Колку филмови имате дома?

Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
97
имав околу 30 DVD и преку 100 на dvd cd-ина по 4 филма на едно пола ги раздадов
сега го полнам хард дискот од 500GB со филмчиња, пред некое време бришев за да спуштам некое ново филмче :vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.227
Поени од реакции
7.746
Не сум ги броел а и ме мрзи ,два реда и пола ми се наредени на бирото до мониторот од компјутерот
Купувани ми се од оние СВРСА што ги продаваат некој со српска , некој со македонска опаковка и титл ,а некој изнајмувани од видеотеки што не сум ги враќал :oops: .Другото што го имав од брат ми другарите ми испоземаа и не ми вратија а интересни филчиња имав изнакупено.
--- надополнето: 15 септември 2013 во 00:34 ---
Деновиве се мислам да почнам да режам ДВД филмови со добра снимка , да ги стаам во папка и да напишам листа кој се филмови ги имам за да кога во некој случај дадам некому филм да знам кој ми фали .

Ама пак ќе пишам ме мрзи и се тоа го одовлекувам ,утре ,задутре и никад нема да напраам тоа .
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
30
Филмови повеке од 1300, не ми се досредени сите во txt имам многу по компјутерите непрефрлени на DVD, Македонски народни приказни скоро сите ми фалат можеби 4-5, серијали некаде околу 20 од типот на Под прикритие (бугарскиот), Касандра ( :D:D:D), Breaking Bad, Бригада (рускиот) и уште некои други ... емисии од типот на Fbi Files, Banged up Abroad, Ultimate Survival по цели сезони и уште мнооогу други работи :D ако некој е заинтересиран за нешто да прикачам на net нека каже ќе пробам да средам .....
 

Attachments

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
994
Поени од реакции
506
иам отприлика ...на 100 да заокружам -незз точно
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Немам многу

- Сенки
- The Edukators
- К - Мен
- Максимален Ризик
- Мадагаскар 2та дела
и имам уште некои ама не паметам точно кои се. Ќе проверам деновиве.
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
1061 сите на двд снимени, на 1 си снимам по 5-6 филма
ако сака некој филмови нека пише
 

Kajgana Shop

На врв Bottom