Ракомет - општа дискусија

Дали пратите ракомет?

  • Понекогаш

    Гласови: 142 33,1%
  • Да, обавезно

    Гласови: 269 62,7%
  • Неам Појма

    Гласови: 18 4,2%

  • Вкупно гласачи
    429

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
naah.....Се напалија маџариве на домашен терен,играа ко да е финале на светско.
Ќе ги преслушаме во Загреб со камата :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Каубојска слободна стрелба во Загреб,ги раскостија во прво полувреме...Алиловиќ 10 одбрани,Дувњак 6 гола....:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Каубојска слободна стрелба во Загреб,ги раскостија во прво полувреме...Алиловиќ 10 одбрани,Дувњак 6 гола....:)
гледаш? :)

каква игра секоја чест..одбрана за пример играат иако го нема Гојун и Бичанич сепак газат..исто вреди да се напоменат двете крила што ги нема Чупич и Штрлек а имаат и квалитетни замени Нинчевич и Хорват се одлични..
Дувњак докажува дека е играчиште а Мирко покрај ваква одбрана како да не брани :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
гледаш? :)

каква игра секоја чест..одбрана за пример играат иако го нема Гојун и Бичанич сепак газат..исто вреди да се напоменат двете крила што ги нема Чупич и Штрлек а имаат и квалитетни замени Нинчевич и Хорват се одлични..
Дувњак докажува дека е играчиште а Мирко покрај ваква одбрана како да не брани :)
Нема шанси една ваква репрезентација два меча да ги одигра слабо.....
Како тргнаа со одбраната во првите 10 минути си реков нема шанси гол да дадат Унгарците....
Имаат голема база на играчи,добри замени...затоа и ќе бидат на врвот уште многу години....
Многу важен меч е денешниот,ако добијат со 3 разлика многу веројатно е дека ќе бидат први на крај,со самото тоа ќе бидат носитлеи во ждрепката,и би ја избегнале една Франција,Шпанија,Данска....не е мала работа...
Малку се созедоа Унгарците,ќе видиме на крај....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Коментаторов збесна по цепелинот на Нинчевич и дури после виде дека престап направил :pos:
им вративме за цепелинот во Веспрем се изнавика и кога виде ист резултат хахах
Здолик :cuc:
од каде испадна детиштево 6/6 ако играше од почеток којзнае што ќе беше :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Tуку што се случува со Црна Гора, на првиот меч со Израел во последни секунди обезбедија победа, сеа моментално губат 4 разлика од нив.
Ќе го посерат успехот што го направија против Германија, на крај може да се случи и да не изборат пласман на ЕП.
Ги следи формата од СП во Шпанија.

Па и Србија исто си тера во квалификациите, од Австрија 1 гол разлика загуби..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
да се пофалам малце :)
конечно ми стигна книгата на Thierry Omeyer :)
имаше наградна игра на EHF Champions League страната :) тие што ке лајкнат, EHF ке одбери 5 души за кој да ја добијат бесплатно :) и после месец дена, еве денес ми стигна.Има 176 страни.. али само на Германски и Француски е :/ ке треба да барам некој професор или слично што знае за да ми преведе... и баја пари ке зема :)
барем ке ми биде многу од корист ;)
Поздрав
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Balkan-Handball.com повторно организира избор на екс-ју дрим тим за изминатава сезона. Во изборот влегуваат само играчите кои играат во клубовите од екс-ју зоната, а не и тие од другите европски екипи. Жири од новинари одбра по 4 кандидати за една позиција.

Можете да гласате тука:
http://www.balkan-handball.com/balkan/ko-je-najbolji-igrac-i-postava-regiona-u-sezoni-20122013/

Мојот избор е:
Станиќ​
Манасков --------- Ракчевиќ --------- Хорват​
Мачковшчек --- Карачиќ --- Доленец​
п.с. се глеа која е најгласачка машина, секаде кај што има Македонец (или играч од Металург) номиниран, истиот води. :icon_lol:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Кристина Лисчевиќ која пред две години играше за Металург, била прогласена за МВП на француското првенство.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.103
Поени од реакции
84.765
Македонија во Групата 7 на ЕП за жени што ќе се одржи во Хрватска и Унгарија од 7 до 21 декември 2014 ќе игра со Германија и Русија.
Најдобрите 2 екипи од нашата група ќе продолжат во следната фаза.

Реално тешка група имаме, не ми се верува да направиме нешто ама сепак на хартија и со една победа може да се квалификуваме за следната фаза.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Зар се пласиравме на ЕП?
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Дали навистина истиот инвеститор на ЖРК Вардар СЦБТ прави машка екипа ???
слушнав нешто и слободни играчи барале за во втора лига ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom