Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
голој : Матри и Погба :)

:vozbud:

Браво, браво (y)



Испадна лесна победа, а таква и не очекував. Сакав победа и очекував да биде мала, преку сила со два гола разлика, но не и лесна. Ама ова е :vozbud:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Добро е сега, но да не летаме напред. Треба да помине некое време да се средиме целосно... Кај Погба многу ми се допаѓа желбата која ја има за игра и неговата борбеност. Полека треба да одиме чекор по чекор и ќе си дојдат работите на свое место и без играчите кои недостигаат.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Ubedlivata pobeda ja pokri sivata igra od pocetokot na 2 poluvreme koe go pocnavme nezainteresirano. Sreka sto denes go imavme raspolozeniot Pogba pa uspea da se zataska katastrofalnata igra na Gio i Vucko. MAROTA MORA DA KUPI NAPAGAC!!!
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
38
Каква лесна победа, воопшто не очекував олку лесно да е, али затоа го имаме Погба, да ни приредува пријатни изненадувања. Како и да е, важна победа, утре и наполи да киксне, па да се одделиме уште 2 поени на врвот, +5 од вториот.
И како само се чуствува отсуството на Пирло - над 30 погрешни додавања вечерва:D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Каква лесна победа, воопшто не очекував олку лесно да е, али затоа го имаме Погба, да ни приредува пријатни изненадувања. Како и да е, важна победа, утре и наполи да киксне, па да се одделиме уште 2 поени на врвот, +5 од вториот.
И како само се чуствува отсуството на Пирло - над 30 погрешни додавања вечерва:D
Во тој погледа да, ама во целовкупната игра на средината не се осети ама баш ич неговото отсуство :D
 
A

apidrone

Гостин
Абе као се вика оној младичон со цвикери што им кажува на тие шо влагаат ко замена што да праат (бар тоа сум приметил дека праи)? Го нема на сајтот у менаџмент тимот..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.168
Поени од реакции
85.625
Незнам дали сте забележале, но кога Погба ги заменува Маркизио или Видал потешко се снаоѓа на таа позиција, можеби затоа што бара премногу трчање и доаѓа до побрз замор на играчот, додека пак кога го заменува Пирло, едноставно царува со средината, како да има повеќе слобода во играта... :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Нека му е среќен роденденот и на Пелусо :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Antonio Conte praised his second string Juventus side after a 4-0 demolition job on Udinese. “We always had the situation in hand.”
Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Giorgio Chiellini, Fabio Quagliarella, Simone Pepe and Nicklas Bendtner missed out, but Paul Pogba scored a fantastic brace.
“Even if we were playing with many ‘reserve’ players, very few people noticed thanks to the fine performances of those who stepped in,” said the Coach.
“The lads are working seriously despite the many absentees. We have a concept of a team and are not a group of individuals. We gave away five points in the last two games, but it went well tonight and we always had the situation in hand.”
Conte was asked whether Pogba reminded him of a young Frank Rijkaard.
“They do have similar characteristics, but Paul needs to grow up to become one of the best players in the world in his role.”
Napoli closed the gap on leaders Juventus after their two-point penalty in the betting scandal was quashed on appeal along with six-month bans for Paolo Cannavaro and Gianluca Grava.
“It was the right thing to do, but perhaps it would’ve been right not to suspend me too.”
Кога ќе видам сеа,Конте фактички го изеде највеќе од сите попознати фаци што се спомнуваа во скандалов.Па кога ќе ми текне како беа апсени Маури,Кришито...а ниеден од нив не беше суспендиран :facepalm: .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.168
Поени од реакции
85.625
Кога ќе видам сеа,Конте фактички го изеде највеќе од сите попознати фаци што се спомнуваа во скандалов.Па кога ќе ми текне како беа апсени Маури,Кришито...а ниеден од нив не беше суспендиран :facepalm: .
Јас незнам зошто ја одржуваше казната до декември, кога неговите адвокати докажаа дека немал допирна точка со местењето во Сиена.

Инаку вчера сите одиграа маестрално. Буфон не го видов цел натпревар, Касерес првпат гледам да одигра убаво во неприродна позиција за него, Бонучи и Барзаљи стандардно мува не поминува кај нив Де Чеље станува се подобар со секој изигран натпревар, единствено нешто што му е проблем на човекот е што неможе во напад добро да изигра, ама тоа е, типот е класичен SB играч а не WB. Џакерини докажува дека може да се смета на него во отсуство на Видал или Маркизио, Погба... немам зборови за него :drk:, Видал има пад во формата ама очекувам во следните 2-3 натпревари да го врати неговиот претпознатлив стил на игра, Вучко синоќа слабо одигра иако постигна гол, конечно дочекав да го видам оној стариот Матри кој си ги користи шансите, макар било и на еден меч. Најмногу мерак ми направи кога Конте на полувреме го извади Џовинко себичњакот кој упропасти 2-3 чисти шанси за гол. Ова е доказ дека Конте не ебава никој кога станува збор за неговиот клуб, ако игра некој лошо одма го вади, и никој не смее да му приговори.
Се на се синоќа одиграа 10/10 :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јас незнам зошто ја одржуваше казната до декември, кога неговите адвокати докажаа дека немал допирна точка со местењето во Сиена.

Инаку вчера сите одиграа маестрално. Буфон не го видов цел натпревар, Касерес првпат гледам да одигра убаво во неприродна позиција за него, Бонучи и Барзаљи стандардно мува не поминува кај нив Де Чеље станува се подобар со секој изигран натпревар, единствено нешто што му е проблем на човекот е што неможе во напад добро да изигра, ама тоа е, типот е класичен SB играч а не WB. Џакерини докажува дека може да се смета на него во отсуство на Видал или Маркизио, Погба... немам зборови за него :drk:, Видал има пад во формата ама очекувам во следните 2-3 натпревари да го врати неговиот претпознатлив стил на игра, Вучко синоќа слабо одигра иако постигна гол, конечно дочекав да го видам оној стариот Матри кој си ги користи шансите, макар било и на еден меч. Најмногу мерак ми направи кога Конте на полувреме го извади Џовинко себичњакот кој упропасти 2-3 чисти шанси за гол. Ова е доказ дека Конте не ебава никој кога станува збор за неговиот клуб, ако игра некој лошо одма го вади, и никој не смее да му приговори.
Се на се синоќа одиграа 10/10 :)
Казната на крај остана под претпоставка дека немало шанси да незнај за мешталката! жими мунтари, не зборам поќе за ова.

Касерес неколку меча ги изигра на ниво, ама она вчера беше екстра. Оние голови кои ги примивме од кај него немаше да ги спаси ни киелини, повеќе беа среќна околност за напаѓачите отколку кривица на Касерес.

Барза има мал пад ама не премногу, од друга страна еволуцијата на Бонучи е ненормална. Незнам дали го забележвате ама типот растура со координација пред се, со осет за сечење топки и капак со делењето на толки и кросовите. Можеби касно почна да се експонира после мизерниот старт, ама за мене сеуште е еден од кандидатите за најјако засилување што го донел Марота (и покрај високата цена).

Де Чеље е ок, ама да не се лажиме не е за во Јуве (крај на муабетот за него).

Погба. после неколкуте мизерни настапи вчера и покрај головите изигра супер. Има квалитет ама најмногу ме интересира како ќе се покажи со константност.
Вучко изигра рутински. Се гледа дека игра паметно и не прај глупави грешки, а кога прави балканец е па знај да изипровизира и да се снајди, се на се игра паметено.
На играч како Матри му требаат минути да влези во форма. Него најмногу не му одговара целото она вртење на играчи, ама па од друга страна најнекомпатибилен е со стилот на игра кој го имаме.

Џовинко. не видов дали имаше друга причина освен воспитна мерка за промената, ама се мислев дека Матри ќе влези место Свирко кој беше индиспониран и се потповреди на крај од првво полувреме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom