Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.182
Поени од реакции
4.821
Хммм...имало заедничка американско-советска програма аполо-сојуз во екот на студената војна...1975...!?
http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_soyuz

Something was stinking and it wasn`t Breznev or Ford`s underwear...
Да, имаше нешто околу тоа дека имале заедничка мисија САД и Русија во врска со наводниот вселенски брод на Месечината.

Вселенска или да речам Месечева археологија?! :vozbud:

--- надополнето ---

Интересното е тоа што се смета (наводно) дека оставениот вселенски брод на Месечината е огромен...



Може да биде виден од астроном аматер со малку појак телескоп.
Нешто за тоа?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Да, имаше нешто околу тоа дека имале заедничка мисија САД и Русија во врска со наводниот вселенски брод на Месечината.

Вселенска или да речам Месечева археологија?! :vozbud:

--- надополнето ---

Интересното е тоа што се смета (наводно) дека оставениот вселенски брод на Месечината е огромен...



Може да биде виден од астроном аматер со малку појак телескоп.
Нешто за тоа?
Ах...:vozbud:...i`d like to see this object...:vozbud:

Големината ако е правилен размерот прикажан на сликата е...неверојатна...
Само што не ми делува вонземјанско ништо околу оваа ситуација...
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Имаше интересна емисија вчера, на National Geographic за светлата над Феникс во 1997... Уште поинтересно е што самите научници на крај не демантираа дека се работело за НЛО :).
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Имаше интересна емисија вчера, на National Geographic за светлата над Феникс во 1997... Уште поинтересно е што самите научници на крај не демантираа дека се работело за НЛО :).
Па штом незнаеле што се тие светла тогаш нормално дека се НЛО! Многумина овој назив веднаш го поврзуваат со вонземјани иако нема врска! НЛО значи Неидентификуван Летечки Објект, што значи се што има облик, што лета и што небило идентификувано автоматски спаѓа под овој назив - НЛО!
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Па штом незнаеле што се тие светла тогаш нормално дека се НЛО! Многумина овој назив веднаш го поврзуваат со вонземјани иако нема врска! НЛО значи Неидентификуван Летечки Објект, што значи се што има облик, што лета и што небило идентификувано автоматски спаѓа под овој назив - НЛО!
Фала ти што ми кажа стручњаку не сум знаел дека НЛО значи Неиндентификуван Летечки Објект :tapp:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Фала ти што ми кажа стручњаку не сум знаел дека НЛО значи Неиндентификуван Летечки Објект :tapp:
Епа тогаш што се чудиш што и самите научници не демантирале дека се работи за НЛО?
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Епа тогаш што се чудиш што и самите научници не демантирале дека се работи за НЛО?
Значи не демантираа дека има можност да се работи за нешто што не е од оваа планета., Ја го кажав само тоа , ти ми збориш што значи НЛО.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Значи не демантираа дека има можност да се работи за нешто што не е од оваа планета., Ја го кажав само тоа , ти ми збориш што значи НЛО.
Ти неспомна ништо за друга планета! Еве што кажа:
... Уште поинтересно е што самите научници на крај не демантираа дека се работело за НЛО :).
Не велиш научниците не демантираа дека било од друга планета, туку не демантираа дека се работи за НЛО! Затоа нагласив дека поимот НЛО не значи дека објектот автоматски е вонземен т.е од друга планета, туку едноставно не бил идентификуван што е.
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Интересно Ја мислам Дека постојат многу НЛО а Биле видени во текот на 2 светска Војна Или се направени од Швабите или Дело на Совезниците
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Дечки, пред неполн час видов нешто на небото,додека го шетав кучето, немам појма што е. Ај мала помош...
Значи летечки објект,брзината константна,нешто побрзо од патнички авион,се движеше праволиниски,леташе прилично ниско,патнички авион помина испод него,многу близу до чудниот објект.. но најчудно ми беше светлината која ја емитираше,значи тешко ми е да опишам со зборови, Зрачеше комбинација од Портокалово Жолто Црвена светлина,и буквално беше целото летало обвиено во светлина,како да гледам во оган...ај да се освежам,ке пробам да го опишам подетално...овде каде што живеам,патнички авиони има по 15 во секој момент на небото,така да знам што е авион што не. Ова дефинитивно не беше патнички авион,хеликоптер,или нешто што се гледа често.....

Да дополнам, светлината исто тала беше непрекината,константна цело време зрачеше....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom