Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Од денес сум (горд?) сопственик на ПауерЏим реквизитот од топ-шоп , кој исклучиво го зедов за да можам да ги работам грбните и по дома. Ме интересира , доколку некој го има (или поседува слична направа) , да ми каже дали е сосема безбеден и издржлив за употреба , бидејќи кога зедов да го тестирам имаше непријатен звук на крцкање кој ме загрижи. Година и пол се бавам со теретана и знам како се изведуваат вежбите и не и го висам со цела тежина на справата без врска , но како и да е би требало да ме издржи потполно (тврдат дека максимум тежина која справата ја издржува е 113 кг. , јас имам 90).
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Гледам во Гет Реди има новoгдишен попуст, конкретно ПРОТЕИН 90 од 3500 е намален на 2800.

Нутритивни вредности на 100 грама прашок:
377 Kcal / 1581 KJ Energy
86 грама протеин
3 грама јагленохидрати
0,8 грама масти

Добар е, има некој пиено?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Од соја е, не е чист веј затоа е поефтин

Аха, дај предлог некое добро протеинче до кај 3000 ден.
Sensation,Isoflex,Gold,Prostar се добри али коштаат 4000+ денари.


Како добра варијанта ми изгледа ALLWhey 2,3kg = 3600ден со 10% попуст 3240ден, шо мислиш?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Како добра варијанта ми изгледа ALLWhey 2,3kg = 3600ден со 10% попуст 3240ден, шо мислиш?
Мислам дека немаат ништо на лагер од AllMax Nutr. :)

Јас би одел на Prostar Whey на Ultimate Nutrition со попуст е 3510ден или Elite Whey Isolate на Dymatize 3320 ден.
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Од денес сум (горд?) сопственик на ПауерЏим реквизитот од топ-шоп , кој исклучиво го зедов за да можам да ги работам грбните и по дома. Ме интересира , доколку некој го има (или поседува слична направа) , да ми каже дали е сосема безбеден и издржлив за употреба , бидејќи кога зедов да го тестирам имаше непријатен звук на крцкање кој ме загрижи. Година и пол се бавам со теретана и знам како се изведуваат вежбите и не и го висам со цела тежина на справата без врска , но како и да е би требало да ме издржи потполно (тврдат дека максимум тежина која справата ја издржува е 113 кг. , јас имам 90).
Јас ова го имам:


Го користам 3 месеци и арна е вратата, нема паднато досега :D

Имам 68 кг.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Гледам во Гет Реди има новoгдишен попуст, конкретно ПРОТЕИН 90 од 3500 е намален на 2800.

Нутритивни вредности на 100 грама прашок:
377 Kcal / 1581 KJ Energy
86 грама протеин
3 грама јагленохидрати
0,8 грама масти

Добар е, има некој пиено?
Од соја е, не е чист веј затоа е поефтин
Покрај тоа што е соја протеин кога го извадија кај нас на пазар од GetReady го пребарав на нет и прочитав некој reviews ич не го бендисуваат. Лош вкус, тешко се меша остава грутки, многу гасови итн итн.
Кога сме кај протеините што се случува со Ultimate? У пм отидоа со цените :eek:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Покрај тоа што е соја протеин кога го извадија кај нас на пазар од GetReady го пребарав на нет и прочитав некој reviews ич не го бендисуваат. Лош вкус, тешко се меша остава грутки, многу гасови итн итн.
Кога сме кај протеините што се случува со Ultimate? У пм отидоа со цените :eek:
Разговарав со човек кој носи суплементи, ми даде совет да си обезбедам протеин во поголема количина особено whey, бидејќи му било од таму алармирано дека ќе одат цените на протеините уште многу погоре. Имало недостаток на сурутка во цел свет особено ќе се поскапеле Whey i Isolat(од сите фирми).
Мислам дека немаат ништо на лагер од AllMax Nutr. :)

Јас би одел на Prostar Whey на Ultimate Nutrition со попуст е 3510ден или Elite Whey Isolate на Dymatize 3320 ден.
Гледам во Гет Реди има новoгдишен попуст, конкретно ПРОТЕИН 90 од 3500 е намален на 2800.

Нутритивни вредности на 100 грама прашок:
377 Kcal / 1581 KJ Energy
86 грама протеин
3 грама јагленохидрати
0,8 грама масти

Добар е, има некој пиено?
Од мене совет за протеин 90 не давај ни денар. Инаку незнам како се овие Scitec Nutrition, FullFORCE, IRONMAX, i HARBINGER FITNESS. Гледам имаат попуст 20% на производите од овие фирми. Незнам како се со квалитет, ги нема на bodybuilding.com. Така да видете ако се добри ете попусти.
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Јас ова го имам:


Го користам 3 месеци и арна е вратата, нема паднато досега :D

Имам 68 кг.
Потполно иста е и мојава справа. Ајде вајда нема да се скичмам користејќи ја. Фала на одговорот ;)
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
Потполно иста е и мојава справа. Ајде вајда нема да се скичмам користејќи ја. Фала на одговорот ;)
Јас имам Door Gym Xtreme, тоа е нешто слично на оваа справа ја користам скоро 1 година и можам да кажам дека сум задоволен со неа (за грб е одлична) :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Разговарав со човек кој носи суплементи, ми даде совет да си обезбедам протеин во поголема количина особено whey, бидејќи му било од таму алармирано дека ќе одат цените на протеините уште многу погоре. Имало недостаток на сурутка во цел свет особено ќе се поскапеле Whey i Isolat(од сите фирми).
Gjoroski ај имаш нешто слушнато околу ова совет, вистина ќе поскапат толку многу или не?
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Јас имам Door Gym Xtreme, тоа е нешто слично на оваа справа ја користам скоро 1 година и можам да кажам дека сум задоволен со неа (за грб е одлична) :)
Утре ќе тестирам за прв пат грбни на мојава , ќе ви соопштам дали сум го преживеал походот. :D Шала на страна , ми вредеше дури и да испадне некомпатибилна со мојата тежина , има и друг мал милион вежби што се прават на овие справи , одлични се за по дома ;)
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Кажете некоја апликација за андроид за евидентирање на тренингот... по можност бесплатна и што е можно поедноставна :D
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Gjoroski ај имаш нешто слушнато околу ова совет, вистина ќе поскапат толку многу или не?
Јас за сега, ќе останам со истите цени. Ќе чекам да видам колку ќе бидат посакпи од мене, па и јас ќе ги корегирам :D нема смисла да се двојам, нели ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom