T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Abe,ili onie vrabotenite vo t-mobile se glupi ili majka mi ne znaela da im objasni kako saka da zeme telefon
Znaci telefonot e za mene,ama poso ovaa nedela sum do gusa so rabota,ja prativ nejze da mi go zeme telefonot na smetka.im kazala na koja tarifa saka da go zeme i deka e nov korisnik,a vrabotenata i rekla deka trebalo da dade 9 iljadarki za telefonot i 6 posledni plateni smetki,dodeka na sajtot nivni stoi sosem nesto treto.

za ovoj telefon se raboti,tarifata e relax surf m+

http://t-mobile.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=13150&tabid=1&tn=Relax M&ti=493&eg=002;102;110&et=168;199;221;173;171;177;175&ust=1&buy=false


ubavo pisuva na sajtot za NOV KORISNIK sto e i kako e,e sea ako utnale na sajtot (sto ne mi se veruva) neka se ubijat.

Па 8990 е телефонот на релакс сурф м+ де.

1543 денари на 6 рати.

Ако разбрав правилно мислам дека тука ти е забуната, ако не опроштавај.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па 8990 е телефонот на релакс сурф м+ де.

1543 денари на 6 рати.

Ако разбрав правилно мислам дека тука ти е забуната, ако не опроштавај.
Простено чедо,пишав во претходниот пост дека и кажале колку пари,ама и побарале и последни 6 платени смеки.Мајка ми им кажала дека е нов корисник и дека прв пат склучува договор со нив,дека ја сака таа и таа тарифа.А вработените треба да и ги кажат опциите кои и се за да го земе телефонот,а не да ја мафтаат низ цел салон и да и кажуваат приказни без логика.
Мање битно,утре ќе отидам и ќе го земам телефонот,на сајтот им пишува дека може да го земе и НОВ КОРИСНИК на 6 рати (1543 денари) плус сметката (800 денари).
Само чудно ми е што и побарале 6 последни платени сметки,какви неписмени створења работат низ сите мобилни салони,да се чудиш.
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Простено чедо,пишав во претходниот пост дека и кажале колку пари,ама и побарале и последни 6 платени смеки.Мајка ми им кажала дека е нов корисник и дека прв пат склучува договор со нив,дека ја сака таа и таа тарифа.А вработените треба да и ги кажат опциите кои и се за да го земе телефонот,а не да ја мафтаат низ цел салон и да и кажуваат приказни без логика.
Мање битно,утре ќе отидам и ќе го земам телефонот,на сајтот им пишува дека може да го земе и НОВ КОРИСНИК на 6 рати (1543 денари) плус сметката (800 денари).
Само чудно ми е што и побарале 6 последни платени сметки,какви неписмени створења работат низ сите мобилни салони,да се чудиш.

Тоа нов корисник се однесува на нова линија на постојан корисник, инаку неможе нов корисник да земе телефон на рати. Бар неможеше до пред 2 месеци јас кога зимав телефон
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Тоа нов корисник се однесува на нова линија на постојан корисник, инаку неможе нов корисник да земе телефон на рати. Бар неможеше до пред 2 месеци јас кога зимав телефон
Жити се ? :eek:
Многу глупаво од нивна страна ако е така како што викаш...
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660

"Неограничените" и 100те минути кон други мрежи, ги користат двајцата корисници од тарифата или само носителот ?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.292
Поени од реакции
5.260

"Неограничените" и 100те минути кон други мрежи, ги користат двајцата корисници од тарифата или само носителот ?
И двајцата корисници ги користат овие 100 мин.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Простено чедо,пишав во претходниот пост дека и кажале колку пари,ама и побарале и последни 6 платени смеки.Мајка ми им кажала дека е нов корисник и дека прв пат склучува договор со нив,дека ја сака таа и таа тарифа.А вработените треба да и ги кажат опциите кои и се за да го земе телефонот,а не да ја мафтаат низ цел салон и да и кажуваат приказни без логика.
Мање битно,утре ќе отидам и ќе го земам телефонот,на сајтот им пишува дека може да го земе и НОВ КОРИСНИК на 6 рати (1543 денари) плус сметката (800 денари).
Само чудно ми е што и побарале 6 последни платени сметки,какви неписмени створења работат низ сите мобилни салони,да се чудиш.
Нема да ти го дадат на рати...
Малку ги побркале тие во салонот работите...да појаснам....(истиот случај и јас го имав)....
Опцијата за земање телефон на рати за нов корисник се активира по 6 месеци од склучувањето на првиот договор,под услов сите тековни сметки редовно да се плаќани....
По 6 месеци ќе имаш можност да земиш телефон на рати....
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Нема да ти го дадат на рати...
Малку ги побркале тие во салонот работите...да појаснам....(истиот случај и јас го имав)....
Опцијата за земање телефон на рати за нов корисник се активира по 6 месеци од склучувањето на првиот договор,под услов сите тековни сметки редовно да се плаќани....
По 6 месеци ќе имаш можност да земиш телефон на рати....
Ако склучам денес договор (нов корисник) и земам телефон на постпејд, по колку време ке можам да земам друг телефон? Дали може по 6 месеци?

Бидејки не можам да земам на рати сега, сакам да земам послаб телефон сега а по 6 месеци да купам појак на рати.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
143
Ако склучам денес договор (нов корисник) и земам телефон на постпејд, по колку време ке можам да земам друг телефон? Дали може по 6 месеци?

Бидејки не можам да земам на рати сега, сакам да земам послаб телефон сега а по 6 месеци да купам појак на рати.
Може ако земеш нов број, на истиот нема да можеш зошто таму веќе си земал.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Може ако земеш нов број, на истиот нема да можеш зошто таму веќе си земал.


Sent from my iPad using Tapatalk
Тогаш ке мора 2 претплати да давам така? Значи пред 2 години не даваат нов телефон?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Тогаш ке мора 2 претплати да давам така? Значи пред 2 години не даваат нов телефон?
Aко денес склучиш договор и на договорот земиш телефон, на истиот договор по 18 месеци ќе мојш да земиш уште еден телефон доколку го продолжиш договорот.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Дали самсунг галакси 4 можи да биди земен од тмобиле, без договор т.е. само телефон. Видов дека пиши на нивната страна и цена само за уред, али со овие никогаш не се знај.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали самсунг галакси 4 можи да биди земен од тмобиле, без договор т.е. само телефон. Видов дека пиши на нивната страна и цена само за уред, али со овие никогаш не се знај.
Сигурно може де.
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Што е со овие новиве тарифи плеј со малку интернет? Не гледам која е предноста на плеј медиум во споредба со релакс сурф м на пример. Плеј има плус макс тв 20 саати ама што ке ти е?

Дали има некоја опција да се додаде плус интернет на овај плеј медиум пакет? Моментално не гледам подобра опција од релакс сурф м за интернет, само телефоните доста ги поскапеа за оваа тарифа...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.666
Поени од реакции
21.096
која случка вчера :D седам на компјутер , мобилниот пред мене и одеднаш гледам екранот свети . Викам празна батеријава да го ставам на полнење кога гледам врти на број од друг оператор кој воопшто го немам ни во именик ни во листа на луѓе на кој сум вртел или ми вртеле. Телефонот беше на 20-30 см од мене , теоретски шанси нема случајно да сум го допрел а мобилниов си врти непознат број . Ај сега иди и разбери што се случува со мобилнава мрежа !!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom