Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Џими ја излегов од клозетот со Fear and Loathing.. :D јавно пишав дека не ми се допаѓа и беспредметно е култен.

Ио :pos: Сега си ми јасен.. Барса, комплекси.. кои беа другите keywords.. Еве Ајс е испраксан во фудбал подфорумот, ќе ме надополни. :D

Ио и Вот кога се караат сто Кјубрици не им се рамни. :D

Ја го сакам безусловно!
Не гледам недостатоци, гледам.. гледам.. :rolleyes:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Го гледав Gravity. Убав филм. Се палам многу на вакви извонредни визуелни парчиња(читај The Fountain). Побрзо гледајте го дур е на кино, пошо сум сигурен дека ќе го изгубите сиот доживљај ако го гледате дома колку и да е добра снимката од торентот и колку убав монитор да имате.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Карлович е отстранет перманентно од темава, исто така нека не се мачи да праќа ПП, нема да биде разгледана жалбата.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Го гледав The Way Way Back, бидејќи сакав да гледам комедија, многу се разочарав, има само еден забавен лик и тоа не Стив Карел, туку (првиот и седмиот) психопатот :D, а инаку добра драма, мислам дека добро е прикажен животот на едно дете чиј родители се разведени и на сила пробуват да го вклопат во ново семејство. 6/10

бтв денес конечно го изгледав и Vertigo, иако сметам дека постарите филмови се подобри, тешко се одлучувам да гледам филм стар како Vertigo, ама после Rear Window ми требаше само мало потсетување дека треба да изгледам уште некој филм на Алфред Хичкок и Џејмс Стјуарт, уште еден одличен филм, дури и подобар од Rear Window, на ред се и останатите нивни филмови. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Gi hejtase 2001 i eyes wide shut.

Mislenje nekoj za Ain't them bodies saints?
Ме бендиса мене ептен, не знам колку е твој стил. Руни Мара беше одлична, а и самата атмосфера на филмот ептен потсеќа на Теренс Малик филмовите. Try it.

Патем, Prince Avalanche последен гледан. Доста несекојдневно филмче. Се на се тројца улоги во филмот. Двајца пријатели, едниот брат на другиот женска му. Одат во дивината далеку од метежот, кај шо се запознават повеќе еден со друг кој и како е. Музиката беше топ, едно седмиче од мене. (y)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
2001 e dobar film kolku da se piknes u nekoe drustvo... primer - ej mene mi se dopagja 2001, deep shit se desava, a-u. a vsustnost filmot e dolg i dosaden i napraen za ligusi koi poentata na zivotot go barat vo filmovi, po moznost crno-beli i ne tolku popularni.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Џими ја излегов од клозетот со Fear and Loathing.. :D јавно пишав дека не ми се допаѓа и беспредметно е култен.

Ио :pos: Сега си ми јасен.. Барса, комплекси.. кои беа другите keywords..
Театар, лопови...

Ти и за Кум излезе од клозетот па испадна подобро да си седеше таму. Сега знам зошто Џејкоб не го пушташе Смоуки да си замине. :coffee:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.503
Поени од реакции
33.643
Театар, лопови...

Ти и за Кум излезе од клозетот па испадна подобро да си седеше таму. Сега знам зошто Џејкоб не го пушташе Смоуки да си замине. :coffee:
^^ Сакаш пак?

Можеме пак, ако сакаш... :cautious:

Ме бендиса мене ептен, не знам колку е твој стил. Руни Мара беше одлична, а и самата атмосфера на филмот ептен потсеќа на Теренс Малик филмовите. Try it.

Патем, Prince Avalanche последен гледан. Доста несекојдневно филмче. Се на се тројца улоги во филмот. Двајца пријатели, едниот брат на другиот женска му. Одат во дивината далеку од метежот, кај шо се запознават повеќе еден со друг кој и како е. Музиката беше топ, едно седмиче од мене. (y)
Kај се наоѓаш Мајло? Во кино ги гледаш филмовите? Кај го начека Prince Avalanche, за годинава овој се смета или го сакаш или го мразиш најмногу.
И зошто ми го спомна Теренс, цело време како негов филм да е осеќав. Фина атмосфера, камера.. имаше уметност филмот а и доста сладок ми беше. А и ме погоди искрено.

Се мислам меѓу слаба 7ка или јака. Sorry Ice, го испуштив минатиот пат возот, aли морав да се качам кога тогаш. :D


2001 e dobar film kolku da se piknes u nekoe drustvo... primer - ej mene mi se dopagja 2001, deep shit se desava, a-u. a vsustnost filmot e dolg i dosaden i napraen za ligusi koi poentata na zivotot go barat vo filmovi, po moznost crno-beli i ne tolku popularni.

ke te ebam :-D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Денеска му е роденден на Роџер Мур, слави 86ти роденден. Среќен нека е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom