Football Manager 2013

Q

qazwsxedc

Гостин
Фм 13 е најглупиот менаџер напраен у последно време,12-ката е измислена во секој поглед за оваа:)
Како што кажа некој погоре пуна е багови:)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Почнав со Мидтјиланд кои се во финансиски проблеми :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Kurac taman, znaci ja igrav originalot od Sloba, sve ok, simnav ova Proper za da ne go tormozam vise Sloba, ista taktika, razlicno ponasanje, a patchnata e kao demek, abe original si e original, ova od zamunda standard, bugarska roba, ili kineska, sveedno, bagosana e dosta, od korner lele kolku se primaat golovi toa nesto nenormalno e :eek:. Ke igras nenormalno dobro protiv jaka ekipa, ke nemaat kako, op, samo ednas se izbacuvaat deka imaat sansa i ete ti gol, od korner.

Nejse, ova definitivno e eden od najgnasnite menadzeri ever, sranje u boja. Najverojatno ke se vratam na 12kata so novi transferi.

Јас ги играв и двете па исто мислење имам за тие скрипти и багови.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.209
Поени од реакции
41.242
Јас ги играв и двете па исто мислење имам за тие скрипти и багови.
ima razlika od originalot vo dosta segmenti, vo paket so crashovite, dovolno e ista identicna taktika da igras so ist tim na dvete verzii za da ja ukapiras razlikata, ova od proper e sranje u boja, ne deka i originalot bese nesto posebno, vo globala igrava e cista utka, katastrofa, edna od najlosite definitivno a i generalno gledam ova mislenje e prifateno kaj ostanative virtuelni menadzeri sirum svetov, i mn poslabo se diskutira za 13kava otkolku za postarive verzii, mnogu gledam vise krenaa race od igrava.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Najdobar menadzer do sega e 2013... razlika vo klasi od 12 i drugite amaterski verzii...ako ja pogodis vistinskata taktika moze na sekogo da pobedis ako ne ke si baras samo opravduvanja bagovi i slicno
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.209
Поени од реакции
41.242
Najdobar menadzer do sega e 2013... razlika vo klasi od 12 i drugite amaterski verzii...ako ja pogodis vistinskata taktika moze na sekogo da pobedis ako ne ke si baras samo opravduvanja bagovi i slicno
sto e najbolje be, ajde kazi mi ?
Golman podava na posleden igrac od odbrana, topkata go odminuva, sansa 1 na 1 za protivnikot, standard vo sekoj 5ti mec. AI-to ne moze protiv tebe, ok, ideme so gol od korner ...
Posleden covek u odbrana vaka topka, 6 protivnici mu praat presing ovoj dreme i mu ja zimaat i normalno davaat gol, demek mora da podesis nesto a ? Demek u realnost ako ne mu dades sovet na posleden covek u odbrana da ne pimpla, on ke pimpla i ke ceka da mu ja zemat topkata ...

Takvi jezivi bagovi ima toa cudo edno e, ne smeat vakvi raboti da si dozvolat, totalno nerealni, razbiram igra e i sekako deka e daleku od realnosta ama sezonava ko sto utnaa NIKOGAS ne utnale osven moze na 09, koga se povreduvaa premnogu igracite, i toa bese jezivo.

Ima mnogu drugi bagovi koi igrava ja pravat apla neigriva i nerealna ali aj da ne navlagam, dovolno e ona od pogore. I toa ako ja pravi ovaa verzija najdobra, a nekoj sega da pocnal da igra, garant ke si rece, kuznae koe sranje bile prethodnite verzii.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Го бришам овој кретенски менаџер пун со багови,ке си ја симнам 12-ката дур не искочи 14-ката,бидејќи на овој изгубив премногу нерви:mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На ФМ 2012 проблемот беше додека купиш нови играчи со тактиката па да се воиграат се тоа, месец дена два макс, тука три сезони ги воигруваш па пак се понашаат како да се гледаат секој ден јово наново
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
11.482
На ФМ 2012 проблемот беше додека купиш нови играчи со тактиката па да се воиграат се тоа, месец дена два макс, тука три сезони ги воигруваш па пак се понашаат како да се гледаат секој ден јово наново
Не знам, кај мене одлично се вклопуваат најголем дел од новите играчи. Еве сезонава го земав Хави Мартинез, супер старт имаше, просечна оценка во првите 10 утакмици 7.7. Иначе од стартните играчи, во тим ми останаа Рамирес, Чалоба, Делач, Лукаку. :D За 6 трансфер лета цел тим сум го сменил.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
На ФМ 2012 проблемот беше додека купиш нови играчи со тактиката па да се воиграат се тоа, месец дена два макс, тука три сезони ги воигруваш па пак се понашаат како да се гледаат секој ден јово наново

Особено кога зимаш нов играш и е единствен од таа држава во екипата. Земав еден србин у одбрана и цело време ми мрчеше дека не можел да се разбере, сам бил у клубот... педерче! Исто и на утакмиците цело време стигаше порака од асистентот дека овој имал проблем со комуникација со другите играчи. Многу глупости имаат начукано, ама тоа е...

А тоа што голманот се дешава да предаде на противничкиот играч е друга прича. Или некој од центарот кога центрира, па топката заврши у гол пошто глупиот голман е излезен скоро на 16м. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom