Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
истегнат мускул на квадрицепс не би требало да биде проблем, не барем за врвните лекари во италија!
Ке му збуцаат една од тоа коњските игли и ке трча како со лута чушка во газот:smir:

Аууууууу сега што слушнав на Канал 5!!!
КАнал 5 ги платила сите преноси од лигата на шампионите,Уефа купот и средбите одиграни под капата на Уефа(како супер финалето и клубското светско првенство)
од 2009 до 2012!
Браво за Канал 5
Да да.. сеа во вестите кажаа... сакав да отворам и тема за тоа :) Ако не ми ја изгриши Syn :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Да да.. сеа во вестите кажаа... сакав да отворам и тема за тоа :) Ако не ми ја изгриши Syn :)
Хехехе, поубоо напиши во темата Лига Шампиони, дан те искара Син :pos:

Он топик: Фино им текнало на Канал 5
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
The Nerazzurri trained at the Centro Sportivo Angelo Moratti this morning in preparation for Sunday evening's Serie A Week 24 'visit' of city rivals AC Milan. After a warm-up, Mourinho's players performed a series of possession and tactical drills.
Maicon ended Friday's session early after sustaining a right calf strain. The Brazilian defender's condition will be monitored tomorrow and on Sunday ahead of the evening kick-off.

*Inter.it

Неколку вакви дешавки имаше со овој играч сезонава, и секогаш го гледавме во стартниот тим, единствен проблем е наредниот меч со Јунајтед, па да не се ризикува со оглед дека имаат предност и на табелата . . . ке видиме . :toe: Башка Сантон е тука, ке може да игра на својата природна позиција :wink:.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
The Nerazzurri trained at the Centro Sportivo Angelo Moratti this morning in preparation for Sunday evening's Serie A Week 24 'visit' of city rivals AC Milan. After a warm-up, Mourinho's players performed a series of possession and tactical drills.
Maicon ended Friday's session early after sustaining a right calf strain. The Brazilian defender's condition will be monitored tomorrow and on Sunday ahead of the evening kick-off.

*Inter.it

Неколку вакви дешавки имаше со овој играч сезонава, и секогаш го гледавме во стартниот тим, единствен проблем е наредниот меч со Јунајтед, па да не се ризикува со оглед дека имаат предност и на табелата . . . ке видиме . :toe: Башка Сантон е тука, ке може да игра на својата природна позиција :wink:.
Поголем проблем би било неиграњето на Адриано. Ќе треба да игграме со Ибра и ФИго или Мансини во шпицот...
А Маикон може да биде заменет на еден натпревар со Занети или Сантон.
 
А

Адриано

Гостин
Поголем проблем би било неиграњето на Адриано. Ќе треба да игграме со Ибра и ФИго или Мансини во шпицот...
А Маикон може да биде заменет на еден натпревар со Занети или Сантон.
Не верувам дека мур ке се излаже пак со тројца шпица да игра!
минатата средба средниот ред беше катастрофа едвај се поврзуваше со нападот и многу често не фаќаа на контри!
мислам дека ке се игра со класична 4-4-2
а најофанзивна опција би била да се игра со две крила по страните!
што не верувам

------------Хулио инглезијас-----------------
Мајкон(Занети)----Самуел----Матераци------Сантон--
----------------------------------------------
Занети(Фиго)---------Камбиасо----------Мунтари---
----------------------------------------------
----------------Станковиќ--------------------
--------АДриано-----------ИбраАаАаА--------

мислам дека со ова ке се обиде мур!
а ако после првите 45 минути нема резултати верувајте ми ке внесе уште еден напаѓач на полувреме.
Мур не сака да ги изгуби и двете или пак втората да му биде нерешено!

кој не знае одкаде му е инспирацијата на Хулио цезар клик овде
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.902
Еве ја листата на земји и региони во кој ќе се пренесува дербито:

The world's eyes on Milan​
Friday, 13 February 2009 13:37:34
MILAN - Sunday evening's Milan derby will be shown live in Italy on Sky Sport and Mediaset Premium, but the whole world will be watching, with the BBC and other important networks like Al Jazeera and Canal Plus set to cover the event live.
Inter v AC Milan will be televised in Belgium (Betv and Telenet); France, Scandinavia, Poland and Spain (Canal Plus); Israel (Charlton); Malta (Melitacable); Turkey (Ntv); Ukraine (Poverkhnost); Portugal (Sport Tv); Switzerland (Teleclub); Sweden (Tv4); Bulgaria (Tv7); Albania (Top Channel); Holland (Sport 1); Greece (Supersport); Czech Republic, Hungary and Slovakia (Sport 1); Russia (Rtr Sport); Argentina, Brazil and Colombia (Espn); Chile (Tnc); United States and North America (Fox); Canada (Telelatino); Venezuela (Meridiano); Serbia and Montenegro (Sportsaad and Tv Avala); Japan (Sky Perfect); Malaysia and Brunei (Astro); Singapore (Singtel); and Hong Kong (Pccw). Moreover, the B4 agency will distribute the signal throughout Africa.
Last but not least, Inter Channel will provide fans with live updates directly from the Stadio Giuseppe Meazza in Milan's San Siro district starting 19:00 on matchday.


Македонија ја нема, што е работата, го крадеме сигналот или...? :pos2:


 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
И официјално, Маикон ќе го пропушти дербито.
Прво проклетиот Росети беше назначен за судија, сега и ова со Маикон . . . ма се у пм нека оди . Петок факинкг 13ти, а вчера баш објавија дека Мур ке го има целиот тим на располагање .
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Ништо страшно, не се секирам мн, да најдобар десен бек на светот е, ама тоа е што е, ке го иаме за против СЕРоња и ГЕјналдо :wink: Според мене би можело со нешто вакво да се излезе
Цезар
Занети (Сантон) - Самуел - Марче - Максвел (Сантон)
Дедо Фиго (Виера) - Камби - Мунтари
Дејо
Адри - Ибра

Бај д веј. Адриано, што е со фотката од грдото девојче :) на инглезијас му е жена ?
 
А

Адриано

Гостин
Ништо страшно, не се секирам мн, да најдобар десен бек на светот е, ама тоа е што е, ке го иаме за против СЕРоња и ГЕјналдо :wink: Според мене би можело со нешто вакво да се излезе
Цезар
Занети (Сантон) - Самуел - Марче - Максвел (Сантон)
Дедо Фиго (Виера) - Камби - Мунтари
Дејо
Адри - Ибра

Бај д веј. Адриано, што е со фотката од грдото девојче :) на инглезијас му е жена ?
да да жена му е!
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Е супер, и ја да иам таква што ми прај граФ по дома ке се фрлам ко пантер :) Сеа видов на трач.ком дека можда и Адриано нема да игра, па ај ако не со primavera тимот да играме :toe: Али едвај чекам Мунтари што ке му напраи на Бекам, сакам да го унакази, нека испие и црвен ама нека го спакува и кај Викторија дома у куферче да и го вратат:salut:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Адриано ќе може да игра, така пишува на страната на Канал 4.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom