Проценка на конфигурации и помош за купување

Член од
22 декември 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
ок, а дали вреди glaxy 9800 gt мислам дека ја има во анхоч, но зборот ми беше дали вреди да се купува за игри дали вреди за тие пари дали ќе може да ѓи кара игрите ОК со солиден FPS како например Crysis дали ќе може да ја тера Ок?
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
ок, а дали вреди glaxy 9800 gt мислам дека ја има во анхоч, но зборот ми беше дали вреди да се купува за игри дали вреди за тие пари дали ќе може да ѓи кара игрите ОК со солиден FPS како например Crysis дали ќе може да ја тера Ок?
abe sea za sekoj komponent ke ne prasuvas sto, kako, dali i neznam uste sto drugo.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Јас не „тролам“ по форумов туку само прашувам бидејќи во план ми е да купувам нов ПЦ или да го надографувам па затоа ве прашувам бидејќи не сакам да ѓи ЛУПНАМ парите на нешто што е чкарт затоа Вас ве прашувам.... а ако не знаете да дадете соодветен одговор тоа е ОК... ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД ЗА РАЗБИРАЊЕТО Поззз!

--- надополнето ---

abe sea za sekoj komponent ke ne prasuvas sto, kako, dali i neznam uste sto drugo.
ДОБРО БРЕ ЦАРЕ, А ЗОШО Е ОТВОРЕН ФОРУМОТ ПА ПРАШУЕМ БРЕ ЧОВЕК ШТО ИМА ЛОШО ВО ТОА АКО СУМ ТИ ДОСАДЕН НЕ МОРАШ НИ ДА ПИШУЕШ....уствари КОЈ ТЕ ТЕРА ;)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Јас не „тролам“ по форумов туку само прашувам бидејќи во план ми е да купувам нов ПЦ или да го надографувам па затоа ве прашувам бидејќи не сакам да ѓи ЛУПНАМ парите на нешто што е чкарт затоа Вас ве прашувам.... а ако не знаете да дадете соодветен одговор тоа е ОК... ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД ЗА РАЗБИРАЊЕТО Поззз!

--- надополнето ---



ДОБРО БРЕ ЦАРЕ, А ЗОШО Е ОТВОРЕН ФОРУМОТ ПА ПРАШУЕМ БРЕ ЧОВЕК ШТО ИМА ЛОШО ВО ТОА АКО СУМ ТИ ДОСАДЕН НЕ МОРАШ НИ ДА ПИШУЕШ....уствари КОЈ ТЕ ТЕРА ;)
Најпаметно е да пишеш што сакаш да играш нормално, без сецкања па така ќе добиеш конфигурација, а не за секој дел посебно да пишуеш.

Jovce 2 On sight
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Ок бидејќи е таква работава Ок ќе ви кажам: Ако може да ми предложите некоја конфигурација или компоненти со која може да се игра Crysis Без сецкање :salut:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ок бидејќи е таква работава Ок ќе ви кажам: Ако може да ми предложите некоја конфигурација или компоненти со која може да се игра Crysis Без сецкање :salut:
Athlon X2 3800+
1.5GB DDR2
7600GT
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
^7600GT e оверкил за крајсис..друри и на најголеми резолуции на повеке монитори. лично би ти ја препорачал nvidia mx440.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Најпаметно е да пишеш што сакаш да играш нормално, без сецкања па така ќе добиеш конфигурација, а не за секој дел посебно да пишуеш.

Jovce 2 On sight
Зошто го споредвиш и ме мешаш мене.Ако сум тролал на форумов сум тролал порано,сега не.И ако мислиш за тоа дека пишам овде дека сакам тие и тие делови да ги земам и на крај или ке земам нешто трето или пак не земам грешка си.Последниов пат тоа што го пишав за нова плоча Biostar , амд процесор и 2гб ддр3рам не го направив бидеќи ми се расипа графичката од гром и требаше да дадам повеке пари за тие делови.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
Вие се зезате со мене???!!! Crysis на 7600 GT??!!! NOOooo WAY.... ЈАс имам 7300 GT Ја тера на LOW ама е како ТРАКТОР...... :D, но некоја по јака како што е 9800 гт, во тој РАНГ што ќе ја тера на високи ефекти без сецкање тоа го барам и затоа прашувам за компоненти и конфигурации затоа за да не направам грешка при купувањето на нов ПЦ или компоненти.... Затоа Ви се обраќам Вам..... ЗА ПОМОШ :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Вие се зезате со мене???!!! Crysis на 7600 GT??!!! NOOooo WAY.... ЈАс имам 7300 GT Ја тера на LOW ама е како ТРАКТОР...... :D, но некоја по јака како што е 9800 гт, во тој РАНГ што ќе ја тера на високи ефекти без сецкање тоа го барам и затоа прашувам за компоненти и конфигурации затоа за да не направам грешка при купувањето на нов ПЦ или компоненти.... Затоа Ви се обраќам Вам..... ЗА ПОМОШ :)
Епа ако нејќеш да се зезаме со тебе, прво вети (али озбилно) дека нема после да тролаш пак откако ќе ти пишеме конфигурација.
Бива така? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom