Промашени трансфери

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.402
Поени од реакции
21.981
Беил-Тотенхем..Дечкото игра зверски,но не им носи среќа на Тотенхем,кога играл тој овааа сезона немаат победа..(Нз дали играше со Хал)
Хахахах, кој пост човече! :cuc:
Која спротивност пред 4 години и сега! Тогаш со Бејл не можат да победат, сега без Бејл се подпросечна екипа. :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.096
Поени од реакции
10.840
веројатно никој до сега го нема кажано дечково од кого многу се очекуваше, за кого се лупнаа прилично убави пари, некој кој до ден денес според мене не е на некое ниво, можеби ке го бидне у некоја просечна екипа али не и во Реал ... Карим Бензема
можеби го проколнале од Јунајтед, памтам они сакаа да го земат :sneaky:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Кога сум го напишал јас ова јас? :O
Каков човек сум бил тогаш јас еј, 50 милиони евра + Ето за Ибрахимович и не сум сакал да прифатат :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.206
Поени од реакции
4.943
Уште сега ќе пишам. Нејмар во Барселона. Нема дечково да се снајде во Европа поготово во натпреварите во ЛШ.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Уште сега ќе пишам. Нејмар во Барселона. Нема дечково да се снајде во Европа поготово во натпреварите во ЛШ.
Ова го гледам како обид за ако случајно испадне вака да можеш да се чаламиш со цитирање на постот.

Се согласувам дека е преценет играч како и пола од новата генерација бразилци што доаѓаат накај Европа ама си има и тој квалитети што може да ги доразвие и да биде добар играч.

Плус доаѓа на скоро 22 години и е далеку посозреан од бразилчињата што искачаат од таму на 17/18 години и големи се шансите да се пронајде себеси у Барселона ама треба да очекува дека нема да биде тој главната звезда.
Да беше сеуште Пеп таму тогаш ќе бев посигурен ама останува да видиме
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Изгледале 3 утакмици на Нејмар и одма сите експерти станаа.
32 утакмици, 20 гола за Бразил. Ако нешто не ви е јасно, прочитајте ја пак статистиката. Плус не е класичен напаѓач, туку лево крило. И да, знам дека се на пријателски утакмици и ОИ во Лондон, ама зошто некој друг од Бразил не дава толку голови на истите?

Јас исто немам гледано повеќе од 5 утакмици негови, затоа немам никакво мислење за него. Од друга страна убеден сум дека ќе успее во Барселона, затоа што ептен ретки се Бразилците кои биле фејл во Барса. Последниот кој беше фејл мислам беше Рочембак пред 10 години :icon_mrgr:

Е да, во случај да почне да доминира, потоа следуваат муабети како шпанската лига е лесна, лесно е да се игра со Чави, Меси и Иниеста,...јасно е како ден :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.206
Поени од реакции
4.943
Има време ќе видиме колку е добар. Времето ке покаже дали ќе биде добар или не но сепак мое мислење дека нема да снајде зошто многу различни се бразилската и некоја од европската лига. Тешко дека ќе поминат тие негови дриблања и потези во Европа. Најдбро ќе видиме на СП во Бразил колку дечкото е добар и зрел зошто таму на виделина искачат вистинските фудбалери.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.166
Поени од реакции
84.871
Нејмар ако се снајде некаде тоа е Барса. А реално во натпревари против големи екипи ќе биде изгубен и на форумов ќе се појавуваат слики "А где је Нејмар" на секоја страна.
Во Шпанија може на екипи како Гранада да им дава голови па таа статистика малце да залаже дека трансферот бил успешен.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.628
Поени од реакции
52.496
Ќе се снајде во Шпанија Нејмар. Ќе беше лошо доколку пред 2 години дојдеше во Челзи кога имаше интерес и блиску беше до трансфер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom