Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Абе сите се зазборевте за Анелка, а заборавивме да спомнеме дека младото дете со кое сме потпишале (Матеус) е всушност синот на Бебето :vozbud: Еве Читајте

Бебето е познатиот бразилски играч кој еден гол прослави со „држење на бебе“, а истиот бил посветен на неговиот син, кој сега со само 18. години веќе е нов член на торинскиот тим Јувентус.
Матеус е синот на познатиот бразилец Бебето, е нов играч на „старата дама“. Матеус во Торино пристигнува од Фламенго, клуб во кој израсна, а со Јуве ќе потпише петгодишен договор.
Како што тоа денес го прават Пике или Меси со своите синови, бидејќи откако беа родени, набргу сите дознаа за нив. Така беше и со детето на Бебето на Мундијалот во 1994. година кога голот против Холнадија го прослави „лулајќи бебе“, со соиграчите, тоа беше прослава за синот Матеус.
„Се трудам да не се мешам во кариерата на мојот син. Јувентус го следеше подолго време. Повеќе посакував да остане во Фламенго и да биде поблизу до мене“, изјави Бебето


И веќе погодивте, ќе дојде бесплатно кај нас...Респект Марота.... РЕСПЕКТ :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
Се слозувам со тебе освен со ова што го викаш дека е преголем ризик.Нема ништо ризик ако се донесе Фалкоа и Кавани...сите знаеме какви играчи се....
нема гаранција дека нема да скршат нога по еден месец или да се фрлат на славата и парите
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
нема гаранција дека нема да скршат нога по еден месец или да се фрлат на славата и парите
За тоа дека нема да скршат нога по еден месец нема гаранција за никого не само за нив...а за тоа дека ке се фрлат на слава и парите не верувам дека мозе да се деси...мислам дека моментално во јуве со оваа управа но и со Конте на чело не се дозволува такво нешто
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Се слозувам со тебе освен со ова што го викаш дека е преголем ризик.Нема ништо ризик ако се донесе Фалкоа и Кавани...сите знаеме какви играчи се....
--- надополнето: 26 јануари 2013 во 17:25 ---


Да ама тогаш беше Алесио Секо...сега е мадафака Марота :D
да :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
a na upit žali li ipak zbog svih trofeja koje je mogao dobiti kao član Barcelone, kao i činjenicu da je mogao nastupati u momčadi koju mnogi nazivaju najboljom svih vremena, popularni Gigi je rekao:

- Pa, prvo bih se načekao da krenemo pobjeđivati. Ako se ne varam Barcelona je počela pobjeđivati tek 2006. godine. Znači da bih pet godina čekao :pos::pos::pos::pos:
Која легенда е човекот!:cuc:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Kваљарела не е повреден ... Конте не го става во игра .. Чим ни во купот немаше место за него, значи не сметаме веќе на неговите услуги ..
Во купот беше суспендиран. 3 меча за црвениот во финалето со наполитанките лани.
--- надополнето: 26 јануари 2013 во 19:34 ---
Овај службеникот премногу кинески ми изгледа за да речам дека стигнал
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
12.883
FT Lazio-Chievo 0-1

Ajdeeeeeeeee sea pobedaaaaaa +8..... :)
Добро бе друже уште се замараш колку бода бегате?Па од месечината се гледа дека сте шампиони оваа година!Јас ли да ти кажувам мајку му ?:D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Во купот беше суспендиран. 3 меча за црвениот во финалето со наполитанките лани.
--- надополнето: 26 јануари 2013 во 19:34 ---

Овај службеникот премногу кинески ми изгледа за да речам дека стигнал

Да бе и ја приметив откако ја постирав...после тоа нели излезе слика од твитер пред да се качи во авион...:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Поумрен натпревар не сум гледал, оноа "напаѓачине" си го ладат на терен, Кваљарела не се виде, Вучко не ни мрдна. Погба слабо денеска, Де Чеље Man Of The Match :cuc::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom