Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ако почнеш корења да им бараш, ќе видиш дека уствари еден газда е на се, или компанија.:D
Јасно ми е тоа,али смешна ми е информацијава,као божем Дрогба како амбасадор на Jeep во Кина,ќе дојде да игра во Јуве за канта сирење :D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Јасно ми е тоа,али смешна ми е информацијава,као божем Дрогба како амбасадор на Jeep во Кина,ќе дојде да игра во Јуве за канта сирење :D
Муабетот е дека Гуангзу Аутомобил (така некако се вика) е спонзор на тимот кај што игра Дрогба и демек Jeep се договориле со нив околу Дрогба....абе тешки глупости и шпекулации ...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Јас мислам дека може на Исла да му дадеме шанса но на левата страна, бидејќи без Лихштајнер не смееме да си дозволиме да играме. Природна замена за Пирло немаме. Ниту Погба, ниту Мароне не ми се допаѓаат на местото на Пирло пред одбраната. Мене лично ми се допадна кога игравме со Челзи нагости, тие кога му играа фластер на Пирло и Видал ја презеде неговата улога. Може Конте да се обиде со средина Џакерини-Видал-Погба...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Незнам зошто не го проба Исла како играч за врска.Лани беше одличен во дресот на Удинезе на таа позиција.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Мора да победиме утре , е какви утакмици имаме послеееееееее :oops:

А и Удине е во добра форма последните утакмици супер резултати има !
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.631
Никад нема да им простам на Ањели и Марота што го шитнаа Дел Пиеро... Идиоти, Бендтнер го земаа, а продадоа златен играч :(

Патем, денес Погба или Џакерини даваат гол
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.118
Поени од реакции
6.770
тимовите и нивните одбрани во австралија и италија се два различни поими,како само летаат австралијанците,додека во италија имаше ќотек да јади само да не стигни до позиција зашут........движењата се гледа дека не се како порано,алекс веќе си ги има годините.....

одличен потег од него што замина во таа лига,на тој континент....можеби да не беше фукушима ќе ја одбереше јапонија како многу други ѕвезди.....којзнае....
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Ги гледам головите на Дел Пиеро овие четири сега што ги даде и нај искрено ми се плаче..
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Кој што сака нека каже,али и со неговите 38 години ќе беше попродуктивен од цел наш напад,посебно од Матри,Бентнер и Кваљарела.Вакви играчи се чуваат во тимот се додека сами не решат да се пензионираат,односно додека нема да можат со еден потег да решаваат мечеви.

Сега читам дека и Тоти сакал да игра до 40 години,а верувам дека и Рома ќе му ја исполни желбата,може нема да игра со оваа минутажа,но секогаш ќе биде тука да им помогне од клупата.Вакви играчи,вакви десетки тешко дека ќе има Италија во скоро време.Тоа се играчи од старата гарда,кои злато вредат.Не за џабе Фергусон во Манчестер(кој има далеку поголем избор на квалитетни играчи во тимот,во споредба со Јуве),сеуште ги чува еден Сколс и Гигс.
Кажав и минатата година,ова е втора грешка на раководството на Јуве,по онаа кога решија да го продадат Трезеге и тоа во сезоната под водство на Дел Нери,кога Јуве го имаше најочајниот напад.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Мароне ако игра дава гол денес :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom