Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кај има овде линк за симнување ??? Ај ти или некој друг нека даде некоја мапа интересна вака што е веќе досадно ми е. :)
Таа Truckers map јас имаш играно?
 
Ф

Флеш

Гостин
Кај има овде линк за симнување ??? Ај ти или некој друг нека даде некоја мапа интересна вака што е веќе досадно ми е. :)
оти на таа страна и регистрирај се , оди во dowload .....еве ти директен линк
http://www.trucksim-map.com/database/trucksim-maps/download-für-die-trucksim-map-4-1-0/120-trucksim-map-4-1-1/index.html


и еве ја мапата цела .... сега брзо и Македонија ќе ја има .....

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
оти на таа страна и регистрирај се , оди во dowload .....еве ти директен линк
http://www.trucksim-map.com/database/trucksim-maps/download-für-die-trucksim-map-4-1-0/120-trucksim-map-4-1-1/index.html


и еве ја мапата цела .... сега брзо и Македонија ќе ја има .....

Македонија? Не би рекол дека ќе има нешто познато од македонија но ајде баш сакам да видам како ќе изгледа сето тоа од Македонија. Искрено мене мапава со вакви патишта кои се долги автопати некако ептен ми е тапа и здосадено веќе само да држам напред и сл. :icon_mrgr: Како што јас можев да приметрам од тоа мојот јутјуб канал во пораки каде што ми стигнуваа повеќе ми бараа видеа каде што има оф роад возење некои такви патишта очигледно е дека на повеќето кои играат ETS2 веќе им е здосадено она само по автопат...
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 22:53 ---
Не.Ај прати ми линк да ја симнам ако може :D.


На видеово го имаш линкот т.е одма под видеото.
 
Ф

Флеш

Гостин
Македонија? Не би рекол дека ќе има нешто познато од македонија но ајде баш сакам да видам како ќе изгледа сето тоа од Македонија. Искрено мене мапава со вакви патишта кои се долги автопати некако ептен ми е тапа и здосадено веќе само да држам напред и сл. :icon_mrgr: Како што јас можев да приметрам од тоа мојот јутјуб канал во пораки каде што ми стигнуваа повеќе ми бараа видеа каде што има оф роад возење некои такви патишта очигледно е дека на повеќето кои играат ETS2 веќе им е здосадено она само по автопат...
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 22:53 ---




На видеово го имаш линкот т.е одма под видеото.
Ќе погрешиш ти гарантирам дека е одличен пачов .... многу јак е пачов ..... ќе ти поkажам слики од мапата .... многу јака е .... (y)
https://www.facebook.com/TrucksimMap?fref=ts
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ќе погрешиш ти гарантирам дека е одличен пачов .... многу јак е пачов ..... ќе ти поkажам слики од мапата .... многу јака е .... (y)
https://www.facebook.com/TrucksimMap?fref=ts
Океј другар ајде ако веќе ти играш кажи ми некои работи околу пачов секако доколку не ти е тешко бидејќи видов 2-3 слики некои од португалија не се лошо но битното прашање ми е дали има некои доста интересни оф роад патишта?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
ако мислиш мапа ,еве ти .......

http://www.trucksim-map.com/index.php?page=Home

регистрирај се и симни го најновиот пач ....

Ја ставам мапата во папката мод креирав нов профил но ништо од тоа а и со стариот не може кој пред да го ставам модот го извадив од папката и пак го вратив назад потоа ја уклучив и ништо се е по старо така е и со новиот профил.Некоја идеја зошто е така?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ја ставам мапата во папката мод креирав нов профил но ништо од тоа а и со стариот не може кој пред да го ставам модот го извадив од папката и пак го вратив назад потоа ја уклучив и ништо се е по старо така е и со новиот профил.Некоја идеја зошто е така?
Дали го активира модот при креација на на профилот нов?
 
Ф

Флеш

Гостин
Океј другар ајде ако веќе ти играш кажи ми некои работи околу пачов секако доколку не ти е тешко бидејќи видов 2-3 слики некои од португалија не се лошо но битното прашање ми е дали има некои доста интересни оф роад патишта?
Има доста , ја немам истражено целосно ,едно 28 % имам поминато .... мислам кај Грција ,кај беше мислам одев од Атина за Солун,кај влезот на Солун имаше планина и патче интересно да се помине .... :) но Северна Африка е навистина јака ....
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Дали го активира модот при креација на на профилот нов?

Да кога го правев новиот профил имаше таму десно пишуваше дека има мод во играта и го штиклирав,сега ке пробам пак да видам што ке биде.
 
Ф

Флеш

Гостин
Има доста , ја немам истражено целосно ,едно 28 % имам поминато .... мислам кај Грција ,кај беше мислам одев од Атина за Солун,кај влезот на Солун имаше планина и патче интересно да се помине .... :) но Северна Африка е навистина јака ....
и прати обавезно видео ... баш сакам да видам македонски гејминг :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Има доста , ја немам истражено целосно ,едно 28 % имам поминато .... мислам кај Грција ,кај беше мислам одев од Атина за Солун,кај влезот на Солун имаше планина и патче интересно да се помине .... :) но Северна Африка е навистина јака ....
Другар многу полека се спушта таа мапа од интернет дали ќе вреди за чекањето ?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
и прати обавезно видео ... баш сакам да видам македонски гејминг :)
Незнам дали имаш видено но на мојот канал има доста мои видеа каде што се од ETS2 барам цело врмее некои интересни такви патишта :icon_mrgr: да снимам некое видео. Инаку може да ми направи принтскрин точно каде се наоѓа ако не ти тешко...
 
Ф

Флеш

Гостин
Другар многу полека се спушта таа мапа од интернет дали ќе вреди за чекањето ?
да ....
--- надополнето: 18 октомври 2013 во 00:53 ---
Незнам дали имаш видено но на мојот канал има доста мои видеа каде што се од ETS2 барам цело врмее некои интересни такви патишта :icon_mrgr: да снимам некое видео. Инаку може да ми направи принтскрин точно каде се наоѓа ако не ти тешко...
брат ,не можам да ти покажам зш ја играм со исклучен интернет ,да не ме фати дека е копија .... мапата е ОГРОМНА .... ја имаш скоро цела Европа ..... поквалитетна не можеш да најдеш .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom