Новата Мис Македонија

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Значи победи таа што има најдобри врски ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Абе шо јадете :гомце: за Шчипјанката моја,вие поубави да не сте,девојката и не е толку лоша во споредба со конкуренцијата,одете на нејзиниот Фејсбук профил таму има поубави фотоси од овие

3 тона шминка, 2 тона фотошоп, 1 тон машка истакната брада
 
F

FARANG

Гостин







Шо му фали на дејчево? Не тресете зелени згодна е и за 99% од убавициве на фејсбук е измислена.



best case scenario, girl next door look... не е лоша вака, ама за натпревар треба шминка едно друго а таква ете ја видовме
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Овде не е лоша воопшто можеби и не е фотогенична а на сликите од изборот како да заборавиле да ја извадат од солариум o_O

Јас стварно незнам зошто толку злобни коментари,инаку девојчето е водител на утринска програма на една локална штипска телевизија,а на овие слики од изборот не личи на самата себе






 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Девојкава на Фб има каде-каде поарни фотки од овие за Мис. Добра е. (y)
Веќе реков дека од конкуренцијата што ја имала, не можеле поарно да изберат, другото се е поужасна катастрофа.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
best case scenario, girl next door look... не е лоша вака, ама за натпревар треба шминка едно друго а таква ете ја видовме
Се глеа дека ги лупале со паштета некои од организаторите, на другиве слики има нормална шминка и одма разлика се познава
 
N

NikolaMKD91

Гостин
... Шо му фали на дејчево? Не тресете зелени згодна е и за 99% од убавициве на фејсбук е измислена.
Девојчево може го бива да позира за слики на Фејсбук и да прчи муцка пред апарат. Ама реално далеку е од мисица .
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
http://vostip.mk/?p=4506

Сите што и се во конкуренција се подобри од неа. Ми личи на травестит.



Леле стварно... Не се некој јаки и сочни, ама барем се ЖЕНСКИ.
Ова не било...

И сега оваа НЛО фаца ќе не претставува по светов?
Не бе јас појќе не кажвам дек сум од Македонија..
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495

Погледнете ја онаа третата од десно ... на што личи на девојка ајде бре ... :facepalm:
Значи навистина не ми е јасно и не можам да сфатам никако зашто секогаш за избор на мис се ставаат се некои вакви шкуљ и чкарт девојки кои како прво не ни личат на женски бидејќи нивните тела повеќе наликуваат според контурите на машки тела(ко линијари се без никаква дури ни најмала облинка), се знае како треба право женско да изгледа, ниту преслабо, ниту предебело, треба да ги има сите нормални женски атрибути(облинки), женски тип на телесна градба(песочен часовник што би се рекло) а не овие даски, закачалки, чачкалици и линијари од девојки !
Па да излезам на улица надвор во рок од 10ина минути ќе видам сигурно 50ина девојки кои се далеку далеку по убави и поженствени од овие скелет-бејбис ... :tapp:
П.С. Дај некој нека оди нека им нацрта таму на тие модни дизајнери, модни стилисти, на тие организатори на избори за мис, на тие жири комисии таму како треба да изгледа женско и што воопшто е женско бидејќи очигледно ја промашиле димензијата или пак едноставно кажано се хомоси па ги привлекуваат девојки кои личат на машки и имаат асли ковчест машки тип на градба на тело(ко линијар) !
--- надополнето: 9 август 2013 во 22:13 ---


Леле стварно... Не се некој јаки и сочни, ама барем се ЖЕНСКИ.
Ова не било...

И сега оваа НЛО фаца ќе не претставува по светов?
Не бе јас појќе не кажвам дек сум од Македонија..
И овие не се којзнае што но барем личат на женски и сите од прва до последна на фотово се далеку далеку поубави од победничката !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom