Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.902
Интересна ми е заменава, Мунтари - Максвел, Киву е во игра, а и Сантон, дај бе нека игра детево напред
Добар си е кај што е, и онака го има по цел терен. Ко да го гледам Занети во младите години...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
Од ко се покажа Давиде , Максвел е прекомандуван во средина на секој натпревар , Syn не очекувај желбата да ти се исполни.

п.с Деки те сакам :smir::vozbud::vozbud:
A Kиву ? Максвел, Киву заедно во средина не иде, башка и Камби, тројца леваци се покажаа катастрофална опција во средината сезонава во неколку наврати . Иако имаат водство од 0 - 3, мене логично ми беше тоа али ај, нека е .

Честито победа, играше една екипа, Лече одеа на гол само од прекини, на теренот беа згазени од Интер, Интер покажа Сила во вистински момент!!! Forza Inter, NON MOLLARE MAI !!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Рутинирано, без многу вложен труд и на крај висока победа.

Само не знам што сакаше Балотели! Сега нема право да игра со Милан. Мислам дека треба Мурињо да му го дотера паметот. Малку му беа овие неколку натпревари што не беше ни на клупа.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Солидна победа пред дуелот со Милан.

Можеби јас сум глуп и неможам да сватам некои работи па ќе побарам помош од пријателите на форумот.

1 Зошто играме со 7 дефанзивци?
2 Која е улогата на Мунтари? Не е ниту класичен деструктивец, ниту офанзивен играч во редот за врска, ниту се снаоѓа добро на левата крилна позиција. Кога го споредувам со улогата на Камбио за ДМЦ гледам дека Камбио двапати подобри ги одработува задачите, кога ќе го споредам со Деки за АМЦ, Деки пак е подобар, па и Кварезма беше покорисен како лево крило.
3 Зошто на клупа до крајот на натпреварот седат играчи како Мансини и Хименез кој на вакви натпревари во последните 20 минути треба да добиваат шанса за влегување во форма

пс Ќе заборавев? КАКО МОЖЕШЕ МАИКОН ДА ПРОМАШИ ЦЕЛ ГОЛ ОД 4 МЕТРИ
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
За Син-Во право си за тоа , дека 3ца леваци и дека се заебавме неколку пати , многу дефанзивно изгледа со тие 3ца , ама Мурињо шо ке праиш . Види дека ставивме 2 гола и одма дефанзива .
Балотели доби жолт и нема да има право на настап против Милан , и онака не ми се верува дека ке ги добиеше , Адри се врака .

Честито победа :smir: Убо ке биде и Милан вака да го победиме :helou:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Е ова сакам да гледам...ГАЗЕЊЕЕЕ :vozbud::vozbud::vozbud:
Момците им прикажаја како се игра фудбал...10-ка за сите од мене :)

Осеќам температурава залади - 9 хехе :)

:zver:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ајде и јас да напишам нешто за денешниот натпревар, доцнам поради тоа што ми се поремети нешто нетот.

Одличен меч, кога оди, оди.Можевме да победиме и со поголема разлика, пред се да не промашеа Станковиќ и Маикон чисти зицери.Ибра е феноменален, одлична игра и на Фиго, Станковиќ, Маикон, Сантон...браво.
Со ваква игра немаше да ми биде криво и нерешено да завршеше, најбитното нешто се враќа во шема, тоа е нашата игра, очекувам со ваква игра да падне и Милан без некои поголеми проблеми.
Единствено нешто што ме иритира во овој меч беше жолтиот картон на Ибра, од чист пенал судијата направи нешто сосема обратно, не можам да сватам како можеше да му даде жолт картон.Се надевам дека Интер ќе поднесе жалба, и ако не се прават сосила глупави од федерација после изгледаните снимки, очекувам да му го поништат жолтиот картон на Ибра.

Убедлива и очекувана победа на Интер.Одлична игра.

ФОРЦА ИНТЕР !!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
Јас стварно незнам што очекуваше судијата по еден таков старт, Ибра да остане на нозе ? Дури и коментаторите рекоа пенал, арно ама судијава суди симулирање :tapp:, а имаше преостар старт, имаше контакт кој не можеше да се избегне и сосем нормална беше реакцијата на Ибра али ај, среќа победија, да ја додадам тука и шансата на Маикон при резултат од 0 - 1, да се случеше нешто во корист на Лече и да израмнеа и да завршеше со резултат кој не ни одговара . . . . :zid:.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
ФОРЦА РЕЏИНА !
Баш сега сакав да пишам гледајте ја Милан - Реџина, има интересни моменти, патем би пошол и да се позафркавам со фановите на Милан, али имам збор дадено дека никогаш нема да им пишам повеќе на нивниот фан клуб, ќе си стојам на зборот, па и 10 - 0 да губат од Цитадела.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
ФОРЦА РЕЏИНА !
Баш сега сакав да пишам гледајте ја Милан - Реџина, има интересни моменти, патем би пошол и да се позафркавам со фановите на Милан, али имам збор дадено дека никогаш нема да им пишам повеќе на нивниот фан клуб, ќе си стојам на зборот, па и 10 - 0 да губат од Цитадела.
Немој ни тука, сепак ова е фан клуб на Интер, и да се држиме на таа тематика, еве и фановите на Манчестер денес се ситеа на својата тема при резултат 2 - 1 за Портсмаут, па на крај Ливерпул победија . :smir:

Можеме дури по мечот на Милан да удриме некои математики . . . али до тогаш нема резон да се зборува на таа тема .
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Немој ни тука, сепак ова е фан клуб на Интер, и да се држиме на таа тематика, еве и фановите на Манчестер денес се ситеа на својата тема при резултат 2 - 1 за Портсмаут, па на крај Ливерпул победија . :smir:

Можеме дури по мечот на Милан, да удриме некои математики . . . али до тогаш нема резон да се зборува на таа тема .
Син, не ми е намерата да провоцирам, ама душава ми се полни ко че ги гледам најјакиве екипи како Милан, Реал, Јувентус и Челзи кај шо губа од таканаречените треторазредни екипи. Дедо ми, Бог да прости викаше, топка е, дали се последни на табелата или први, можат и да постигнат, и да примат гол. Он, за драгиот ми Интер, конечно да се развеселам малце да ги видам играчите среќни. Дали го видовте Цезар после голот на Фиго? Ми се чини немаше посреќен во моментот, а за Сантон, нема многу муабет, само едно едноставно браво.
 
А

Адриано

Гостин
Хозе утре ке оди да ги гледа манчестер(повторно)
дефинитивно сака да ги победи!!!-став кој многу ми се допаѓа!
исто така даде едно екстра коментарче за жолтиот картон и за судиите повеќе прочитајте на интер.ит!

AC Milan [1 - 1] Reggina Конечен резултат!
Добро е ама можеше и подобро да не досудеа пенал за милан(не сум запознаен дали било се регуларно не гледав)
Бет енд Вин е спонзорот на милан така да се може да се очекува!
инаку кака се повреди:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
Ja oчекував од нареден викенд зголемување на предноста пред Милан, за овој денешен нивни кикс ни во најоптимситичките периоди не се надевав . . . добив демант, стварно чудно како тим ко Милан, со такви играчи не може да победи на домашен терен екипа која е на последната позиција, башка што се борат за титулата .

Феноменален викенд, и едно останува сигурно, до најблискиот конкурент, во случај Јубе да победи, Интер ке имаат предност од 7 бода, што е зголемување во однос на завршувањето на првиот дел од сезоната.
Се намалува и притисокот во пресрет на градското дерби, ќе се влезе опуштено + одлична тимска атмосвера а тоа и беше најпотребно, нели ?! :smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.902
Одличен резултат во Милано, можеше да биде и подобро ако Коради беше малку попрецизен во 95 минута, ќе имаше класичен нокаут. - 8 пред дербито, многу наши навивачи и зголемена самодоверба, одличен вовед во она што не очекува. Со победа мислам дека ги решаваме сите дилеми околу калчото па со мирна глава да можеме да се сконцентрираме на Манчестер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom