Македонска фудбалска репрезентација

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Ako ne se lazam ovoj pat nemase kletite Albanci I slicno? Super, ako bilo taka. Ne znam, posto be bev na stadion (ama zapranks bidam na haysel hehe) pa zatoa ne znam so sigurnost.
Ibraimi najdobar. Mi se dopaga, steta deckoto nema igrano vo vardar (kako sakiri) inaku do sea ke imase status na legenda. Iako I sega e...
Site dobro izigraa, utakmicata mozese da zavrsi so sekakov rezultat. Ona sto me raduva, e sto pri negativa vo duel so edna belgija (belgija spored mene tera do cetvrtfinale min na svetsko) ima nadez, ruzikuvame, napagame I toa lici na nesto. Ko ke mi tekne na sto licelo toa vo minatoto...
Potrebna e edna naturalizacija vo rep. ama jak igrac. Ne e potrebno, tuku neophodno. Ni treba drskost vo sredina, drskost sto nas fudbaler nema da ja ima vo 1000 god.

Prenosot. Wow. Kakva mizerija. Mi se placese. So respect kon romskata zaednica - cigani sme bile, cigani ke ostaneme.

Himnata. Wow. Wow. Wow.............................. Wow.
Zosto ? :(

Stadionot. Dokaz deka 34k za Skopje e pregolem zalak. Bez da naveduvam koj e krivec, ffm..ili koj I da e.
Stadion bez atletska pateka so 20k ke bese prav pogodok. Iako sum skopjanec, zimi se ne zasluzuvame.

Ok. Nazad na fudbalski temi. Teska grupa, I pokraj toa vo najdobro svetlo do sea vo celina. Thanks to Cede. Prav covek na pravo mesto.
Sudija peder. Eve zosto: 1 od 3 bi svirnale takov penal za belgija. On svirna. 4 od 5 bi svirnale penal za mirko, on mu dade zolt za gluma. Crven za grmuskata za laktot. Ni zolt.

Se na se, nema sto da gi napagame. Izigraa dobar fudbal.
Se nadevam ke pruzat ista utakmica I u gosti. Ako ne ima gol vo teren da im vlezam :)
Нема врска....седеа дома луѓето чекаа Бранко да не помини затоа немаше публика :coffee:
Не сериозно, веројатно не ни очекувале победа. И со Ирска се наполни па стап. Исто и со Хрватска - вака ќе биди така ќе биди дојде Хрватска и се посравме. Не им се фрлаат веќе пари на луѓето изгледа. Јбг има и глорихатери мора да е така. Али ако продолжат вака да играат мислам дека ќе почни да се полни стадионот
--- надополнето: 23 март 2013 во 02:19 ---
Можеби е спомнато но не сум во тек.Но зошто Попов не играше вечерва?
Скарани се со Чеде нешто. Не бил дисциплиниран Попов
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Можеби е спомнато но не сум во тек.Но зошто Попов не играше вечерва?
Долго време не си во тек ти изгледа :)
Непрофесионално однесување од страна на Попов и Ристиќ и кавга со Чедо мислам дека беше причината.
--- надополнето: 23 март 2013 во 02:29 ---
Ја слушам сега Тамара шо пееше. Од кога ја изменија химната или ова кокошката била на тешки дроги ?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Абе не ја тупите сеа,за играта на нашите и за борбеноста сум задоволен како никоаш до сеа.Е сеа тоа што не знаемо гол да дадемо тоа е друга приказна.Јахович ала Ристич,дрво и тоа неделкано,празен гол не моеше да погоди прошлата утакмица,па што останало за ова:facepalm:.Според мене најслаби поединци кај нас беа,Лазевски и Тричко.Овја првиот зел да гради топка:facepalm:,и стварно јако ја загради еј,алал да му е:гомце:.Другиов неам коментар,од 20 паса дали 1,2 погоди,додека он се натегне дал да додаде или да шутне,замина возот.А за тоа што беше полупразен стадионот сами смо си криви,едноставно картете за некого беа скупи,посебно за ониа што не са од Ск,а и разберите бе,денеска митинзи ова она,знаете како е:D.И стварно смо сељаци бе,ама сите комплет,ајде она уефа мафија,до негде беше оправдано.гневот за судењето беше голем.Ама коа викна спикеров ајде сите македонија македонија,цел стадион Уааа,и следува уефа мафија.Па на кого викате уаа бе глупаци едни,доаѓа ко сами себе си да си викамо:tapp:.Тоа е тоа ја од играта сум задоволен,ама од резултатов никако.Џабе ни е играта коа не можемо гол да дадемо,додека не научимо да си ѓи користимо шансете ќе си губимо.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.078
Поени од реакции
25.486
Не сериозно, веројатно не ни очекувале победа. И со Ирска се наполни па стап. Исто и со Хрватска - вака ќе биди така ќе биди дојде Хрватска и се посравме. Не им се фрлаат веќе пари на луѓето изгледа. Јбг има и глорихатери мора да е така. Али ако продолжат вака да играат мислам дека ќе почни да се полни стадионот
Тогаш со Ирска не беше фул стадионот, натпреварот се играше ден пред избори мислам, сега пак не беше фул исто така пред избори.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.302
Поени од реакции
36.732
Аце Трајковски го става у 82, а оној Мирко Ивановски у 60-70...кога влезе он умре надежта у мене дека имаме некакви шанси. А кога влезе на терен шишката на Дарко ака Припор Тасевски, ме докрајчи...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.766
Ни фали некој убиствен шпиц. Шпиц како Ибра. А овие што ги имаме моментално се како Торес.Само лево и десно,дриблање а никогаш не шутираат таму каде што треба.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Тогаш со Ирска не беше фул стадионот, натпреварот се играше ден пред избори мислам, сега пак не беше фул исто така пред избори.
Како бе не беше?
Немој сега изборите да се криви :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.078
Поени од реакции
25.486
Аце Трајковски го става у 82, а оној Мирко Ивановски у 60-70...кога влезе он умре надежта у мене дека имаме некакви шанси. А кога влезе на терен шишката на Дарко ака Припор Тасевски, ме докрајчи...
Многу добро одигра Мирко дури ме изненади пријатно.
--- надополнето: 23 март 2013 во 02:41 ---
Како бе не беше?
Немој сега изборите да се криви :D
Не беше бе.

Не велам изборите дека се криви, но пак има барем малку влијание, секогаш пред избори сите што студираат во Скопје од цела Македонија имаат бесплатен превоз до дома така да скоро сите си одат. Еве и денес имале бесплатен превоз. Сепак не може да се каже дека тоа е причината за стадионот што не беше фул.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Не се полни стадионот поради релативно високите цени на карта.
Не се полни стадионот поради тоа што знаеш пред да отидеш на стадион како ќе заврши.
Не се полни стадионот поради тоа што знаеш и кога водиме дека на крај на утакмица ќе пцуеш судии, мафии, федерации.
Не се полни стадионот поради тоа што нејќат да отидат сите да гледаат странски ѕведи по цена на пораз.
Не се полни стадионот поради тоа што имавме период од 2 години што ги добивме само андора и азербеџан.
Не се полни стадионот поради тоа што не се научени луѓево да одат на фудбалски натпревари.

Со Чеде оваа слика почнува да се губи.
Овие квалификации играме фудбал, за разлика од порано.

Сите утакмици ги изигравме на ниво, можда неаме резултат, ама имаме игра.
Имаме победи со Србија и пријателски со Словенија и Данска.

Губиме на правење грешки, и немање среќа.
Според мене не бевме надиграни во ниедна утакмица, онака како што порано се случување.. една Ирска да ни начука 2 гола за 15 минути, и да не се замара после..

Она што гледачот го бара за да иде на стадион, е прикажување на резултат и неизвесни утакмици.
Неизвесни, возбудливи утакмици добивме. Се надевам резултатот сам по себе ќе си дојде во наредниот период.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Единствен сум што мисли дека Тричко изигра добро, да не речем супер? Гледам многу се жалат на него, незнам зошто. Незнам што очекуете од него...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.078
Поени од реакции
25.486
Единствен сум што мисли дека Тричко изигра добро, да не речем супер? Гледам многу се жалат на него, незнам зошто. Незнам што очекуете од него...
Читај убаво бе :D
И јас пишав дека Тричко и Новески беа најдобри, после и Мирко откако влезе во игра :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.766
Агим беше најдобар според мене.

Имаме потенцијал ама без некоја стабилна одбрана или супер напаѓач цело време ќе тапкаме во место.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Читај убаво бе :D
И јас пишав дека Тричко и Новески беа најдобри, после и Мирко откако влезе во игра :)
Ме мрзеше све да читам, ама гледам скоро свите викаа дека Тричко изиграл слабо. Баш напротив, според мене беше еден од најдобрите.
И криво ми е што се збори лошо за него, дај тие што викате дека играл лошо изгледајте ја уште еднаш утакмицава, не туку кењајте :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Единствен сум што мисли дека Тричко изигра добро, да не речем супер? Гледам многу се жалат на него, незнам зошто. Незнам што очекуете од него...
Па од прилика да мисли појче,усра едно 6,7 акције сигурно,едноставно не знае кога треба да шутне,кога да додаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom