Трето полувреме

Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Пробав со тие чекори и програми ама некој програми не ми ги отвора како што треба и сл


Јас сакам двд да си остане со звукот како што е оригинален
Јас го направив истово и двдто си е функционално со додаден мкд превод, не знам зошто не ти успева тебе, биди поупорен ако толку ти значи да биде двд, а не двдрип.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Конечно успеав да го гледам филмот.Ми се допадна филмот, ама можеле на звукот малку да поработат, некако сите македонски филмови ја имаат таа болка.Глумците беа супер, освен манекенката.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Конечно успеав да го гледам филмот.Ми се допадна филмот, ама можеле на звукот малку да поработат, некако сите македонски филмови ја имаат таа болка.Глумците беа супер, освен манекенката.
Ама добра цицка држи на себе. :icon_lol:
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
По коментари што слушав за филмов мислев дека е некое филмиште ама еве ме сега од кога го изглеав доаѓам до закључок ТАПА Е. Од глумата ми се поврати,режијата камен а приказната не е ништо посебно .:гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце::гомце:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Го гледав филмов, ме трогна ептен. Навивав за дечките со истата страст како кога навивам за Барса. Немам зборови мора да го преспијам неколку дена филмов. Имам измешани емоции и среќен сум и гневен сум...........
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Фимлмов е ср..е, тапа е, тешки глупости........и уште еден куп вакви досадни коментари ќе се кажуваат.....Во ред е на некого да не му се допаѓа и има право да го каже тоа, ама погоре наведените изрази доаѓаат најверојатно од уште не зрели тинејџери кои освен да кцаат игри на компјутер друго не знаат, или па од луѓе кои гледаат турски филмови и имаат изгубено осет за вкус и за убаво......Филмот е светски...и по содржина и по режија и по драматургија и по глума..мал исклучок прави Катарина, која нема никаквадопирна точка со глумата....ама никој не се родил учен.........
П.С На кого нему се допаѓа филмот има алтернатива...нека му се диви на Боки13!!!
 
Член од
5 јануари 2013
Мислења
91
Поени од реакции
39
Пред некој ден го гледав и сум презадоволен ,филмот е одличен, добро склопена приказна и јас навистина ги сожалувам Бугарите кој го плукаат филмов ,нема ништо дискриминирачко и лажирано освен што се представени малку помеки од тоа какви биле кон Македонците.

Поздрав до екипата која го правела филмов и секоја чест ,се надевам дека ќе направат уште некој ваков филм.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
За сите бугари што трипаат дека приказнава е измислена клик. Башка и деновиве ја признаа инволвираноста во холокаустот. Така да чао тути.
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.430
Поени од реакции
575
Пред некој ден го гледав и сум презадоволен ,филмот е одличен, добро склопена приказна и јас навистина ги сожалувам Бугарите кој го плукаат филмов ,нема ништо дискриминирачко и лажирано освен што се представени малку помеки од тоа какви биле кон Македонците.

Поздрав до екипата која го правела филмов и секоја чест ,се надевам дека ќе направат уште некој ваков филм.
Тоа воопшто не е точно. Всушност ниту еден настан од филмот не се доближува дури и малку до вистината. Дури и фудбалските натпревари. Натпреварот кој е даден 2:1 и 0:3 после се игра во 1941 е прв круг, а не финале и е со Спортклуб Пловдив. Финални натпревари меѓу Макеодонија "Скопје" и "Левски" се играат во 1942 и резултатот е 2:0 за Левски и 1:0 за Левски. Има некакви непостоечки тимови како "Спартакус" и "Локомотив".

Додека е во составот на српската фудбалска федерација тимот не се вика "Македонија". Ова име е дадено за време на бугарската администрација. Србите не се дозволиле такво име на тим на има.

Илеш Шпиц не е спасен и ослободен од некаков местен туку од Иван Батембергски, не е испратен во Италианската зона, туку во Србиjа, откаде му дават документи и го пракат во Велика Британиjа. Подоцна Батембергски е убиен од "Народниот суд" - спасителот на Шпиц. Шпиц еврејска ѕвезда не е носел кога бил тренер, имал е специјално дозвола за тоа. Никогаш не бил пракан надвор стадионот.

Каде се германските офицери, пот чија контрола се врши депортациjата?
Зошто се вели дека депортациjата и во целост холокостот е идеја на Бугарите?
Зошто во кабинетот на бугарскиот офицер има портрет на Хитлер?
Таквите портрети немало во бугарски кабинети.

Оригиналниот "Гарванов" - полковник Васил Боjдев бил токму спротивното на она што се покажува со ликот на Гарванов.

Немало е никави убиени на Роми, како што се дадени.


Филмот е полн со лаги и манипулации и 1-2 документарни кадри. Само царицата Јоана спасила повеќе Евреи отколку сиот народ на Вардарско, заедно со Албанците.

Посочи ми еден "Бугарин" од филмот, кој е позитивен карактер. Толку ли мрази Бугарите Дарко Митревски дека барем еден добар Бугарин не стави во филмот? Еј така, за боја.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Го гледав прееска филмот...не сум нешто многу воодушевен, глумата потпросечна дури, приказната не доволно драматична, Катарина убава е што е убава ама за глумица тешко некако, единствен позитивен впечаток ми остави негативецот, Гарванов, секоја чест на актерот, е тоа треба еден актер да направи од својот лик а во случајот негативец, да го мразиш од дното на душата :)
--- надополнето: 10 март 2013 во 18:33 ---
Филмот е полн со лаги и манипулации и 1-2 документарни кадри. Само царицата Јоана спасила повеќе Евреи отколку сиот народ на Вардарско, заедно со Албанците.

Посочи ми еден "Бугарин" од филмот, кој е позитивен карактер. Толку ли мрази Бугарите Дарко Митревски дека барем еден добар Бугарин не стави во филмот? Еј така, за боја.
Другар затоа ова е филм а не е документарец или пак учебник по историја. Сценаристот и режисерот по свое убедување и своја насока го прават, не знам како ова не го сваќате.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Посочи ми еден "Бугарин" од филмот, кој е позитивен карактер.
Бугарин со позитивен карактер скоро е исто како да најдеш невина проститука!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.349
Поени од реакции
58.000
Посочи ми еден "Бугарин" од филмот, кој е позитивен карактер. Толку ли мрази Бугарите Дарко Митревски дека барем еден добар Бугарин не стави во филмот? Еј така, за боја.
Има тројца бе. Судиите :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom