Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
504
Поени од реакции
207
Сакам да купам iphone 4 кодиран на странска мрежа мислам дека е купен од чешка. Ако му ставам x-sim ќе може ли да го користам на наша мрежа и дали кога ќе му дадам update ќе може да го активирам бидејќе за да се активира телефонот потребна е картичка од мрежата на која е кодиран.
Ви бралодарам однапред
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Сакам да купам iphone 4 кодиран на странска мрежа мислам дека е купен од чешка. Ако му ставам x-sim ќе може ли да го користам на наша мрежа и дали кога ќе му дадам update ќе може да го активирам бидејќе за да се активира телефонот потребна е картичка од мрежата на која е кодиран.
Ви бралодарам однапред

Не, не може ајфон 4 со хсим, само ајфон 4с и ајфон 5.

За ајфон 4 може само фактори анлок, а за тоа ќе си платиш малце повеќе. Ако сакаш инфо за точна цена, пиши на кој оператор е заклучан.
 
Член од
28 јули 2012
Мислења
106
Поени од реакции
62
Значи се работи за ајфон 3г. После пад на плочки телефонот беше свртен кон земјата кога го завртев телефонот и од тогаш наваму целиот екран ми е сив а се појавуваат и некои линии темно сиви. Решение за ова ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи се работи за ајфон 3г. После пад на плочки телефонот беше свртен кон земјата кога го завртев телефонот и од тогаш наваму целиот екран ми е сив а се појавуваат и некои линии темно сиви. Решение за ова ?

Нов дисплеј кој ќе биде иста цена колку твојот iPhone 3G.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Значи се работи за ајфон 3г. После пад на плочки телефонот беше свртен кон земјата кога го завртев телефонот и од тогаш наваму целиот екран ми е сив а се појавуваат и некои линии темно сиви. Решение за ова ?
В канта друже џабе ти е . А и башка 3г е. Не вреди,земиси нов.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Moze da se smeni display, ne e preskapo, taka da se uste se ispalti poveke otkolku da se frli.

Kontakt po PP.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Значи вака :) Пред 2 месеца земав iPhone 5 од Т-Мобиле и имам уште 10 месеци гаранција, па сакам да му направам Jailbreak. Некои ми кажаа дека може да ми направат проблем заради нарушување на авторските права или сл. Па барам совет од вас дали да му направам или не, а плус замолувам некој подетално да ми објасни за Jailbreak-от.
Дали откако ќе му направам Jailbreak ќе можам да правам апдејт на софтверот или не, исто така ми кажаа дека ќе го наполнам вируси и ќе почне да кочи од Jailbreak-от. Па ако има некој поискусен да ми објасни, благодарам однапред :icon_lol:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи вака :) Пред 2 месеца земав iPhone 5 од Т-Мобиле и имам уште 10 месеци гаранција, па сакам да му направам Jailbreak. Некои ми кажаа дека може да ми направат проблем заради нарушување на авторските права или сл. Па барам совет од вас дали да му направам или не, а плус замолувам некој подетално да ми објасни за Jailbreak-от.
Дали откако ќе му направам Jailbreak ќе можам да правам апдејт на софтверот или не, исто така ми кажаа дека ќе го наполнам вируси и ќе почне да кочи од Jailbreak-от. Па ако има некој поискусен да ми објасни, благодарам однапред :icon_lol:

Не постојат вируси
Не може да ти кочи
Можеш апдејт, само треба повеќе знаење од стандардно
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Џејлбрејк на 6.1.3 нема, односно има tethered
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Чим прашуваш, не.
Ама убаво го срочи ова, браво.
Сега да му направам Џеилбрејк или? што мислите.
Во право е Корунот, штом прашуваш и се мислиш/не знаеш за последици/подобности, уживај си во телефонот.

Јас мојот Н4 прво вадење од кутија му отклучив бутлоудер и го рутнав. Ама знам за што ми треба, и затоа го правам.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Чим прашуваш, не.
Ама убаво го срочи ова, браво.

Во право е Корунот, штом прашуваш и се мислиш/не знаеш за последици/подобности, уживај си во телефонот.

Јас мојот Н4 прво вадење од кутија му отклучив бутлоудер и го рутнав. Ама знам за што ми треба, и затоа го правам.
Во ред, сакав да му направам само заради добрите измени што ги има, како live wallpapers и слично, но во секој случај благодарам :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Значи вака :) Пред 2 месеца земав iPhone 5 од Т-Мобиле и имам уште 10 месеци гаранција, па сакам да му направам Jailbreak. Некои ми кажаа дека може да ми направат проблем заради нарушување на авторските права или сл. Па барам совет од вас дали да му направам или не, а плус замолувам некој подетално да ми објасни за Jailbreak-от.
Дали откако ќе му направам Jailbreak ќе можам да правам апдејт на софтверот или не, исто така ми кажаа дека ќе го наполнам вируси и ќе почне да кочи од Jailbreak-от. Па ако има некој поискусен да ми објасни, благодарам однапред :icon_lol:

Кака што го купи така остави го,не го чепкај.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Имам проблем со мојот iPod 3G. Секогаш кога пробам да го вклучам Сафари (или било која друга апликација која користи интернет како пример Youtube, iTunes...) програмот паѓа и автоматски се гаси, притоа не јавувајќи ништо само се исклучува. Инаку пдокажува дека е повржан со wireless мрежата без проблем. Пробав да го исклучам и вклучам но повторно истото го прави. Некој совет? :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom