекти уште 2-3 минимум што значи дека најверојатно ќе биде филмот со најмногу Оскари од годинава, така да мора да се доживее филмов максимално. Ептен ми е криво што не го донесоа во 3Д бидејќи така ќе беше феноменално иксуство ама и вака вреди да се погледне. Далеку е филмов од перфектен, има свои flaws ама мене филмов ми остави голем впечаток.

Ако сакајте филм бујрум в кино имате голем избор на филмови Gravity, Prisoners, Captain Philips (од четврток па натаму), Rush, Despicable Me 2, филмови кои што сигурно ќе добијат номинации за Оскар така да вреди да се погледне било кој од филмовиве. Gravity го има и во Рамстор и во Милениум а и во Синеплекс така да е достапен за повеќето во Скопје :icon_mrgr:


Се на се како комплетен пакет за мене лично Rush > Gravity ама сепак Gravity ќе биде еден од позаслужние победници за Оскар за најдобар филм во последниве години (според мене)

Годинава за филмови станува од добра подобра со некој изгледан филм.

Инаку во Синеплекс наскоро ќе го даваат Слотер Ник за прецедник. :vozbud: Еден од ретките документарци што ќе ги изгледам, секоја им чест што го донеле. Ептен ме нервира тоа "Terrible series" во трејлерот ама сепак ќе си го испоштувам ликот со кој што 99% од форумов израсна :icon_mrgr:
Не ќе биде лошо и некои врски да фатат и да го донесат Роб Стјуарт за премиерата :D





tl;dr: Изгледајте го Gravity и Ник Слотер > everyone else
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Basically what dragonsky said :D

Се уште сум под шокови од филмот, така да наредниве денови ќе дадам свој детален впечаток :). Ќе биде грев ако не лапне некој оскар филмов.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Gravity :cuc:

Кога би требало да одберам едно зборче за филмов налик на цитатите од рецензии што ги користат некои филмови во своите трејлери тоа зборче би било или "stunning" или "breathtaking"

Супер филм што дефинитивно заслужува да остане во топ 100 на сите времиња на IMDb подолго време. Ќе се осмелам уште од сега да предвидам дека филмов ќе земе Оскар за најдобар филм, главна женска улога, специјални ефекти уште 2-3 минимум што значи дека најверојатно ќе биде филмот со најмногу Оскари од годинава, така да мора да се доживее филмов максимално. Ептен ми е криво што не го донесоа во 3Д бидејќи така ќе беше феноменално иксуство ама и вака вреди да се погледне. Далеку е филмов од перфектен, има свои flaws ама мене филмов ми остави голем впечаток.

Ако сакајте филм бујрум в кино имате голем избор на филмови Gravity, Prisoners, Captain Philips (од четврток па натаму), Rush, Despicable Me 2, филмови кои што сигурно ќе добијат номинации за Оскар така да вреди да се погледне било кој од филмовиве. Gravity го има и во Рамстор и во Милениум а и во Синеплекс така да е достапен за повеќето во Скопје :icon_mrgr:


Се на се како комплетен пакет за мене лично Rush > Gravity ама сепак Gravity ќе биде еден од позаслужние победници за Оскар за најдобар филм во последниве години (според мене)

Годинава за филмови станува од добра подобра со некој изгледан филм.

Инаку во Синеплекс наскоро ќе го даваат Слотер Ник за прецедник. :vozbud: Еден од ретките документарци што ќе ги изгледам, секоја им чест што го донеле. Ептен ме нервира тоа "Terrible series" во трејлерот ама сепак ќе си го испоштувам ликот со кој што 99% од форумов израсна :icon_mrgr:
Не ќе биде лошо и некои врски да фатат и да го донесат Роб Стјуарт за премиерата :D





tl;dr: Изгледајте го Gravity и Ник Слотер > everyone else
Izvini sto kje te prasam malce glupo prasanje - koga posleden pat si bil u kino pred da go gledas Gravity? Zatoa sto sve sto procitav me tera da mislam ova ti e prv pat da gledas film u kino.

Druga rabota, Sandra Bullock ako dobie i nominacija za oskar za filmov treba da e srekna. Treta rabota, epten superficial symbolics, nesto kao demek filmov e deep i ima meaning, 2001 za novata generacija - utka.

Filmov e okej, ama osven efektite sto se dobri, nema nisto dobro vo nego. Ako ti se gleda gluma dobra, glej si go Prisoners i vidi go Wolverine.
Basically what dragonsky said :D

Се уште сум под шокови од филмот, така да наредниве денови ќе дадам свој детален впечаток :). Ќе биде грев ако не лапне некој оскар филмов.


Oskar za efekti, i nisto drugo. Shokovi imal toj. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
dragonsky има гледано најмногу филмови у кино од цел подфорум заедно - соберено.

А за Сандра лоши зборови да не чујам, само јас ја бодрев кога беше номинирана - а и освои!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Sandra ako ja nominiraat voopsto ja ke se secam na edno mesto.

Odi si doma dragonsky, pijan si :rolleyes:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Sandra ako ja nominiraat voopsto ja ke se secam na edno mesto.

Odi si doma dragonsky, pijan si :rolleyes:
Sandri4 e srce Io. Ne hejtaj. :D

Ми текна топ 5 Филм и Тв моменти да правиме за заебанцијиа

1. сите се мртви!
2. кажете филм за со женска?
3. летечки канти!
4. the hurt locker оscars bea nasiot 9/11. Site, zaedno gledavme, zaedno stradavme.
5. mr. nobody ne spoi, nikogas ne sme bile za nesto olku soglasni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom