Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Значи пак според твојава мутава логика, голот на Адри требаше да биде признаен, така ? Чим играта на Рака со Коуто не е пенал . :D
Aj aj, у офсајд влезе .
Па јас никогаш не реков дека не треба да биде поништен. Не знам кај си го прочитал тоа?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.494
Па јас никогаш не реков дека не треба да биде поништен. Не знам кај си го прочитал тоа?
Епа ок, победата на Интер е чиста како солза, готово, крај на муабетот, сепак недоразбирање било ова меѓу мене и тебе .

п.с. И Колина рече, зависи од судијата во ваква ситуација, дали ке суди или нема да суди игра со рака . Моето мислење е дека овој пат требаше да свирне, како што свирна и минатата сезона со Парма кога голот беше празен, али сепак, тоа е само мое мислење . :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.299
Добро бе јас не знам колку пати ќе ти требаат да видиш дека Коуто првен игра со глава па потоа топката удира во неговата рака и заврашува надвор, затоа и ја правам споредбава бидејќи и Адријано првен играше со глава па потоа со рака. И за Адријано не е свирено ништо а за Коуто црвен картон и пенал за Интер.
Ни во едната ни во другата ситуација нема намера.
Извини ама што диоптрија носиш? Адриано со што игра прво, со глава или дирекно со рака?

adrigol.jpg

Затоа сите викаат дека е идентична ситуацијата само ти си запнал дека не е. Коуто доби казна, имаше и пенал, ама не беше казнет од федерацијата зошто се процени дека немало намера. Тоа е се што е важно. И да не се свирел пенал и да немало црвен, пак немаше да биде казнет.
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Епа ок, победата на Интер е чиста како солза, готово, крај на муабетот, сепак недоразбирање било ова меѓу мене и тебе .

п.с. И Колина рече, зависи од судијата во ваква ситуација, дали ке суди или нема да суди игра со рака . Моето мислење е дека овој пат требаше да свирне, како што свирна и минатата сезона со Парма кога голот беше празен, али сепак, тоа е само мое мислење . :toe:
Еј човек немој да мислиш дека ја оспорував победата на Интер. Далеку од тоа, клипот беше ставен само за споредба не сакав со тоа да провоцирам нешто. Никаде ја немам оспорено победата на Интер или нешто слично само колку што се сеќавам кога заврши мечот ви ја честитав и толку.

Извини ама што диоптрија носиш? Адриано со што игра прво, со глава или дирекно со рака?

Прегледај го приврзокот 10029

Затоа сите викаат дека е идентична ситуацијата само ти си запнал дека не е. Коуто доби казна, имаше и пенал, ама не беше казнет од федерацијата зошто се процени дека немало намера. Тоа е се што е важно. И да не се свирел пенал и да немало црвен, пак немаше да биде казнет.
Еве го овој па сега па со што излегува, па читај првен после пишувај бе.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.299
Еве го овој па сега па со што излегува, па читај првен после пишувај бе.
Па те читав, викаш дека немало споредба помеѓу двете ситуации. Има многу споредби, освен што едниот брани гол, а другиот постигнува (што не е релевантно), другото е се исто.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.494
Krki, мое мислење е дека доколку свирнеше судијата во оваа ситуација игра со рака, немаше да погреши, како што не погреши и тогаш .

Али чудно е како некои во тој период глумеа лудило на форум, дека судијата не требал да свирне тогаш пенал, а сега истите тие постираат дека голот на Адри требал да биде поништен . . . . контрадикторност до јаја . :toe: Али јебига, хипотермичната состојба секогаш резултирала со болни фантазии .
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Krki, мое мислење е дека доколку свирнеше судијата во оваа ситуација игра со рака, немаше да погреши, како што не погреши и тогаш .

Али чудно е како некои во тој период глумеа лудило на форум, дека судијата не требал да свирне тогаш пенал, а сега истите тие постираат дека голот на Адри требал да биде поништен . . . . контрадикторност до јаја . :toe: Али јебига, хипотермичната состојба секогаш резултирала со болни фантазии .
Од мене нема да најдеш ниту еден пост во кој велам дека голот треба да биде поништен. Ама на крај се се сведува на судиските убедувања.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.299
[FONT=&quot]Сантон: Благодарам Мурињо![/FONT]

Жозе Мурињо го вика 'Il Bambino', но Давиде Сантон играше како ветеран на неговото прво Миланско дерби.

“Давиде е вистински играч од вечерва, одигра 6 последователни натпревари и денес го одигра дербито против Милан,“ изјави Мурињо, кој го зеде со себе 18-годишникот на прес-конференцијата после мечот. “Искористете го ова и разговарајте со него зошто ќе поминат два месеци пред да имате нова шанса.“





Сантон изјави: “Среќен сум поради вечерашниов триумф. Играв против некои многу брзи и технички подготвени играчи. Морав да ја задржам концентрацијата низ целиот натпревар, посебно првото полувреме против Замброта кога ми беше тешко да стигнам да го затворам просторот.

Сакам да му се заблагодарам на Мурињо што имаше голема доверба во мене и тоа ми ја подигна самодовербата.

Претерано е да се каже дека сум новиот Малдини. Му ги праќам моите комплименти и се надевам дека ќе имам брилијантна кариера како неговата.

Да, ќе ја прославам вечерашната победа, но прво морам да спијам“


Детево изгледа скромно, не е од оние што летаат во облаци, како Балотели. Фала Богу за ваквите играчи, затоа што обично се лојални на клубовите и стануваат пример за сите. Му посакувам кариера без повреди, другото ќе си го одработи, квалитетот не му е спорен.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Одлично е тоа што Адри не заработи казна. Сега се соочува со нов предизвик. Да остане трезен и да се појавува на тренизите желен за натпревар. До сега овој месец ни беше најтежок и најразочарувачки време е нештата да се променат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.494
[FONT=&quot]Сантон: Благодарам Мурињо![/FONT]

Жозе Мурињо го вика 'Il Bambino', но Давиде Сантон играше како ветеран на неговото прво Миланско дерби.

“Давиде е вистински играч од вечерва, одигра 6 последователни натпревари и денес го одигра дербито против Милан,“ изјави Мурињо, кој го зеде со себе 18-годишникот на прес-конференцијата после мечот. “Искористете го ова и разговарајте со него зошто ќе поминат два месеци пред да имате нова шанса.“


Да, ќе ја прославам вечерашната победа, но прво морам да спијам

Двата најдобри моменти од муабетот . :pos2:
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Двата најдобри моменти од муабетот . :pos2:
Па како, нема заебанција со чичо Жозе:mist: Ако не иде да нана, отиде кариерата
Чим успеа од Матераци повторно да направи човек, од животиња, или од Адриано фудбалер за Бамбино не е проблем :) а и Ибра го стегнал малце ,не потпаѓа толку лесно на провокации и не се рчка ко порано.
Еве глејте колку црвени пиевме пред 2 сезони а колку сеа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.400
Поени од реакции
58.299
Има уште еден момент:

Давиде е вистински играч од вечерва, одигра 6 последователни натпревари и денес го одигра дербито против Милан,“
Ова му доаѓа како: “Давиде вечерва ја изгуби невиноста и стана маж“ :pos2:

Најдобра работа кај Мурињо се прес-конферециите кој што сака нека каже :pos2:
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
evo samo da se vratim na ona situacija porano.
Ako lopta udari prvo dio tijela pa onda, neposredno zatim ruku, sudac to treba smatrati nenamjerno.



a Couto

 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Исправна одлука на спортскиот судија што не го казни Адриано.

И среќен роденденот ника му е , уште поголем да расти :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom