Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дали ако ја абдејтирам играва ќе можам да си играм старите профиле ??? Значи како прво дали ќе треба да ја бришам старата и новата или......? :)
Можеш да ги играш старите профили со тоа што ако ја абдејтуваш играта некои модови нема да ти работат така да само профилот ќе ти остане нормално со мисиите,парите и некој мод што работи за тој пач
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Има ли некоја разлика (измена) направено во најновата верзија или све е исто ? :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
дали на некој му се има случено додека вози автоматски да му се смени бојата на камионот?На мене нон стоп ми прави така,си ставам моја боја по желба или од тие што се со 2-3 бои и после некое време само ми се менува во розова.Дали некој може да помогне?
 
Ф

Флеш

Гостин
дали на некој му се има случено додека вози автоматски да му се смени бојата на камионот?На мене нон стоп ми прави така,си ставам моја боја по желба или од тие што се со 2-3 бои и после некое време само ми се менува во розова.Дали некој може да помогне?
кај мене се си е ок .... дали можеби ти се случило ова ,а у меѓувреме си ја апдејтирал играта .... мене така два пати ми се случи кога нов апдејт ставав .... па после си беше ок без проблем ... ако си направил апдејт досега,без грижа биди ,ништо не е .... :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
кај мене се си е ок .... дали можеби ти се случило ова ,а у меѓувреме си ја апдејтирал играта .... мене така два пати ми се случи кога нов апдејт ставав .... па после си беше ок без проблем ... ако си направил апдејт досега,без грижа биди ,ништо не е .... :)
Па може да се каже дека направив апдејт ја инсталирав најновата верзија 1.5.2 Going East и од денеска почна така а вчера беше се во ред и само што ке ја променам пак во старата боја после кратко време пак се менува во розевата.Кај тебе колку пати во текот на играта ти се менуваше и после колку тури се поправи?
 
Ф

Флеш

Гостин
Па може да се каже дека направив апдејт ја инсталирав најновата верзија 1.5.2 Going East и од денеска почна така а вчера беше се во ред и само што ке ја променам пак во старата боја после кратко време пак се менува во розевата.Кај тебе колку пати во текот на играта ти се менуваше и после колку тури се поправи?
јас ја играм со пач ( TSM Map)
http://www.trucksim-map.com/

два/три пати досега ја апдејтирав .... ми се менување бојата одма баш после кога ќе го инсталирав апдејтот , ќе им сменев боја на сите 4 камиони што ги имав во гаража и ќе си останеше ..... веќе еве ,можда има околу 14 тури , моментално ја возев од Ираклион( Крит) до Игуменица (Грција) ,се си е ок ....
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки дај кажете некои места кои се најдобри за оф роад возење ми треба за правење видео бидејќи планирам во наредните денови да правам видео со симулација на возење на волан и педали, менувач :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ај ако не го мрзи некој нека стави апдејти за нови патишта и кај би можел да ги симнам :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
јас таа мапа засега ја возам мислам дека е најдобра

Еве ти туторијал како да ја средиш ако сакаш

 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
јас таа мапа засега ја возам мислам дека е најдобра

Еве ти туторијал како да ја средиш ако сакаш

Истата оваа што ми ја постираше Бомбастичен?
А ако ја инсталирам сега ке морам од почеток на почнам, нов сејв?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Истата оваа што ми ја постираше Бомбастичен?
А ако ја инсталирам сега ке морам од почеток на почнам, нов сејв?
Значи вака ако сакаш да си го зачуваш својот сејв прво што треба да направиш е да го извадиш и да го ставиш на дестоп потоа инсталирај и пак врати го сејвот во фолдерот од каде што си го извадил и ќе работи. Само некои модови што не се за тој пач нема да ти работата а инаку сејвот ќе си работи најнормално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom