Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ХИСТЕРИЈА
Комета и вонземјани и’ се доближуваат на Земјата




Кометата Еленин откриена од руски астрономи провоцира масовна хистерија на Интернет.

Блогери и новинари шират гласини за огромни вселенски бродови, кои се кријат зад оваа комета, како и за тоа дека таа комета и таинствената планета Нибури, со нивното приближување до Земјата ќе предизвикаат глобална катастрофа, пишува бугарски “Днес“, пренесува НетПрес. Аргентинското издание на “Контексто“, соопштило дека зад кометата Еленин летаат вселенски бродови, и во октомври кога кометата треба да и’ се доближи на Земјата, ќе се случи првиот контакт со вонземски цивилизации.

Овие информации се добиени од кинески астрономи, а НАСА ги крие како најголема тајна.

Според пресметките, на 16 октомври 2011 година, кометата Еленин ќе и’ се доближи на Земјата на минимално растојание од 34,9 милиони километри (0,23 астрономски единици).

Кометата е откриена на 10 декември 2010 година на слики добиени од страна на руската автоматизирана опсерваторија во Ново Мексико- САД. Следниот ден овие податоци се потврдени од руски и украински астрономи, а еден ден подоцна добиена и потврда од американски и јапонски научници.



а каде отприлика ќе падне незнаеа да кажат!? бидејќи и јас сакам да го видам тој контакт со вонземјани.:vozbud:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ХИСТЕРИЈА
Комета и вонземјани и’ се доближуваат на Земјата




Кометата Еленин откриена од руски астрономи провоцира масовна хистерија на Интернет.

Блогери и новинари шират гласини за огромни вселенски бродови, кои се кријат зад оваа комета, како и за тоа дека таа комета и таинствената планета Нибури, со нивното приближување до Земјата ќе предизвикаат глобална катастрофа, пишува бугарски “Днес“, пренесува НетПрес. Аргентинското издание на “Контексто“, соопштило дека зад кометата Еленин летаат вселенски бродови, и во октомври кога кометата треба да и’ се доближи на Земјата, ќе се случи првиот контакт со вонземски цивилизации.

Овие информации се добиени од кинески астрономи, а НАСА ги крие како најголема тајна.

Според пресметките, на 16 октомври 2011 година, кометата Еленин ќе и’ се доближи на Земјата на минимално растојание од 34,9 милиони километри (0,23 астрономски единици).

Кометата е откриена на 10 декември 2010 година на слики добиени од страна на руската автоматизирана опсерваторија во Ново Мексико- САД. Следниот ден овие податоци се потврдени од руски и украински астрономи, а еден ден подоцна добиена и потврда од американски и јапонски научници.



а каде отприлика ќе падне незнаеа да кажат!? бидејќи и јас сакам да го видам тој контакт со вонземјани.:vozbud:
чудно како дознале дека пристигнуваат вонземјани?? Зарем предвидел некој ПРОРОК/ПРОРОЧИЦА?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
чудно како дознале дека пристигнуваат вонземјани?? Зарем предвидел некој ПРОРОК/ПРОРОЧИЦА?
Зар не научи досега?секогаш од кога се случувал некој настан излегуваат и објавуваат пророчица Клеопатра или Рајна или која и да е го предвидела тоа.
Ватевер и ова не ми се верува,уствари секоја година ни се доближува комета ама ништо не се случува.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
ХИСТЕРИЈА
Комета и вонземјани и’ се доближуваат на Земјата




Кометата Еленин откриена од руски астрономи провоцира масовна хистерија на Интернет.

Блогери и новинари шират гласини за огромни вселенски бродови, кои се кријат зад оваа комета, како и за тоа дека таа комета и таинствената планета Нибури, со нивното приближување до Земјата ќе предизвикаат глобална катастрофа, пишува бугарски “Днес“, пренесува НетПрес. Аргентинското издание на “Контексто“, соопштило дека зад кометата Еленин летаат вселенски бродови, и во октомври кога кометата треба да и’ се доближи на Земјата, ќе се случи првиот контакт со вонземски цивилизации.

Овие информации се добиени од кинески астрономи, а НАСА ги крие како најголема тајна.

Според пресметките, на 16 октомври 2011 година, кометата Еленин ќе и’ се доближи на Земјата на минимално растојание од 34,9 милиони километри (0,23 астрономски единици).

Кометата е откриена на 10 декември 2010 година на слики добиени од страна на руската автоматизирана опсерваторија во Ново Мексико- САД. Следниот ден овие податоци се потврдени од руски и украински астрономи, а еден ден подоцна добиена и потврда од американски и јапонски научници.



а каде отприлика ќе падне незнаеа да кажат!? бидејќи и јас сакам да го видам тој контакт со вонземјани.:vozbud:
Јееее доаѓа Јахве со неговата ’’слава’’ !!!11

Линкче да наведеше од напишаното?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
да почекаме да се случи... па да почнат да го полнат форумов дека и баба ванѓа го предвидела ова :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Член од
25 мај 2011
Мислења
321
Поени од реакции
52
http://peshakoff.com


Многу убав сајт. И филм - бугарски, но е убав.

http://p2pbg.com/index.php?page=torrents&search=Serious+for+UFO&category=0&active=1


(малку надолу дајте на сајтот и ќе го видите)

Ова е видео за вториот дел, која наскоро ќе биде бесплатна на Интернет. Јас сум ви дал линк до првиот дел, која е бесплатна. Пријатно гледање.


 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
За вонземјани дали не посетиле нас не сум сигурен, но дека постојат сигурен сум. Бидејќи при толку многу сончеви системи, преголеми се шансите да постојат и други форми на живот освен нас.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
За вонземјани дали не посетиле нас не сум сигурен, но дека постојат сигурен сум. Бидејќи при толку многу сончеви системи, преголеми се шансите да постојат и други форми на живот освен нас.
го делам твоето мислење :) само глупав човек би помислил дека сме сами во целиот универзум :)
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
го делам твоето мислење :) само глупав човек би помислил дека сме сами во целиот универзум :)
Точно, можеби и нема со наше ниво на технологија(што не ми се верува) ама сепак има.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
го делам твоето мислење :) само глупав човек би помислил дека сме сами во целиот универзум :)
И јас се сложувам со тебе, нема шанси од толку многу познати и непознати планети, само оваа да е населена.
 

TheFrisb

(Астроном)
Член од
5 јуни 2011
Мислења
246
Поени од реакции
80
Еве едно кратко објаснување за вонземскиот живот измислено од мене!

Вонземскиот живот се дефинира како живот кој не потекнува од Земјата.Можеби, ако постојат вонземјаните не посетиле неколку пати.Докази за вонземски живот сега за сега нема но јас верувам во вонземјани и би се надевал дека во скоро време ќе се потврди вонземскиот живот.
--- надополнето: Jun 6, 2011 6:49 PM ---
Иначе јас сум се посветил на науката и така ќе продолжам!
--- надополнето: Jun 6, 2011 7:10 PM ---
За вонземјани дали не посетиле нас не сум сигурен, но дека постојат сигурен сум. Бидејќи при толку многу сончеви системи, преголеми се шансите да постојат и други форми на живот освен нас.
Се согласувам со тебе.И секогаш кога една ѕвезда ќе умре и ќе испука се создаваат нови планети и галаксии.Така невозможно е да сме сами!
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Пред некоја вечер од прозорот забележав нешто што свети и се движи на небото...чудно ми беше тоа што ако е авион ќе има некаков звук..ова немаше ни да шушне..исто така не ни трепкаше што е случај со авионите..не е првпат инаку да видам вакво нешто што не викам дека се некакви вонземјани..ако имате видено нешто слично кажете..позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom