Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Балотели отвори Твитер акаунт - тек сеа ќе излагаат глупости оттаму :pos:

Монтоливо денеска го почнал тренингот со тимот, најверојатно ќе е спремен за Сиена.

И уопште не ми се свиѓа притисокот кој се ствара околу Алегри, а со тоа и околу тимот, пред најбитната утакмица оваа сезона. Имам чувство као поголем да е сега притисокот околу него, отколку на почетокот кога имаше слаби резултати. Сите провоцираат со изјави, почна Монтела кој ми се одмили као тренер поради тој ванаби Мурињо синдром, продолжуваат и други со тоа како Фиорентина заслужувала појше од Милан да игра во ЛШ, Алегри ќе си одел, више бил договорен со Рома и слично. Синоќа чак излезе и демек изјава на Берлускони кој потврдил дека Алегри ќе оди во Рома.. После ја оценија као неточна, демек не рекол тоа, ама небитно.. Напната атмосфера се ствара околу тимот пред ова битно последно коло и не ми се свиѓа тоа.
Нека си оди Алегри, нека остане, што сакаат нека му праат, ама нека не зборат отсега и нека ја релаксираат малце атмосферата. Од понеделник натаму слободно, нека го бркаат, нека му продолуваат договор, што сакаат нека му праат.
Ако вистина Берлускони не го сака, тогаш и нема поента да останува затоа што притисокот врз него секогаш ќе биде голем, а тоа не се добри услови за работа.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.742
Поени од реакции
11.623
Замена за Алегри Сидорф или Гатузо :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.943
Поени од реакции
13.961
И уопште не ми се свиѓа притисокот кој се ствара околу Алегри, а со тоа и околу тимот, пред најбитната утакмица оваа сезона. Имам чувство као поголем да е сега притисокот околу него, отколку на почетокот кога имаше слаби резултати. Сите провоцираат со изјави, почна Монтела кој ми се одмили као тренер поради тој ванаби Мурињо синдром, продолжуваат и други со тоа како Фиорентина заслужувала појше од Милан да игра во ЛШ, Алегри ќе си одел, више бил договорен со Рома и слично. Синоќа чак излезе и демек изјава на Берлускони кој потврдил дека Алегри ќе оди во Рома.. После ја оценија као неточна, демек не рекол тоа, ама небитно.. Напната атмосфера се ствара околу тимот пред ова битно последно коло и не ми се свиѓа тоа.
Нека си оди Алегри, нека остане, што сакаат нека му праат, ама нека не зборат отсега и нека ја релаксираат малце атмосферата. Од понеделник натаму слободно, нека го бркаат, нека му продолуваат договор, што сакаат нека му праат.
Ако вистина Берлускони не го сака, тогаш и нема поента да останува затоа што притисокот врз него секогаш ќе биде голем, а тоа не се добри услови за работа.
Само има еден пролем, квалификации за ЛШ. Нов тренер, нов начин на работа, запознавање со фудбалери, ќе го бара тимот по неговиот мерак, но ќе се бара и себе, посебно ако дојде некој без големо искуство.

Јас пред некоја недела напишав да се донесе некој што ќе има најголема доверба кај Берлускони, за да не се замараме постојано со вакви глупости, кој што изјавил, што мислел и слично. Нека биде и Сидорф, ако тоа го сака Берлускони, но не е добро некој да се учи на Милан, посебно прв тест да му бидат квалификации за ЛШ, а големи шанси има да се падне некој незгоден противник.
 
C

Castiel

Гостин
Занемарате тоа што изјавил Берлускони за тоа дека Алегри ќе иде во рома...сите знаеме колку се вистинити изјавите на Берло... а голема глупост ќе е да си оди Алегри...многу ќе се уназади Милан...и па ќе е потребно време новиот тренер да се вклопи...да ги запознае играчите ко што требе...да вметне авторитет...да смени формација и тактика при што ќе треба све да се мења кај сите младински категории при што ќе се уништи секој напредок што се има кај младите играчи...
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
ја сум за да се задржи алеги оти гатузо ако дојде тој ке биде распашена банда сидорф нема искуство едино да се донесе тренер кој ке преферира игра со многу трчање и пресинг како баерн и дортмунд что играт моментално али со абате и со фламини и амброзини тоа тешко немат техника ич ке ни требат бекови што знаат да играт и дефанзива и офанзива
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.098
Поени од реакции
694
Каков притисок му се праи на Милан тоа е чудо невидено, на Милан , на играчите , на самиот Алегри, ја не памтам кога во Милан имал кавки во тренинг а ова недела Алегри-Робино и Јепес -Амброзини ако киксне Милан против Сиена јас нема да се чудам а верувајте не дека сум песимист но нешто ми кажува дека нема да победиме во недала .
Дали цела Италиа сака Фиоре да иде понатаму , самиот тим на Фиорентина праи притисок , ние сме во тесно верувајте
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Сигурно се зафркава некој... Ова не смее да биде вистина!!! :facepalm:
па некоја шпекулација е прочитав на фб
--- надополнето: 17 мај 2013 во 17:22 ---
Каков притисок му се праи на Милан тоа е чудо невидено, на Милан , на играчите , на самиот Алегри, ја не памтам кога во Милан имал кавки во тренинг а ова недела Алегри-Робино и Јепес -Амброзини ако киксне Милан против Сиена јас нема да се чудам а верувајте не дека сум песимист но нешто ми кажува дека нема да победиме во недала .
Дали цела Италиа сака Фиоре да иде понатаму , самиот тим на Фиорентина праи притисок , ние сме во тесно верувајте
тепаме у недела 10000% зар веруваш дека галијани ке дозволе да не играме лига на шампиони а робињо ств се глупира објавив статија од спортски игра самба на тренинг додека другите тренират мора да се има десциплина
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Доколку немозат да го земат Strootman,ако Галијани го чита форумов нека го земат Marco van Ginkel,игра во Vitesse,го нарекуваат новиот Strootman,сезонава има 8гола и 10асистенции,има 20 години,и мозе да се земе за евтини пари.Неговата вреднос е некаде околу 6 милиони.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Стротман незнам дали игра без мотивација но баш завршницава ги гледав цели натрпевари на ПСВ со Ајакс и во КУП Финалето дечкото беше дебакл тежок на најважните утакмици..не викам дека не е добар но ако бараат многу пари за него ПСВ поарно да се земат други играчи (ако веќе не им е договорен)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.943
Поени од реакции
13.961
Доколку немозат да го земат Strootman,ако Галијани го чита форумов нека го земат Marco van Ginkel,игра во Vitesse,го нарекуваат новиот Strootman,сезонава има 8гола и 10асистенции,има 20 години,и мозе да се земе за евтини пари.Неговата вреднос е некаде околу 6 милиони.
Го пратат и овој...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Ајде, ајде ова се чека одличен играч тој и огбона да дојде и скудетото наше е догодина.

Бонера е дрво невидено, дај нека не се брука и тој и нас нека не не брука. МРШ од тимов црепу еден.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.906
Секој си има свои желби и свои евалуации околу ЕВЕНТУАЛНИ трансфери. Да не заборавиме, секоја година имаме миљон шпекулации за Фабрегаси,мистер иксови, за враќање на месијата од кралскиот клуб, за подмладен милан, за да на крај завршиме со(позитивни/негативни) изненадувања од типот на напуштање на легенди, или пак продажба на најјаките играчи и нивна НЕадекватна замена, или пак доведување на ибрахимович,робињо и балотели у никаков период(крај на трансфер рок)... Така да со вакви газди све е можно, могуќе е продажба на ел шарави/боатенг/балотели/де шиљо/монтоливо и било кој друг кога би било понудена добра цифра од страна на арапски буљаши у некоја вештачка творевина. а истите да бидат заменети со лоди,герман денис,матри или пак бориело(на пример). Исто така можно е доведување на некој сосема трети (Квалитетни!) играчи у 5 за дванаес у август кој ќе ја направат разликата и ќе ни донесат скудето или нешто повеќе.
Но, она што ДЕФИНИТИВНО МУ ТРЕБА НА МИЛАН се нови (КВАЛИТЕТНИ или барем поквалитетни играчи од сегашниве на следниве позиции) :
1. Обавезно некој покреативен играч позади напаѓачите(или пак крилен играч со креативни предиспозиции)
2. Еден(уште боље и двајца) ПРИЛИЧНО ПОКВАЛИТЕТНИ ЦЕНТРАЛНИ ДЕФАНЗИВЦИ ОД СЕГАШНИВЕ.
3. Еден лев бек (ова веќе од пензионирањето на малдини ни е фалична позиција, а мислам дека ќе го задржиме констант и ќе има КОНСТАНТНО пљуење по него нареднава сезона, бидејќи е тип на играч кој неможе да игра јако повеќе од една(ајде нека се и две сезони) - за ова неможе никој да ме убеди дека не е така, значи миљон посто ќе фејлне наредната година играчов.
4. Десно крило/ или дополнително засилување на средината
5. А како огромно(и одлично) освежување би ни дошло истерувањето на Бонера,Јепес,Ночерино,Антонини,Амелија,Мунтари,Амброзини,Робињо, и повременото пуштање на талентирани млади играчи на нивно место, макар биле и дрва. Факт е дека овие погорниве играчи СЕ ШУНД, и да не е милан нема кај да играат, пошто веќе секој (поголем) европски клуб стана сериозен и никој неќе вакви бубашваби у тим.
Ја би сакал милан да напраи неколку(пошто сите е преамбициозно) од погорниве чекори за да се дигне малце клубот на секое поле. А до кој степен ќе биде тоа исполнето останува да се види.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom