Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Go home you're drunk... :icon_lol:

Љоренте се договори со Јувентус

Глупото е тоа што ќе пристигне во Јуни, но ај ќе истераме без него некако овие 5 месеци. Изгледа Марота си ја научи лекцијата да не чека 5 до 12, како што испадна со Бендтнер ситуацијата. Ама важно за zero пари си го земавме. Се надевам дека ќе се снајде во нашиот клуб (y)
хахахаха to much vodka ain't good thing :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.164
Поени од реакции
25.810
Гвардиола трча по Видал !
Не секирај се, сега со сите играчи ќе не поврзуваат. Имаме доволно играчи на таа позиција така да не верувам дека ќе пробаме да ви го земеме.

Туку кажете ми можен стартен состав за утре, ве имам 1 на јако ливче, па покрај Маркизио и Киелини има ли и друг што нема да игра?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.169
Поени од реакции
85.631
Не секирај се, сега со сите играчи ќе не поврзуваат. Имаме доволно играчи на таа позиција така да не верувам дека ќе пробаме да ви го земеме.

Туку кажете ми можен стартен состав за утре, ве имам 1 на јако ливче, па покрај Маркизио и Киелини има ли и друг што нема да игра?
Маркизио би требало да игра
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Маркизио нема да игра, Видал ке игра изгледа и Пирло ке игра имаа малчеки истегнување и грчеви ништо друго

ЕДИТ :

Пиро ако има снег ке одмара во тој случај ке излезиме со Маркизио - Мароне - Видал или со Погба- Мароне- Видал
 
F

FuckYouAll

Гостин
Маркизио нема да игра, Видал ке игра изгледа и Пирло ке игра имаа малчеки истегнување и грчеви ништо друго

ЕДИТ :

Пиро ако има снег ке одмара во тој случај ке излезиме со Маркизио - Мароне - Видал или со Погба- Мароне- Видал
http://www.tuttosport.com/live/SerieA/probabili-formazioni-459694.html
--- надополнето: 18 јануари 2013 во 17:17 ---
Јас би ја ебел ,а вие ?
Фацата ако не ви се свиѓа ,кесе на главата хахахаа

Прегледај го приврзокот 56555
I tata bi sine:свиркам:
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Утре нема да играат Маркисио,Пирло и Кваљарела...не се повикани...
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Markizio,Pirlo i Kvaljarela voopsto ne se ni povikani za utre.

Sky: Juventus could use Jeep to get Drogba on a free. Fiat will be manufacturing Jeep models in China & Drogba could be the ambassador.
:pos: Jeep i Fiat stignaa da ni dogovaraat igraci :ROFLMAO:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
1 Buffon
4 Caceres
6 Pogba
9 Vucinic
11 De Ceglie
12 Giovinco
13 Peluso
15 Barzagli
19 Bonucci
20 Padoin
23 Vidal
24 Giaccherini
26 Lichtsteiner
30 Storari
32 Matri
33 Isla
34 Rubinho
35 Beltrame
36 Rugani
37 Schiavone
38 Pol Garcia
39 Marrone
40 Kabashi

Удине е во форма , а имаат добар напад Ди Натале - Муриел . Ние пред се во средината имаме многу проблеми , ако ќе успее Видал да игра ќе биде супер . ЛОШО ЛОШО !!!
Прв повик и за албанскиот талент Елвис Кабаши - дефанзивец , 18 години , од Емполи во летото го земавме за 1.8 милион евра . (y)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Во средина играт, не одбрана, иначе многу добар е.(y)
Да , во право си , игра во средина , моја грешка . Јас сум го гледал со Албанија У 19 , борбен играч , али има време , ако продолжи вака ќе успее многу :)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
нека одмори Пирло де,ете му шанса на Погба да се истакни.За Маркизио и очекувано беше настрана најавите добар бил ваков бил таков бил. Нека одмара сега,поарно поспремен за во февруар. Мене најпоќе ме плаши играта на Артуро последниве утакмици,изгубен е на теренот нигде го нема. И можи треба пак да се форсира Исла овие утакмици, да си ја пронајди формата. Ако успеј да се уигра многу добиваме. Исто според мене поќе минутажа заслужува и Касерес барем во ваков крпен тим
 

Kajgana Shop

На врв Bottom