Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Од вип, местам тоа апн и јусет випоператор, ама за прокси и порт немам опција кај да ги пишам. Се јавив во контакт центар ми викаат дека за ајфон не праќаат подесувања.

Батали ги тие од вип... да не имаш 3G пуштено? И на кој ајфон?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Вака сега дај некој салам нека ми објасни околу iTunes. На компјутер имам инсталирано,ама во телефонот немам ништо.

Нешто ми вели cannot acces to itunes или така некао не знам точно.И песни имам пробано да ставам неќе.
На некој што не му е мака нека ми објанси чекор по чекор затоа што се бунам јас очигледно грешам некаде околу процедурите.
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
iPhone neverlock работи на Оне мрежа, што исто се гледа у Carrier > вика Оне. На главниот екран горе лево кај што е сигналот и името на мрежата пишува Orange A... немам проблем ни со 3Г ни со мрежата али зошто пишува Orange?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
iPhone neverlock работи на Оне мрежа, што исто се гледа у Carrier > вика Оне. На главниот екран горе лево кај што е сигналот и името на мрежата пишува Orange A... немам проблем ни со 3Г ни со мрежата али зошто пишува Orange?
Не е само кај тебе така,по некое време може само ќе се опраи или пробај наново да скенираш мрежа па откако ќе одбереш ONE може и ќе се смени. Обично вака со Оrange A јавува на тие шо користат gevey sim ;)
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
Не е само кај тебе така,по некое време може само ќе се опраи или пробај наново да скенираш мрежа па откако ќе одбереш ONE може и ќе се смени. Обично вака со Оrange A јавува на тие шо користат gevey sim ;)
Factory unlock направив. Кога се активираше пишуваше Оне. Го подесив 3Г-то и чим го активирав тогаш се појави горе Orange A. Не ми смета нешо посебно ова али не знаев што е фората.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.912
Поени од реакции
1.322
Имам 4с jailbroken и одеднаш престана да ми работи wifi-то, поточно затемнето е неможам да го користам уопште. Пробав со ресетирање network и all settings и не помогна, истотака не е ни во airplane mode. Решение?
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
koga g opovrzuvam i padot so kompjuterot gore desno kaj baterijata ova go ima
A sepak se polni ama mnogu popoleka od vobicaenoto probav i vo shteker tamu ne ni reagira.a koga e povrzan so kompjuterot nitu itunes ne go naoga i padot probav i na drugiot kom. istoto.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
koga g opovrzuvam i padot so kompjuterot gore desno kaj baterijata ova go ima
A sepak se polni ama mnogu popoleka od vobicaenoto probav i vo shteker tamu ne ni reagira.a koga e povrzan so kompjuterot nitu itunes ne go naoga i padot probav i na drugiot kom. istoto.

Оригинални кабли и полнач користиш?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.165
Поени од реакции
134
Нека ми пиши некој во пп колку е одкодирање на 4с на финска мрежа (DNA)
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
382
Поени од реакции
187
Imam problem koga go vmetnuvam x-simot se aktivira se pojavuva apple logoto i pisuva sim not valid. Pomos
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.165
Поени од реакции
134
Imam problem koga go vmetnuvam x-simot se aktivira se pojavuva apple logoto i pisuva sim not valid. Pomos
Да не не ти е активиран телефонот? Ако не е активиран, прво треба да го активираш со сим картичка од оригиналната мрежа.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
505
Поени од реакции
207
Да не не ти е активиран телефонот? Ако не е активиран, прво треба да го активираш со сим картичка од оригиналната мрежа.
Другар x-sim-ot ти го активира и декодира телефонот, тоа не gevey. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom