Помош, проблеми, прашања, совети...

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ако се извади процесорот компјутерот воопшто нема да пали а не па да свири

Запали. Го извади и вентилаторот на процесорот и процесорот и ни глас не пушти. Кога го врати на место, пак истата песна.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Запали. Го извади и вентилаторот на процесорот и процесорот и ни глас не пушти. Кога го врати на место, пак истата песна.
без процесор не пали компјутерот :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.417
И како да го приклучам во пц, таму немат ваков приклучок? Џекче нешто мојт да се најт?

Vakvo be druze, RCA jekovi maski vo AUX od ednata strana i maska banana mala za u PC na drugata, na sekoj pazar gi imas
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Колку пари може да земам за мојов лап-топ?
зачуван перфектно


Fujitsu Siemens S7110

* Intel Core Duo T2400 1.83GHz
* 1GB DDR2 RAM
* 40GB 5400RPM HD
* 14.1-inch WXGA screen
* Integrated graphics (Intel Media Accelerator 950)
* DVD-RW
* Wireless 1490 802.11 a/g
* Bluetooth

WIN7 инсталиран, анти-вирус

и батерија што држи 40 мин. па може и повише

плус оргинален полнач

гратис Wi-Fi слушалки.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Колку пари може да земам за мојов лап-топ?
Можеби реална проценка би била до 100 евра, ако не и 5.000. Ако ти се исплати за таа цена дај го, ако не чувај си го за некоја работа или подари го.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Можеби реална проценка би била до 100 евра, ако не и 5.000. Ако ти се исплати за таа цена дај го, ако не чувај си го за некоја работа или подари го.
Ми се исплати таа цена, дека изгледа ќе заминувам од МКД па ќе ми требаат пари. 100 EUR. во секој случај би била и те како идеална цена. Толку мислев и јас. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Ќе се најде ли маж што ќе помогне за овој проблем? Имено, на работа имаме копир/принтер во боја. Некни го донесе газдата и покрај проблемите на почеток околу поврзувањето, по телефон решивме тоа со човекот од кај шо беше купен копирот. Е сега, шо е проблемот...кога се принта црно-бел документ е во ред, а кога сакам да испринтам во боја, јавува грешка, долу во таскбарот: document failed to print.

Инаку Xerox DocuColor 2240 e моделот.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.608
Поени од реакции
7.417
Ќе се најде ли маж што ќе помогне за овој проблем? Имено, на работа имаме копир/принтер во боја. Некни го донесе газдата и покрај проблемите на почеток околу поврзувањето, по телефон решивме тоа со човекот од кај шо беше купен копирот. Е сега, шо е проблемот...кога се принта црно-бел документ е во ред, а кога сакам да испринтам во боја, јавува грешка, долу во таскбарот: document failed to print.

Инаку Xerox DocuColor 2240 e моделот.
Овде на xerox сајтот цената на тонер кертриџите е 300$ по боја, проверено е дека имате колор тонери у машинава ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Овде на xerox сајтот цената на тонер кертриџите е 300$ по боја, проверено е дека имате колор тонери у машинава ?
Има бе, какво прашање е тоа? На тест страната, логото на ХР си излегува во боја. Кога сакам да принтам било шо друго, слика на пример...еррор :D
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Да не се повторувам по два пати, не сум сигурен дали е софтверски или хардверски проблем, затоа постирав во софтвер - а овде само ќе ставам линк до постот.
Ви благодарам однапред.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.165
Поени од реакции
134
Ај еден совет во врска со лаптопов, дали вреди да се купи за цената (500Е)? Колку шо се разбирам јас, процесоров е слаб, тоа ме буни мене.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Ај еден совет во врска со лаптопов, дали вреди да се купи за цената (500Е)? Колку шо се разбирам јас, процесоров е слаб, тоа ме буни мене.
Не ти фирмата ја плаќаш 500 евра лаптопот е никаков хардверски
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Дали некој знае каде кај нас може да се набават вакви копчиња и џојстици

 

Kajgana Shop

На врв Bottom