Новата Мис Македонија

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Девојкава на Фб има каде-каде поарни фотки од овие за Мис. Добра е. (y)
Веќе реков дека од конкуренцијата што ја имала, не можеле поарно да изберат, другото се е поужасна катастрофа.
Кој бил денививе во Дојран,можел да види што ти значи лепотица,(уште е таму)
инаку е од Куманово и има со неа едно мало дете нејзино,маж нема.
На која плажа е таа таму е и народот македонски од машки пол. Е фали снимка знам.
Оваа стварно не може да се мери со неа во лепота.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ни во живо не е убава премногу вештачки изгледа. Не и личи ваква фризура како тетка за на свадба. Со собрана коса така и така. Има многу женски кои и без шминка се поубави и може да бидат мис. :D
Оние навистина природно убавите се откажаа од вакви избори затоа што не сакаат да се натпреваруваат со некои симнати од Скопска Црна Гора кои воопшто не одговараат со висина и тежина. :D
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Во овој избор на мисици, победничката богами е најубава, барем има некоја самодоверба и држење. Пола од овие се искривени во рамената и колената му се познават.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Зоки фаци да не бил у комисија?
--- надополнето: 9 август 2013 во 22:53 ---


Шо му фали на дејчево? Не тресете зелени згодна е и за 99% од убавициве на фејсбук е измислена.

Сликава...Стај и кич шатирана коса и ете ти ја гулабица...Ме мрзи сеа фотошопот да го палам, али фала за сликава, ќе биде урнебес по социјалниве мрежи :)

И објективно глеано имало многу подобри наместо неа, оваа не е ништо посебно. Али од другиве таму, некако највише се истакнуваше.

И таа сликата шо ја фатиле, мис треба во секоја поза да изгледа убаво, а не во одредени ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Еве ви ја ...
Чафе ... Кафе ... Чај ...
:tapp::facepalm::tapp::facepalm::tapp:
Сепак на видеово е во нешто малку подобро издание отколку на сликите презентирани од изборот на мис ... облечена вака ко на видеово личи поубаво отколку онака разголена на сликите од изборот на мис !
ОК има и огромен број на други девојки кои личат слично вака ко неа, има доста и погрди од неа(свињи од +100 кила) но сепак можеле за мис да најдат и далеку поубава девојка !
Прашањето е како победила ... или во жирито бил Зоки Фаци:icon_mrgr: или пак цурава му дала на некој таму главен пајташ по овие ствари и тоа е тоа !
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Кој бил денививе во Дојран,можел да види што ти значи лепотица,(уште е таму)
инаку е од Куманово и има со неа едно мало дете нејзино,маж нема.
На која плажа е таа таму е и народот македонски од машки пол. Е фали снимка знам.
Оваа стварно не може да се мери со неа во лепота.
Да не гу зимаш сс све дете бре Анчо и ти на старе године се збрљаве трчаш по кумановке :D
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Мене на сите слики ми е грда, не ми е јасно толку ли немало некоја поубава, дај погледнете ја во фацата каква е.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Не дека сум експерт, али оваа во среде каде-каде е поубава... Се гледа дека се намештаљки, еден BJ на организаторот и твоја е победата.

 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
А што е финтата што сите се како отепати ? може некој да ми објасни не видов ниту една убава девојка. Кој ги избирал овие, како стигнале овие до тука, на колена ли ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom