Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.736
Поени од реакции
11.215
На шерифот што пукаше у Хиподром и Маџари му плеснале 15г затвор. Баш ме интересира на овие говедава по колку ќе им дадат. Секоја казна испод доживотен затвор е мала.
Седи сеа, се вади малиот дека наводно бил во опасност што бил муслиман. Од кого бе?
Па барем ние сме цивилизиран народ, не сме арнаути а ни грчки расисти.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.776
Поени од реакции
82.797
Не знам како да ти го разберам ова...
Он бре ги брани тука у секој ебан пост убијците (ОК,ОК, не ги бранат него викаат - невини се:pos: ), излегоа со знамиња од КСА, тепаа баби по автобуски, новинари и викаа смрт за каури, а албанците форумџии ги подржаа овие протести на кои се бараше ослободување на убијците...

Е сеа ти прашај ги уште еднаш дали им е криво...

Абре на 50% албански форумџии им се навлажниле гаќичките коа слушнале за убиството. Јако им дошло, дека за Велигден убија каурчиња. Тоа се маченици на Исламот, херои со по 72 девици, затоа мора да се ослободат, како што бараат.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Он бре ги брани тука у секој ебан пост убијците....
Друже све разбирам и у право си....истиов речник и ја би да го користам, ама ете коа глуми овде дека е у бели ракавици, нека објасни фино-лепо како дошол до заклучок дека не е овој виновен, пошо ние као „гракаме“ овде нели....
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Друже све разбирам и у право си....истиов речник и ја би да го користам, ама ете коа глуми овде дека е у бели ракавици, нека објасни фино-лепо како дошол до заклучок дека не е овој виновен, пошо ние као „гракаме“ овде нели....
Кажи ти како дојде до заклучок дека овој е виновникот.......
Нели МВР тврди дека нема никакви докази??
Како веднаш ќе го обесите.......
Јас не реков не е, реков можеби не е...........не секогаш осомничените се виновниците.........
Денеска полицијата приведува осомничени, судот ги осудува...
Но за вас не мора да е виновен, би завршело работа само албанец да се осуди..........
А јас лично сакам виновникот да се осуди, без разлика што е................
--- надополнето: 7 декември 2012 во 15:31 ---
Он бре ги брани тука у секој ебан пост убијците (ОК,ОК, не ги бранат него викаат - невини се:pos: ), излегоа со знамиња од КСА, тепаа баби по автобуски, новинари и викаа смрт за каури, а албанците форумџии ги подржаа овие протести на кои се бараше ослободување на убијците...

Е сеа ти прашај ги уште еднаш дали им е криво...

Абре на 50% албански форумџии им се навлажниле гаќичките коа слушнале за убиството. Јако им дошло, дека за Велигден убија каурчиња. Тоа се маченици на Исламот, херои со по 72 девици, затоа мора да се ослободат, како што бараат.
Изгледа ти си програмиран да пишуваш глупости и да провоцираш............
Преку к.р веќе ми дојде со ова дека ги браниме убијците.............ова што го правите ми личи како да сте го вежбале долго време, но ајде ќе чекаме да се расветли.......

Јадеш гомна цело време, се правиш дека знаеш се, а немаш поим што е Ислам, не знаеш ништо за албанецот, само предрасуди.....

И ти реков 100 пати ако си патриот излези на улица и тепај, убиј, масакрирај, само престани веќе да отруеш цело време............
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.908
Поени од реакции
29.734
Кажи ти како дојде до заклучок дека овој е виновникот.......
Нели МВР тврди дека нема никакви докази??
Како веднаш ќе го обесите.......
Јас не реков не е, реков можеби не е...........не секогаш осомничените се виновниците.........
Денеска полицијата приведува осомничени, судот ги осудува...
Но за вас не мора да е виновен, би завршело работа само албанец да се осуди..........
А јас лично сакам виновникот да се осуди, без разлика што е................
Пуно бе, стокана за многу работи треба да се уапси и да се линчува. мене нема да ми е поубаво ако уапсениот е албанец, поубаво ќе ми биде кога сите криминалци ќе ги пикнат во затвор, да знам утре кога ќе излезам надвор дека жива и здрава ќе бидам. Оти не разбираш?
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Но за вас не мора да е виновен, би завршело работа само албанец да се осуди..........
Ќе видиме бе....ќе има судење......
Истражните органи уапсија осомничени е сеа Индијанци не уапсија, него националноста им е таа што им е........не е ни мешан состав....ти терај си ја песната...
Многу ме интересира како ќе реагирате за време на процесот....ќе скокате пред судон, пак ќе ни палите знамиња....вие тоа, ние овде ќе си штракаме по тастатура....
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Пуно бе, стокана за многу работи треба да се уапси и да се линчува. мене нема да ми е поубаво ако уапсениот е албанец, поубаво ќе ми биде кога сите криминалци ќе ги пикнат во затвор, да знам утре кога ќе излезам надвор дека жива и здрава ќе бидам. Оти не разбираш?
Никогаш не реков дека ми пречи ако се затворат криминалци, секогаш сум рекол дека тие не се потребни на било кое општество........
Не знам дали е потребно но мислев дека треба да се *побунам*, ако криминалецот се затвора за насилство или поседување на оружје, а на друга страна низ медиуми се шпекулира дека е мозокот на смилковско езеро.........ова личнп на мене ми личи на манипулирање на јавноста......
Тоа ми пречи...........а не дека криминалец се затвара...........
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
puno велиш дека не си сигурен дека е тој.Ме интересира каков ке биде твојот став доколку се утврди сосема спротивното?Дали пак ке се држиш до кажаното?Ке ве боли доколку е осуден Албанец,ама нема сигурно до степен кога ние Македонците изгубивме невини деца и тоа баш на најголемиот празник.
По твоја претпоставка,што мислиш кој е?
Јас го ценам твоето мислење но сакам одговор на прашањето кое ти го поставив јас,секако ако можеш да ми го одговориш.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Ќе видиме бе....ќе има судење......
Истражните органи уапсија осомничени е сеа Индијанци не уапсија, него националноста им е таа што им е........не е ни мешан состав....ти терај си ја песната...
Многу ме интересира како ќе реагирате за време на процесот....ќе скокате пред судон, пак ќе ни палите знамиња....вие тоа, ние овде ќе си штракаме по тастатура....
Е ајде ќе се осудат виновниците, ќе ја земат казната.........
Но дали вие пак ќе продолжите со песната - АЛБАНЦИТЕ што ни направија за великден.........
Се плашам дека селава ситуација тежи кон тоа да се осуди колективот, а не сторителот........
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
4.208
Никогаш не реков дека ми пречи ако се затворат криминалци, секогаш сум рекол дека тие не се потребни на било кое општество........
Не знам дали е потребно но мислев дека треба да се *побунам*, ако криминалецот се затвора за насилство или поседување на оружје, а на друга страна низ медиуми се шпекулира дека е мозокот на смилковско езеро.........ова личнп на мене ми личи на манипулирање на јавноста......
Тоа ми пречи...........а не дека криминалец се затвара...........
Рекоа дека е можно да е он мозокот а не дека сигурно е како и да е типот работел против интересите на Македонија и за манипулација т.е радикализација на албанците во Македонија и пошироко и уште еден куп други кривични дела така да не знам што толку си се напнал за џукелава.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
puno велиш дека не си сигурен дека е тој.Ме интересира каков ке биде твојот став доколку се утврди сосема спротивното?Дали пак ке се држиш до кажаното?Ке ве боли доколку е осуден Албанец,ама нема сигурно до степен кога ние Македонците изгубивме невини деца и тоа баш на најголемиот празник.
По твоја претпоставка,што мислиш кој е?
Јас го ценам твоето мислење но сакам одговор на прашањето кое ти го поставив јас,секако ако можеш да ми го одговориш.
Не знам кој е, но знам дека и јас и било кој албанец би сакал сторителот да е осуден .
Ако овие се виновниците, тогаш немам зборови, само ќе се надевам дека ќе ја земат заслужената казна, толку...

Оваа убиство се гледа дека тежело за да се дестабилиза општеството, но јас лично не гледам причина зошто албанците би сакале да се дестабилизира.......но можеби се лажам........
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.908
Поени од реакции
29.734
Никогаш не реков дека ми пречи ако се затворат криминалци, секогаш сум рекол дека тие не се потребни на било кое општество........
Не знам дали е потребно но мислев дека треба да се *побунам*, ако криминалецот се затвора за насилство или поседување на оружје, а на друга страна низ медиуми се шпекулира дека е мозокот на смилковско езеро.........ова личнп на мене ми личи на манипулирање на јавноста......
Тоа ми пречи...........а не дека криминалец се затвара...........
Па исто ти е он имал нелегално оружје а тоа е криминал.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.531
Поени од реакции
5.075
Рекоа дека е можно да е он мозокот а не дека сигурно е како и да е типот работел против интересите на Македонија и за манипулација т.е радикализација на албанците во Македонија и пошироко и уште еден куп други кривични дела така да не знам што толку си се напнал за џукелава.
Јас не го бранам, во никој случај, овие со брадиве се опасни особено за албанците, и не знам од ИВЗ зошто не соработува со полицијата и не ги испитува од каде им се сомнителните донации.......
Најмногу на свет би сакал да знам од каде земаат пари овие..........
--- надополнето: 7 декември 2012 во 15:55 ---
Па исто ти е он имал нелегално оружје а тоа е криминал.
Ок ако се затворел за криминал........заслужува казна....
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Се плашам дека селава ситуација тежи кон тоа да се осуди колективот, а не сторителот........
Па кај живееш ти? Тепање по автобуси секој ден, тепање на Кале, палење знамиња, убивање 5 луѓе ни криви ни должни, војна позади нас пред 10 години (и уште милион работи секој ден што се случуваат )и се чудиш што осудуваме, изненаден си.....нема логика целиов муабет, стварно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom