Кој ги изградил пирамидите и зошто?

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
piramidi

znaete li deka nekoi velat deka piramidite gi izgradile vonzemjani

sto mislite vie za ovaa
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јас велам дека прво треба да се пребара подфорумот, па да се отвора тема. Еве ти цела тема за читање.

Нареден пат, потруди се малку повеќе. Поздрав.

Едит: Заклучена била темава... Админи, супермодер... што викате? Време ли е да се отвори повторно?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Мислам дека е стварно тажно што едно такво големо архитекстко постигнување на една напредна цивилизација стално некој покушава да им го препише на други


Со други зборови, не, не верувам дека НЛО или луѓе од Атлантида или било кој друг осим Еѓипќаните ги има изградено пирамидите
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Какви вонземјани бе!!!!!! Старите египќани ги изградиле пирамидите, бидејќи верувале во задгробен живот, сакале да им создадат вечен дом на своите фараони, вечен дом, кој ќе содржи злато, и се друго што би можело да им притреба на фараоните.



хххх, вонземјани:pos2::pos2::pos2:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Serpico напиша:
Јас велам дека прво треба да се пребара подфорумот, па да се отвора тема. Еве ти цела тема за читање.

Нареден пат, потруди се малку повеќе. Поздрав.

Едит: Заклучена била темава... Админи, супермодер... што викате? Време ли е да се отвори повторно?
Иако е исцрпена, може да ја отвориме повторно, зошто да не?:)
Сега ќе ги спојам и нека продолжи дискусијата.
И одвоете време за да ја читнете темата, има доста корисни информации. На претходната страна има текстови така подолги, ама вредат да бидат прочитани.
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
Историски не е потврдено но интересно е мислењето, дека пирамидите се дело на Лемуријанците (третата цивилизација на луѓе) и на Атлантидите (четвртата цивилизација на луѓе). Египќаните, а и воопшто сите луѓе припаѓаме на петтата цивилизација.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Професорот напиша:
Историски не е потврдено но интересно е мислењето, дека пирамидите се дело на Лемуријанците (третата цивилизација на луѓе) и на Атлантидите (четвртата цивилизација на луѓе). Египќаните, а и воопшто сите луѓе припаѓаме на петтата цивилизација.
Професоре начин на градба нема спомнато?
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
Johnny Stulic напиша:
Професоре начин на градба нема спомнато?
Со помош на психичката енергија чиј центар за одржување се наоѓал во третото око кое во минатото било изразено.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
koj so e drugar

koj so e drugar go molam neka mi objasni negovo mislenje za toa koj gi izgardil ova cudava piramidive AMA SAKAM NAUCNO IZDRZANO MISLENJE I POKREPENO SO FAKTI PLSSSS
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Професорот напиша:
Со помош на психичката енергија чиј центар за одржување се наоѓал во третото око кое во минатото било изразено.
левитација?????
 
Г

Гоццццце

Гостин
Мислам дека пред неколку дена некојси шо одамна истражувал за пирамидите открил како тие се направени. Биле почнати од внатрешноста или слично. Ке најдам инф. па ке ги постирам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Нема да цитирам дека ми е мака, а сакам да прокоментирам повеќе постови ... како ми текнува, така ќе ги напишам моите мислења ...

Значи вака ... треба да верувам во некои тешки извртени записи, кои на крај на некој начин држат вода за тоа како се изградени пирамидите и покрај тоа што никој повторно не ги изградил? Зарем едно такво дело ќе стане досадно и неинтересно за да не се с`сне цел останат свет да си го изгради кај себе? Еве маааал пример ... Ајфеловата кула ... ја има и во Лас Вегас нали затоа што е прекрасна, впечатлива итн ... остава барем Америка да нема нешто такво големо и помодерно можеби? Ако може да го има, секако дека да, а? Пф!
Следно ... прочитав и некои мислења базирани на водачите во пирамидите ... може ли бре тоа да биде цврст факт? Немојте аман.
Следно ... нечиј предобар професор објаснил убаво како се изградени пирамидите ... е добро, зошто не направи тој ете некаква минијатурна пирамида тука кај нас во тој случај? И зошто неговото објаснување е поверодостојно од оние на многуте други светски и пообразовани луѓе кои даваат тотално спротивни факти? Не ми оди баш ...
Следно ... сите прецизни математики, за големина, ширина, значења од различни гледни точки ми изгледаат малку претешки за луѓето од тоа време доколку биле тоа што знаеме, значи обични. Колку и да биле паметни или па прости па случајно успеале такви гиганти да изградат, неможеле да го знаат тоа што мнооогу години после нив други го откриле ... ми нема логика, не ми треба доказ. Не ми треба доказ дека не го изградиле луѓе (повеќе од јасно ми е), туку тој другиот, тој што нема да го слушнам или прочитам никогаш ваљда.
"Докази" за тоа дека ги изградиле луѓето мора да има, затоа што има луѓе кои земаат плата за да ни ги презентираат, кои врзуваат крај со крај за да исфилуваат една бедна приказна во замена.

Е сега ... не сум баш многу информирана за да фрлам и јас некој доказ, но ете скапав од читање тука што сте пишувале и нормално имам нзс ... луѓе тоа не го прават или барем не луѓе какви што сме ние денес ... мое мислење кое неможе никој да ми го оспори, тралалала.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Пирамидите се вселенски бродови со кои вонземјаните се спуштиле на земјата пред иладници години со цел да воспостават нов поредок. Одкако почнале да суверено да владејат со целата планета, се појавил непознат вирус кој ги напаѓал нивните организми додека луѓето биле резистентни на вирусот. Така сите вонземјани изумреле додека пирамидите останале......
А? Кажете како се испозанесов?

-Па добро бе, толку ли глуп народ има на форумов што може во вакви прикакси да верува. Ќе се отујам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom