Work and travel USA

Член од
8 март 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Aj ve molam da mi kazete dali nekoj bil da raboti vo niagara i iskustvo?Mi treba vase iskustvo ve molam
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Некој со искуство од Edgartown, Martha's Vineyard, Massachusetts? Тешко за втора работа, а? :D
 
Член од
23 јули 2012
Мислења
93
Поени од реакции
89
Искуства за работа во National park , во кое место најлесно може да се најде ваква работа, има ли шанси за втора работа ? :)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Аплициравме со еден другар преку Наром за програмава и бев на job fair уште на 03.02 ова година. На job fair имаше двајца работодавци кои нудеа работа, но не бевме заинтересирани за тие понуди, и после тоа разговаравме со претставници од interexchange на кои им кажавме за какви работи сме заинтересирани и тн, па ни рекоа дека ќе не известат на е-mail штом ни најдат работа. Но еве веќе еден месец нема стигнато ништо на маил ...Се јавивме во агенција ни рекоа дека веќе сме во нивниот систем и дека наскоро треба да ни пратат понуда...Дали да чекаме да ни пратат понуди ..или сами да почнеме да бараме работа ?
 
Член од
12 март 2011
Мислења
376
Поени од реакции
1.234
Дали можи сега да се аплицира за УСА (или поминат е датумот за аплицирање) и што треба да се направи, да ме упати некој можи?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
Дали можи сега да се аплицира за УСА (или поминат е датумот за аплицирање) и што треба да се направи, да ме упати некој можи?
Тркни до некоја агенција што можеш побрзо и прашај, рокот за пријавување беше до 10 март, ама штом се работи за пари мислам дека може да направат отстапка за 2-3 дена.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Дали можи сега да се аплицира за УСА (или поминат е датумот за аплицирање) и што треба да се направи, да ме упати некој можи?
Во Коузон до денеска е аплицирањето, земи си 900 евра и оди во најблиската канцеларија.
 
C

cige

Гостин
Аплициравме со еден другар преку Наром за програмава и бев на job fair уште на 03.02 ова година. На job fair имаше двајца работодавци кои нудеа работа, но не бевме заинтересирани за тие понуди, и после тоа разговаравме со претставници од interexchange на кои им кажавме за какви работи сме заинтересирани и тн, па ни рекоа дека ќе не известат на е-mail штом ни најдат работа. Но еве веќе еден месец нема стигнато ништо на маил ...Се јавивме во агенција ни рекоа дека веќе сме во нивниот систем и дека наскоро треба да ни пратат понуда...Дали да чекаме да ни пратат понуди ..или сами да почнеме да бараме работа ?
Иди во Коузон одма ти наоѓаат работа.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
jas ke odam vo Ocean City i baram drustvo za letovo...
--- надополнето: 6 февруари 2013 во 23:38 ---

i jas ke odam ama sega za sega sam pa baram drustvo, preku koja agencija sakas da odis ti ?
I jas ke odam vo Ocean City i nemam drustvo :S imam izbereno rabota preku zip travel
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
Некој да не знае во која банка може да го сменам чекот за данокот од ланската година, и освен чекот и документ за идентификација дали ми треба и некој друг документ ? Фала однапред.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Некој да не знае во која банка може да го сменам чекот за данокот од ланската година, и освен чекот и документ за идентификација дали ми треба и некој друг документ ? Фала однапред.
Нели треба тоа преку агенцијата да средиш ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
Нели треба тоа преку агенцијата да средиш ?
Од агенцијата ми ја средија работата и ми го дадоа чекот, ми рекоа дека може да го носам во Америка па таму да го уновчам, ми рекоа дека може и тука во банките, ми ги кажаа Комерцијална, Охридска и уште некој, денес бев во Комерцијална и ми рекоа дека не работеле со тоа, во Охридска немав време да проверам... Затоа сакам да знам за сигурно во која банка може да ја завршам таа работа, да не одам да проверувам во сите..
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
Некој да не знае во која банка може да го сменам чекот за данокот од ланската година, и освен чекот и документ за идентификација дали ми треба и некој друг документ ? Фала однапред.
Во Тутунска може сигурно а претпоставувам и во другите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom