Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Па пробвам да ги разбудам заспаните убавици, зато шо 20 и кусур години ојдоја у курац, а не сезонава. Изгубив секакво трпение веќе. Уште да чекам? Ако не превземиме ние нешто ќе дојдат Јунајтед ќе превземат за нас? Само се маваме со глата в ѕид и пак исто и пак исто!
E pa zlaten, odi i navivaj za Chelsea, ManU, Coty ili za Bayern M, za Real Madrid, barca, pa ako treba i Milan, Napoli ili Juventus.

Samo ne go drvikuri, ne mrsimudi i ne tapshlajchi.

Ti be si cekal dvajse godini titula.

Sho godini si be kafpe?

Ke krivopishlemish be.
Kako ni e nam, postarite malkucka, koi rastevme so Ian Rush, So Kevin Keegan? Koi pametime koga bevme strav i trepet?

Toj se umoril do cekanje.

I iskreno, roden si bil koga posleden pat LFC bese sampion u PL?

A?
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Што ќе преземеш ти, ај те молам кажи ми? И што треба ја да преземам, м? Да напраиме фан пејџ на фејсбук со Rodgers + FSG out и на секој форум да идеме да убедуваме членови да ни се придружат у каузата за лајкови да собираме, па од таквата петиција да допреме до "лоботомираните навивачи од Коп", да направат штрајк на Енфилд и конечно да донесеме шеици кои ќе го донесат Мурињо? Јак план брат, еднаков на "ставете лајк на сликава за да донирате цент за децата во Африка".

Ќе си чекаш, ако си македонче со едиствен пристап до било што поврзано со Ливерпул ти е интернетот, како и на сите нас, збори што сакаш, али џабе ти е све. Од Македонија ништо нема да смениш...
A шо ќе седиме и ќе чекаме? Ајде ќе чекаме, ама вие си прајте бајрам со умот, си играште фифа тука, купвате продавате, са шкртел, реина, хендерсон ќе го продавате, па гледате некој феноменална игра од која скоро секој натпревар ни е изгубен. Барем не си прајте бајрам со умот кога не отепаја од дупење 25 години а ние сме се полоши и полоши!

E pa zlaten, odi i navivaj za Chelsea, ManU, Coty ili za Bayern M, za Real Madrid, barca, pa ako treba i Milan, Napoli ili Juventus.

Samo ne go drvikuri, ne mrsimudi i ne tapshlajchi.

Ti be si cekal dvajse godini titula.

Sho godini si be kafpe?

Ke krivopishlemish be.
Kako ni e nam, postarite malkucka, koi rastevme so Ian Rush, So Kevin Keegan? Koi pametime koga bevme strav i trepet?

Toj se umoril do cekanje.

I iskreno, roden si bil koga posleden pat LFC bese sampion u PL?

A?
Типично за навивач на Ливерпул, навивај за курле за мадле.
Скоро 22 години сум, и како за информација не навивам од 2005 за Ливерпул, туку од многу порано кај 90 и некоја, можи уште во гаќите мочав. И не почнав да навивам туку сум роден со ливерпулското во мене и зато ме боли шо само си седиме и си ќутиме и ич кур не ги фаќа.
И не се прај некој мангуп, не си!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
A шо ќе седиме и ќе чекаме? Ајде ќе чекаме, ама вие си прајте бајрам со умот, си играште фифа тука, купвате продавате, са шкртел, реина, хендерсон ќе го продавате, па гледате некој феноменална игра од која скоро секој натпревар ни е изгубен. Барем не си прајте бајрам со умот кога не отепаја од дупење 25 години а ние сме се полоши и полоши!
Уште не сфаќам што ќе преземеш ти за тоа...?
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Уште не сфаќам што ќе преземеш ти за тоа...?
Па неможам сам да превземам кога си прајте бајрам со умот, и поселе ве дупеле од јунајте, еми ќе ве дупат. Порано неможевме титула да освојме, сега неможиме да победиме. Не е срамота?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A шо ќе седиме и ќе чекаме? Ајде ќе чекаме, ама вие си прајте бајрам со умот, си играште фифа тука, купвате продавате, са шкртел, реина, хендерсон ќе го продавате, па гледате некој феноменална игра од која скоро секој натпревар ни е изгубен. Барем не си прајте бајрам со умот кога не отепаја од дупење 25 години а ние сме се полоши и полоши!


Типично за навивач на Ливерпул, навивај за курле за мадле.
Скоро 22 години сум, и како за информација не навивам од 2005 за Ливерпул, туку од многу порано кај 90 и некоја, можи уште во гаќите мочав. И не почнав да навивам туку сум роден со ливерпулското во мене и зато ме боли шо само си седиме и си ќутиме и ич кур не ги фаќа.
И не се прај некој мангуп, не си!
Samo da ti kazam, 1980 godina navivam, a veke skolo trgnat bev. Pa... ne mi drvi.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па неможам сам да превземам кога си прајте бајрам со умот, и поселе ве дупеле од јунајте, еми ќе ве дупат. Порано неможевме титула да освојме, сега неможиме да победиме. Не е срамота?
Да пошто ја плачам коа manure-ец ме дупи. Не се срамам што сум фан на Ливерпул, ако некој се срами тогаш не е прав фан. Што и да се деси, ривал ќе те дупи коа губиш, исто ко ние нив, они нас, Милвал на Вест Хем, Реал на Барса и тн.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Па неможам сам да превземам кога си прајте бајрам со умот, и поселе ве дупеле од јунајте, еми ќе ве дупат. Порано неможевме титула да освојме, сега неможиме да победиме. Не е срамота?
Ti rekov, navivaj za Junajted.
AKo veke se sporeduvas.
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 19:22 ---
Да пошто ја плачам коа manure-ец ме дупи. Не се срамам што сум фан на Ливерпул, ако некој се срами тогаш не е прав фан. Што и да се деси, ривал ќе те дупи коа губиш, исто ко ние нив, они нас, Милвал на Вест Хем, Реал на Барса и тн.
Kazi mu Riki, kazi mu.

Prav Red e Red so crvno vo dusa. A ne kenkator
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Да пошто ја плачам коа manure-ец ме дупи. Не се срамам што сум фан на Ливерпул, ако некој се срами тогаш не е прав фан. Што и да се деси, ривал ќе те дупи коа губиш, исто ко ние нив, они нас, Милвал на Вест Хем, Реал на Барса и тн.
Јас мислам постои друга сорта на луѓе на кои му е убо да ги дупат, се надевам не си од нив?
Немаше да е проблем ако од секогаш бевме вакви никакви, тогаш како Евертон, Нјукасл итн... на повремен пласман во европа ќе се радувавме, вака еден шампион, еден великан, да пропаѓа и никој ништо да не превзема? Се гледа кој е прав навивач. Утре да непостој Ливерпул, малио прст нема да ве боли не нешто поќе!

Ti rekov, navivaj za Junajted.
AKo veke se sporeduvas.
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 19:22 ---

Kazi mu Riki, kazi mu.

Prav Red e Red so crvno vo dusa. A ne kenkator
Ќе ве видам налето ко ќе ги шутните Реина, Агер, Шкртел, Карагер, Суарез изгледа наредното лето, а и Џерард не ви чинеше до пред брзо(секако ќе оди пензија), ќе прајме тогаш муабет.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас мислам постои друга сорта на луѓе на кои му е убо да ги дупат, се надевам не си од нив?
Немаше да е проблем ако од секогаш бевме вакви никакви, тогаш како Евертон, Нјукасл итн... на повремен пласман во европа ќе се радувавме, вака еден шампион, еден великан, да пропаѓа и никој ништо да не превзема? Се гледа кој е прав навивач. Утре да непостој Ливерпул, малио прст нема да ве боли не нешто поќе!


Ќе ве видам налето ко ќе ги шутните Реина, Агер, Шкртел, Карагер, Суарез изгледа наредното лето, а и Џерард не ви чинеше до пред брзо(секако ќе оди пензија), ќе прајме тогаш муабет.
Reina i da leta, Skrtel pa i toj. Agger ne sum siguren. Cara sam si odi penzija, Suarez ne sum ic siguren deka ke si odi bilo koga, a Gerrard be?
Toj i da dava autogolovi ke bide kapiten i nase genie, legenda.

Taka sto ne kenkaj. Odi u drug fan klub ili bidi crven do smrt!
YNWA ne e pesnica za sekoj!!
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Reina i da leta, Skrtel pa i toj. Agger ne sum siguren. Cara sam si odi penzija, Suarez ne sum ic siguren deka ke si odi bilo koga, a Gerrard be?
Toj i da dava autogolovi ke bide kapiten i nase genie, legenda.

Taka sto ne kenkaj. Odi u drug fan klub ili bidi crven do smrt!
YNWA ne e pesnica za sekoj!!
Не се испонашвај без потреба не ти личи на годините! Не ми си ти ништо, па да ми кажваш кај да одам и шо да прам.
Мислиш дека Суарез ќе седи и ќе игра за 7мо место цела кариера? Џерард до некни го седнувавте на клупа, не ме терај да ги барам тие мислења.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dekio

Najdi moi takvi miskenja.
Ja radi vakvi ko tebe ne pisuvav na forum na fudbal.
Inaku, ne mi licelo. Sto znaes to sto mene mi lici?

Ha!

Uzivaj



Тика така :гомце: да јаде :ROFLMAO:
Ti ona, kao suptilno zvrcki ni maas a?
A be, ako ne sme odamna prvaci, ne znaci deka sme flops i glupaci :D

Ali, statistikata veli deka NAVISTINA fali napagjac za da ima seriozno koristenje sansi, u kombinacija so Luis. Deka tika taka, kur vo leva raka (za desnaci e kao drug da go canchla :)), igrame seriozno ubav fudbal so mnogu sansi. Samo i kutrion Suarez ne moze sFe sam. Toj dava goloi, ama na site onie drblizni i probivi vlece po dvatrojca, so top pas do striker ima gol. Uvek ima prazno, koga tookata e kaj nego, ama ako nema komu, mora sam i ne moze.

Jebiga.

Poleka, trpenie, so ovaa igra i uste nekolku igraci, izgradeni, ke bide ko u starite dobri vreminja.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Јас мислам постои друга сорта на луѓе на кои му е убо да ги дупат, се надевам не си од нив?
Немаше да е проблем ако од секогаш бевме вакви никакви, тогаш како Евертон, Нјукасл итн... на повремен пласман во европа ќе се радувавме, вака еден шампион, еден великан, да пропаѓа и никој ништо да не превзема? Се гледа кој е прав навивач. Утре да непостој Ливерпул, малио прст нема да ве боли не нешто поќе!


Ќе ве видам налето ко ќе ги шутните Реина, Агер, Шкртел, Карагер, Суарез изгледа наредното лето, а и Џерард не ви чинеше до пред брзо(секако ќе оди пензија), ќе прајме тогаш муабет.
Брат, ти не се вбројуваш во фановите на Ливерпул? Биди ти против Роџерс, против ФСЏ, ама демек ова значи, сега ги мразам сите не се вбројувам во фанови на Пул, а по некоја случајност по година-две да победуваме ќе викаш, im proud to be Liverpool fan, во ред е да не го подржуваш Роџерс ама не е во ред ова шо го напиша
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
We always WILL walk PROUD!!!

'cause we NEVER WALK ALONE!!!

P.S. Imav drugar, cudna sorta, naviva za Vicenza.
Mislam deka sea se treta liga.
Pak be, a ima nesto visak pari ide na utakmica da gi gleda.

TRETA LIGA U ITALIJA?!!

A ne, taka se saka klub.

Ili tatko ti za usi i na kloci da te rita od Belgrad do Skopje deka si kidnal do doma so drpnati pari od doma (so validen pasos i viza) deka si kidnal kako na granica za postar maloletnim za da ides na utakmica!

Kjuti, blisku, a tolku daleku da ti e Anglija!
A da imas i kaj da spies i kaj da jades i koj karta da ti kupi!!!

(koga tie isti se javuvaat da potvrdat deka ke te zemat od aerodrom, a tvoite da ne znaT)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom